DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Iskra to Miłosierdzie Boże, które ogłosiła światu św.Faustyna. Nie będzie innej iskry. Zresztą po Auschwitz wszyscy żyjemy na kredyt.
ponad 2 lata temu / pawel
 
Iskry wychodzą już od dawno z FSSPX, jednak mokre drewno nie chce się palić.
ponad 2 lata temu / Mariusz
 
Kilka miesięcy temu w Kościele Św.Agaty w Lisse w Holandii, z inicjatywy katolickich księży holenderskich,ustawiono figurę Świętego Jana Pawła II - przywiezioną przez nich z Watykanu. W uroczystości uczestniczył nowy polski ambasador w Holandii wraz z małżonką, obecni byli polscy księża posługujący w Holandii. a w organizację uroczystości włączyła się polska Fundacja Stichting KREDA wspomagająca Polaków mieszkających lub przebywających w Holandii. Czy nie jest to świadectwem, że "iskra Boża" wieszczona przez Świetą Siostrę Faustynę, przychodzi z Polski i dzięki wspaniałemu świadectwu pozostawionemu przez Wielkiego Papieża Polaka zaiskrzyła także w duszach holenderskich księży i osób świeckich? Niech ta uroczystość będzie zaczynem następnych iskier na terenach zeświecczonej Europy!
ponad 2 lata temu / Iskrownik
 
Jeżeli z Polski nie wyjdzie "Iskra" w kwestii niejasności AL,może spełnić się przepowiednia czwartego polskiego Wieszcza,autora "Wesela". Miłosierna Maryjo z krakowskich Łagiewnik, Pelna zaufania,módl się za nami.
ponad 2 lata temu / stan
 
Ez 34 17 Do was zaś, owce moje, tak mówi Pan Bóg: Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły4. 18 Czyż to wam może mało, że spasacie najlepsze pastwisko, by resztę swego pastwiska zdeptać swoimi stopami, że pijecie czystą wodę, by resztę zmącić stopami? 19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami. 20 Dlatego Pan Bóg tak mówi do nich: Oto Ja sam będę prowadził sąd pomiędzy owcą tłustą a owcą chudą. 21 Ponieważ wszystkie zwierzęta słabe odpychaliście bokiem i plecami i popychaliście je swoimi rogami, tak że je przepędzaliście, 22 dlatego chcę pomóc moim owcom, by już więcej nie stawały się łupem; osądzę poszczególne owce. To jest właśnie o tych, którzy tych najsłabszych, najbardziej uwikłanych w grzech, nie chcą dopuścić do komunii. Komunia jest Źródłem Życia. Nie chcecie dopuścić żeby ożyli.
ponad 2 lata temu / krzysiekniepieklo
 
Pan Bóg
ponad 2 lata temu / do Rys
 
Roma locuta, causa finita. Kto może sądzić papieża?
ponad 2 lata temu / Rys
 
no to udrożnili .....
ponad 2 lata temu / burek
 
Cyt. "Z początku byliśmy w takim punkcie: trzymajmy się przede wszystkim Familiaris consortio. Sytuacja jednak pokazuje nam jednak, że, po pierwsze, Amoris laetia w żaden sposób nie narusza doktryny ani Kodeksu Prawa Kanonicznego, natomiast wskazuje piękna drogę wyjścia i udrażniania duszpasterstwa małżeństw i rodzin ? mówił."
ponad 2 lata temu / NIE fake NEWS
 
@Paweł z Chicago: Owszem, miłosierdzie jest bezgraniczne,ale nie bezwarunkowe, a to się ostatnimi czasy nagminnie myli. Gdyby było tak to Pan Jezus nie mówiłby o piekle, o szerokiej i wąskiej drodze i w ogóle Księga Apokalipsy św. Jana byłaby zbędna. Jeżeli nie żałuję za grzech, nie chcę się od niego odwrócić to czyż potrzebuję miłosierdzia? Miłosierdzie jest potrzebne grzesznikowi a nie bezgrzesznemu. Jeśli zatem grzech zostaje przerobiony na cnotę to gdzie miejsce na miłosierdzie? A miłosierdzie Boga polega na tym, iż wyzwala On człowieka z grzechu, podnosi go z prochu ziemi na wyżyny Nieba. Lecz jeśli nie ma grzechu to z czego podnosić?
ponad 2 lata temu / ma
 
Niech natchnie ich Duch Swiety, bo inaczej czeka nas Nowa Sodoma. Potrzebna jest odnowa w Chrystusie, w zgodzie z Nowym Przmierzem. Nowe Przymuerze nie oznacza wcale przymierza z globalistycznym cielcem, ktory ustawicznie poucza Kosciol by sie dostosowal do "nowych czasow". Obwaiam sie, z Kosciol staje sie coraz bardziej organizacja poza-rzadowa.
ponad 2 lata temu / Zygmunt Jaslowski
 
Pan Kratiuk wyprodukowal bardzo dobry tekst... gratulacje... A Ty Pawle z Chicago niczego nie rozumiesz, albo rozumiec nie chcesz... To o czym mowisz to falszywe milosierdzie... Nie "spaceruj" za bardzo po Starym Testamencie, bo jak widzisz on jest ...stary, nie sprawdzil sie... Pan Jezus przyszedl i zostawil nam Nowy Testament i drogowskaz jak zyc. To prawda, jadal z grzesznikami, ale nie wchodz w jego kompetencje, milosierdzie zostaw Jemu... Ty jestes powolany do tego by byc odpowiedzialnym i ponosic konsekwencje wlasnych czynow...
ponad 2 lata temu / Phie-Phie
 
Pawel z Chicago - twoje wywody są strasznie podstępne i pokrętne! Zupełnie jak WĄŻ.
ponad 2 lata temu / Barbara z Londynu
 
Wspólne wyrzeczenie się życia seksualnego w związku sprawnych osób, to decyzja dwustronna, godząca w rodzinę. Stanowi ona nie tylko zachętę do szukania zaspokajania potrzeb cielesnych poza związkiem (co go deprawuje i zubaża), ale jednocześnie niesie ryzyko jego rozpadu oraz pojawienia się dzieci poza istniejącym ogniskiem domowym. Dodatkowo wstrzemięźliwość seksualna partnerów stanowi barierę dla pojawienia się w takiej rodzinie nowego rodzeństwa. Krzywdzi to zrodzone już w związku dzieci i rodziców. Tym sposobom zapobieżenie jednej formie grzeszności - wiedzie do nowej. Krzywdzi to zwłaszcza osoby, których pragniemy jest wielodzietna rodzina. Życie w związku jak brat z siostrą, to w praktyce eliminacja braci i sióstr dla dzieci zrodzonych już w tym związku. Dobro nie może rodzić zła, bo przestaje być dobrem. Dzieci to dobro ich brak to zło.
ponad 2 lata temu / Pawel z Chicago, cz4 wpisu
 
Pan Jezus Zapytany, ile razy winniśmy przebaczać odpowiedział, że siedemdziesiąt razy siedem. Co oznacza, że zawsze. Tak wielkie jest Boże Miłosierdzie. Ja w to wierzę i modle sie o zmiane prawa, aby osobom z rodzin rozwodników nie odmawiano Komunii św. Jakub, aby wyłudzić błogosławieństwo ojca Izaaka, okradł brata Ezawa z pierworództwa, które należało się najstarszemu. Pomagała mu w tym matka. Kościół tłumaczy, iż Ezaw zrezygnował z pierworództwa, za miskę soczewicy. Trudno jednak wszystkim rozwodnikom pragnącym przyjmować Komunie św. zarzucić rezygnację z Jezusa z powodu ich lekkomyślności, rozpusty lub bezbożności. Chrystus też zrezygnował ze swojego pierworództwa - Boskości dla dobra ludzkości. Miłosierdzie Boże w teologii chrześcijańskiej polega przecież na bezgranicznej dobroci w stosunku do ludzi potrzebujących. Takimi są grzesznicy, do których przychodzi Jezus, aby wszystko wybaczyć. Nawet krętactwa Jakuba nie zmieniły Bożego postawienia względem niego. Miłościwy Bó
ponad 2 lata temu / Pawel z Chicago, wpis cz.3
 
Ludzkie sądy bywają krzywdzące. Świadczy o tym uwolnienie mordercy Barabasza, a skazanie na mękę i ukrzyżowanie Chrystusa. Jezus przyszedł, aby uwolnić od grzechu wszystkich, w tym rodziny rozwodników.To cierpiący potrzebują lekarza. Nawet prorocy wybierani przez Boga też byli grzesznikami i Bóg im przebaczał. Abraham przecież mógł żyć z każdą swoją służącą, a dodatkowo na propozycję swej żony Sary wziął sobie za żonę niewolnicę Hagar, która porodziła mu syna Ismaela. Sama Sara była przyrodnią siostrą Abrachama (ten sam ojciec Tarach), a więc według współczesnych standardów żyli w związku zakazanym. Ale to właśnie Abrahama nawiedził Bóg osobiście i zapowiedział narodziny syna Izaaka. Jednym z synów Izaaka był Jakub. Poślubił on dwie córki Labana. Potomstwo dwunastu synów Jakuba stworzyło dwanaście plemion izraelskich. Król Izraela Dawid oprócz wielu żon miał dodatkowo cały harem nałożnic. Jego żon była Batszeba. Mężem jej był Uriusz Hetyta. Gdy Batszeba zaszła w
ponad 2 lata temu / Pawel z Chicago cz2 wpisu
 
Ponieważ moj wczorajszy wpis redakcja nie zamiescila, wiec pisze ponownie.W artykule i wszystkich komentarzach dominuje troska o Kościół św. Diekując za to ich autorom chciałbym jednak zauważuyć, ze niedostatecznie jest akcentowana sprawa Miłości i Miłosierdzia Jezusa. Chrystus stwierdził, że na dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy. Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Rozumiem, ze wszyscy autorzy wpisów przyjmuja Komunie Św. i wmilosci tego smego życzą innym. Chrystus zasiadał do stołu z poborcami podatków, których ówczesne prawo wykluczało. Byli jak trędowaci, ale Pan Jezus nie odmawiał im łaski. Zapytany, ile razy winniśmy przebaczać odpowiedział, że siedemdziesiąt razy siedem. Co oznacza, że zawsze. Tak wielkie jest Boże Miłosierdzie. Ja w to wierzę. Chrystus to nie tylko nagroda dla
ponad 2 lata temu / Pawel z Chicago
 
Ku przestrodze teks powinni przeczytać polscy biskupi wsparci nasza modlitwą.
ponad 2 lata temu / raf
 
Jeśli chodzi o oddawanie się diabłu nie wyróżniamy się od reszty świata. Po rewolucji francuskiej wprowadzono na całym świecie rozwody- i u nas one są w pełni legalne od dziesiątek lat. Po rewolucji bolszewickiej wprowadzono państwo totalne- i u nas jest socjalistyczny moloch, który tam gdzie nie trzeba narzuca absurdalne normy (prześladowanie rodzin wielodzietnych), a tam gdzie trzeba działać ustawicznie zaniechuje działania (Trybunał Stanu, który nie skazał jeszcze ani jednego polityka). Po rewolucji tzw. seksualnej wprowadzono antykoncepcję i aborcję i u nas są one legalne (aborcja jest bezkarna dla matki morderczyni w kadym przypadku). Na całym świecie kwitnie pornografia i u nas ona kwitnie. Cały świat z wyjątkiem Watykanu jest zrzeszony w masońskiej organizacji ONZ i Polska również. Różni nas jedynie to, że częściej dajemy świeczkę Panu Bogu, nadal w jedynym, prawdziwym Kościele Katolickim, ale czy przy tych wszystkich ogarkach dawanych diabłu to wystarczy?
ponad 2 lata temu / krisbac
 
Kościół powinien dzisiaj pokornie trwać na kolanach a nie pakować się w ten obłęd tzw "charyzmatyków" tzw "koncertów uwielbieniowych" neokatechumenatów, odnów itp bzdur protestanckich.
ponad 2 lata temu / CSOG
 
Panie Jezu ! TY objawiasz wielkie rzeczy prostaczkom a pysznym zasłaniasz oczy, zatykasz uszy, aby z pychy nie poznali TWOJEJ GODZINY. MARANA THA
ponad 2 lata temu / taki nikt
 
Czy nasz episkopat jest ostatnim, który jeszcze się nie wypowiedział? Trochę luzu, jest jeszcze tyle krajów, w których biskupi jeszcze nic nie powiedzieli. Czemu akurat Polska jest taka ważna?
ponad 2 lata temu / JEDYNY
 
@Robert, trzymając się konwencji medycznej - to nie jest chore, to jest patologia. Oby nie skończyło się na sekcji na Sądówce. Przez duże S, wykonywanej przez Najwyższego Operatora. Zwykły prostak Pierre_ podziela Twoje obawy.
ponad 2 lata temu / Pierre_
 
Na początku obrad KEP,dobrze byłoby zdjąć czarna zasłonę na najwcześniejszej Iskrze Narodu Polskiego,na Jasnej Gorze,aby łatwiej było rozwiązać "gorący kartofel"w postaci AL?
ponad 2 lata temu / stan
 
czy to nie jest chore, żeby zwykły prostak jak ja, miał obawy jakie stanowisko zajmą biskupi wobec nauk swojego Zbawiciela???
ponad 2 lata temu / Robert
 
Gdzie zorganizowana modlitwa pod KEP w tych dniach?
ponad 2 lata temu / mac
 
Panie Redaktorze, czy zauważył Pan, że w polskim Kościele po "długotrwałym polskim pontyfikacie" coraz rzadziej można usłyszeć o tzw. wiośnie kościoła no i tej iskrze? Wypaliła się, a w zasadzie została zalana posoborowymi zmianami właśnie za minionego pontyfikatu, czego skutki odczuwamy na co dzień. Przykro o tym nawet myśleć.
ponad 2 lata temu / katopol
 
Hierarchia Kościoła i wielu katolików w Polsce, słuchają przede wszystkim, Jana Pawła II. W OGÓLE, można odnieść wrażenie, że dla wielu z nich, historia Kościoła dzieli się na takie epoki: 1. sprzed Soboru Watykańskiego II (no w sumie, to były przeważnie surowe nakazy i zakazy, ta Inwkizycja itd., właściwie to wiele okropieństw, zacofanie itp., lepiej nie wspominać) 2. BUCH ! Sobór Watykański II początek: 1962 r i zakończenie w 1965 r. - traktowany, jakby był początkiem Kościoła 3. lata 1965 - 1978 - od Soboru do wyboru kard. Wojtyły na Jana Pawła II 4. 16 października 1978 r. - drugie uderzenie radości, kard. Karol Wojtyła wybrany na papieża (początek najwspanialszego pontyfikatu w dziejach Kościoła, a przynajmniej w XX w.), do 2 kwietnia 2005 r. Przepraszam za ten sarkazm, ale np. Ad. 1.: KIEDY I KTO z tych hierarchów wspomniał o np. Soborze Trydenckim ? Albo o "Syllabusie Errorum", albo o "Mortalium animos" ? Te dokumenty NADAL OBOWIĄZUJĄ
ponad 2 lata temu / post-VaticanumII
 
@Leaf427 "Czy choć jeden z tych biskupów odprawia Mszę Święta Wszechczasów ? Zasadne pytanie." Owszem, ALE jeszcze zasadniejsze pytanie: JEŚLI dany biskup nie odprawia Mszy Św. Wszechczasów (zwanej też Mszą Św. Trydencką), to dlaczego wg NIEGO, miałby to robić ? Chodzi mi o to, że przecież wg przynajmniej większości z nich, "wszystko jest w porządku". Wg tych, którzy uważają, że "wszystko jest w porządku": to nic, że posoborowa "Nowa Msza" jest Mszą protestancko-podobną (może nawet tego nie wiedzą lub udają, że tego nie wiedzą), to nic, że została zaprojektowana przez ks. Annibale Bugniniego, wespół z... PROTESTANCKIMI ekspertami. Pominę już to, że w 1975 r. abp Bugnini został w TRYBIE NAGŁYM, wydalony z Watykanu...
ponad 2 lata temu / post-VaticanumII
 
C.d. fragmentu artykułu z masońskiego przeglądu "Humanism" (listopad/grudzień 1968): cyt."Rzeczywista Obecność w Eucharystii, którą Kościół przejął w całej okazałości po mszach średniowiecznych, będzie zanikać w miarę postępu w stosunkach między katolickimi księżmi i protestanckimi pastorami, i w miarę rozwoju koncelebracji: sakralny charakter kapłana, wynikający z instytucji sakramentu święceń, ustąpi miejsca obieralności i tymczasowości tej roli; rozróżnienie między hierarchią i niższym klerem przerodzi się w dynamiczne działanie ku górze, jak to jest w kazdej demokracji; stopniowo zanikać będzie ontologiczna i metafizyczna natura sakramentów, a najpewniejszy jest koniec spowiedzi, jako że grzech stał się w naszej cywilizacji jednym z najbardziej przestarzałych pojęć, które przejęliśmy po surowej filozofii Wieków Średnich - dziedziczce pesymizmu biblijnego." z: Abp Marcel Lefebvre,"List do zagubionych katolików",przeł. Adam Juchniewicz, "Te Deum", Warszawa 2006
ponad 2 lata temu / post-VaticanumII
 
Fragment artykułu z masońskiego przeglądu "Humanism" (listopad/grudzień 1968)cyt."Jedną z kolumn najbliższych runięcia, jest doktrynalna potęga, ufundowana na nieomylności, która to potęga - jak sto lat temu sądził Sobór Watykański I - umocniła się i przetrzymała kilka połączonych ataków, jakie nastąpiły po opublikowaniu encykliki 'Humanae vitae'. " z: Abp Marcel Lefebvre, "List do zagubionych katolików", przełożył Adam Juchniewicz, "Te Deum", Warszawa 2006
ponad 2 lata temu / post-VaticanumII
 
"Czeka nas epoka duchowej pustyni, w której wszystko będzie wolno. Kolejki do konfesjonałów wspominać będziemy dzięki zakurzonym fotografiom, gdyż ludzie zaczną żyć świadomością braku potrzeby istnienia sakramentu pojednania." Czegóż można oczekiwać w dobie "odnowy Kościoła w duchu Soboru Watykańskiego II" ? O posoborowym kryzysie w Kościele, jego przyczynach i skutkach, można przeczytać w książkach dostępnych bezpłatnie i legalnie, na stronie: piusx org pl/kryzys . Temat ten jest też poruszany w książkach: 1. Marie Carré, "TW 1025 'FILOZOF' " (" 'Filozof ' TW 1025 czyli Pamiętnik Anty-Apostoła"), 2. Michael Davies, "Liturgiczne bomby zegarowe. Zniszczenie katolickiej wiary przez zmiany w katolickim kulcie", 3. Michael Davies, "Nowa Msza papieża Pawła", 4. Abp Marcel Lefebvre, "List otwarty do zagubionych katolików" (tytuł skrócony: "List do zagubionych katolików"), 5. "Gdzie jest Twoja Msza, kapłanie ?" (Wydawnictwo "Te Deum").
ponad 2 lata temu / post-VaticanumII
 
Już dawno biskupi powinni klarownie się określić, skoro wierni się tego domagają. Widać, że tego nie robią, chyba mają tak wątłe rozeznanie, że nie potrafią być za, lub przeciw Adhortacji. Nasi biskupi w ogóle mało udzielają się publicznie. Wiele osób nawet nie wie jak się nazywa Prymas Polski.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Co nagle to po diable. W Kościele nic nie dzieje się szybko. Niektóre procesy trwają setki lat, przez kilka pokoleń. Niech każdy cierpliwie robi swoje. Jeśli iskra nie wyjdzie z Polski, nie zacznie się reewangelizacja, to Europa będzie przechodziła na islam. Ten proces już się rozpoczął a przyspieszy, gdy muzułmanie przejmą władzę w europejskich parlamentach. Zapewne metodami demokratycznymi. A jeśli w parlamentach będzie ich wystarczająco dużo, wprowadzą szariat. I koniec. Alternatywą jest kategoryczny opór katolików, ale jeśli będzie spóźniony, jeśli wyznawcy Allaha przejmą władzę, to tolerancja się skończy, wybuchnie wojna religijna. Wojna dla chrześcijan tragiczna, bo muzułmańskie władze otworzą granice dla islamskich bojowników z całego świata, dla wszystkich, którzy na ochotnika będą chcieli walczyć z krzyżowcami. Do końca.
ponad 2 lata temu / Jazzz
 
Czy choć jeden z tych biskupów odprawia Mszę Święta Wszechczasów ? Zasadne pytanie.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Już pierwsze "iskry" z Polski wyszły z tzw kościoła otwartego reprezentowanego przez m.in. GW, Tygodnik Powszechny. Np Biskup Pieronek promował samobójstwo będące protestem przeciw władzy jako czyn bohaterski, a następnie ogłosił o rodzącej się w Polsce dyktaturze , braku wolnosci i demokracji. Towarzyszą mu w tym i inni kapłani np. ks.Lemański, ks.Boniecki, ks.Sowa i inni z różnymi "postępowymi " nowinkami n/t homoseksualizwu, rozwodów, gender itd. Jak widać "iskierek " nie brakuje, zaś nasz Episkopat jest dość powściągliwy i raczej nie reaguje na owe "iskierki" róznych kapłanów, a w najlepszym przypadku uznaje jako poglądy prywatne choć głoszone w" postępowych m"ediach.
ponad 2 lata temu / Mirosław Kubicki
 
Zgoda całkowita z Autworem artykułu
ponad 2 lata temu / Bolesław
 
Jeśli wyjdzie, to z pewnością nie z religii novusowej, a zwłaszcza z jej odnogi wadowicko-kremówkowej, w wersji unowocześnionej argentyńsko-niemieckiej. Iskra może wyjść tylko z i przez Mszę Świętą Wszechczasów. A jak z nią w Polsce jest... kto ma oczy i rozum, widzi. Jeśli katolickie lex credendi ma zajaśnieć w życiu wiernych, to wpierw lex orandi musi odzyskać katolicką naturę. Przestańmy się łudzić jakimiś ćwierć-środkami...
ponad 2 lata temu / vlad
 
Iskra wyjdzie z Polski ale nie od naszych biskupów tylko od zwykłych ludzi. ostatnio mielismy przykład wielu inicjatyw wspaniałych Polaków choćby "Różaniec do granic". Jak powiedziała siostra Łucja nie możemy już czekać na hierarchów kościoła musimy sami walczyć o swoje dusze i dusze ludzi, których Pan Bóg postawił na naszej drodze.
ponad 2 lata temu / jb
 
Zwlekanie polskiego episkopatu w sprawie ogłoszenia dokumentu wdrażającego w życie zapisy adhortacji Amoris laetitia i liczenie na to, że sprawa jakoś przyschnie, nie wyszło na zdrowie polskim biskupom. W pierwszym okresie po ogłoszeniu adhortacji można było odczytać dokument w dowolny sposób bez narażania się na oskarżenie o nieposłuszeństwo papieżowi. Obecnie po liście biskupów regionu Buenos Aires, w którym zwrócili się z zapytaniem do Franciszka, czy prawidłowo odczytali intencje autora adhortacji dopuszczając rozwodników do Komunii Św. oraz odpowiedzi papieża, że tylko taka interpretacja jest właściwa jak również umieszczeniu wspomnianych dokumentów w Magisterium Kościoła trudno będzie nie narazić się na atak ze strony modernistów. W najbliższym czasie przekonamy się czy nasi biskupi udźwigną odpowiedzialność, czy będą umieli wbrew światu opowiedzieć się za Chrystusem. W tym wszystkim jedno jest smutne, że oni podejmują decyzję, a my odpowiadamy jako naród.
ponad 2 lata temu / Andrzej
 
:) - myślę, że jednak hierarchia biedniejsza się nie stanie, gdy wiara wiernych oziębnie i kościoły opustoszeją :) Przecież sponsorzy hojnie wynagrodzą takie efekty i uzupełnią kasę hierarchów :) SPOKO! A z "wdowiego grosza" biednych Polaków (w większości!) i tak nie da się zaspokoić apetytów wszystkich! Bez sponsoringu ani rusz! A ten - wiadomo za co sypie "kasą" ALE: Alleluja i do przodu! BÓG MA OSTATNIE SŁOWO! A prawdziwie wierzący swoją siłę czerpią z ŁASKI BOGA!
ponad 2 lata temu / spoko-jna
 
O Jezu Chryste umęczony na Krzyżu, odwołujemy się do Twoich Świętych Ran, do Twojej Przenajdroższej Krwi, do Twojej Agonii na Krzyżu, do ogromu Twojego cierpienia, racz wysłuchać naszego wołania i spraw, aby zło modernizmu w Kościele raz na zawsze zostało strącone do czeluści piekielnych. Ulituj się nad nami i nie pozwól, aby Twój Kościół, Który nabyłeś Swoją Krwią, został zniszczony. Dopomóż nam Panie Jezu w walce z piekielnym przeciwnikiem i spraw, aby nasze serca były przepełnione ogniem Twojej Miłości, aby w tej Miłości dokonało się nasze zbawienie./.../ +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
ponad 2 lata temu / Jurek
 
A może, za Michalkiewiczem, wszystko się skończy "wesołym oberkiem"?
ponad 2 lata temu / aaa
 
Nie mam aż takiej wiary w naszych biskupów, przepraszam, ale nie mam. Ale wierzę, że Chrystus namaszczony na Króla Polski (nie intronizowany, ale jednak) nam pomoże. Że akcja świeckich "Polonia Semper Fidelis" pomoże. Że liczne żertwy ofiarne - ludzie dobrowolnie przyjmujący krzyże za Polskę - przeważą. Że bardzo liczne msze święte, w tym msze trydenckie zjednają nam wystarczającą ilość łaski. I wiara nieskażona się w Polsce jednak ostanie, wbrew wszystkiemu.
ponad 2 lata temu / Atanazy
 
Moja rada jest następująca. Jeżeli to ma być decyzja polskich biskupów, to powinni podjąć ją według własnego sumienia, a nie według nacisków. Jeśli zaś ma to być decyzja Watykanu, to powinien ją podjąć Watykan.
ponad 2 lata temu / sp
 
A zaczęło się od usuwania balasek w kościołach!
ponad 2 lata temu / stary ministrant
 
Wizja Kościoła katastroficzna. Mam nadzieję, że jej spełnienie nie nastąpi szybko. Gdyby biskupi mogli wydać dokument o innym brzmieniu niż Amoris laetitia czy stanowisko papieża, już by to zrobili. Zarówno nuncjusz papieski jak i biskupi karierowicze pilnują, żeby taki dokument nie powstał. Dlatego powtarzam po raz kolejny: biskupi polscy nie powinni wydawać żadnego dokumentu! Zignorować Amoris laetitia i trzymać się dotychczasowej praktyki, pamiętając o przysłowiu: dłużej klasztora niż przeora.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Już sam fakt, że z niepokojem czekamy na potwierdzenie przez biskupów nauki KK świadczy o krytycznej sytuacji Kościoła katolickiego. Jeśli świeccy mają wątpliwości co do pasterzy, to co się dziwić, że wiara katolicka upada.
ponad 2 lata temu / gość
 
To znaczy,że biedny Jan Chrzciciel poniósł śmierć na prózno....
ponad 2 lata temu / Apostoł Fatimy
 
Módlmy się za naszych biskupów i za Papieża Franciszka. "Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie ?"
ponad 2 lata temu / Pentody
 
AMEN.
ponad 2 lata temu / Michał
 
Swoja droga, obstawiam, ze polscy biskupi zastosuja metode Franciszka. Opublikuja jakis dokument i gdzies tam w przypisach czy jakis odmentach dwuznacznie zatwierdza rewolucje, a pozniej sie nawet slowem nie odezwa na ten temat i beda odsylac do dokumentu. Taki kolektyw bez twarzy, bez odpwiedzialnosci indywidualnej. A co do "kosciolow ktore budujemy", sadze ze w przyszlosci beda to jakies magazyny co najwyzej, bo nikt w takich maszkaronach restauracji by nie zrobil.
ponad 2 lata temu / robespier
 
Pan jest z nami!!! Zwyciężymy!!!!
ponad 2 lata temu / Wredny reakcjonista.
 
Naprawde? Ktos oczekiwal odpowiedzi na akcje "Polonia Semper Fidelis"? Serio?
ponad 2 lata temu / robespier
 
Bardzo niepokojące. Modlitwa! za biskupów.
ponad 2 lata temu / Ona
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.