Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 13 GRUDNIA
Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Lucjan, Roksana
 

Dla imigrantów na wyspie Lesbos brakuje miejsc na cmentarzu i w kostnicach. Sytuacja poza kontrolą

Data publikacji: 2015-11-05 19:00
Data aktualizacji: 2015-11-05 20:15:00
WIADOMOŚCI
fot. DIMITRIS MICHALAKIS / REUTERS / FORUM

„Walczymy z czymś, co przekracza nasze możliwości” – przyznał premier Grecji, Aleksis Cipras, mając na myśli imigrantów przybywają codziennie tysiącznymi falami na wyspę Lesbos. Wśród przybyszów jest coraz więcej ofiar śmiertelnych. Miejscowa działaczka poinformowała, iż brakuje już miejsc na głównym cmentarzu i w kostnicach.

 

W tym roku już ponad 600 tys. nielegalnych imigrantów przybyło do Grecji, głównie zaś na wyspę Lesbos, skąd migrują do Aten, a dalej do Niemiec. Zginęło co najmniej 430 z nich. – Główny cmentarz i kostnica w Mitilini, stolicy Lesbos, są pełne. Mamy nadzieję, że wkrótce władze znajdą rozwiązanie tego problemu i że ciała, które znajdują się w kontenerze chłodniczym przy szpitalu, będą mogły zostać pochowane – powiedziała miejscowa działaczka Effi Latsoudi.

 

Wyspę Lesbos odwiedził premier Grecji Aleksis Cipras w towarzystwie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. - Walczymy z czymś, co przekracza nasze możliwości, wszyscy powinni to zrozumieć – podkreślił premier. Jednocześnie Cipras zaznaczył, iż dla rozwiązania tego problemu konieczne jest zawarcie porozumienia z rządem Turcji.

 

- Musimy porozumieć się z Turcją, by powstrzymać napływ uchodźców, podejmując działania przeciwko przemytnikom – powiedział grecki premier.

 

Sytuację na Lesbos dodatkowo pogorszył strajk greckich marynarzy, wskutek którego od poniedziałku nie kursują promy, które dotychczas przewoziły imigrantów do kontynentalnej części Grecji. Międzynarodowy Komitet Ratunkowy (IRC) przypomniał, iż już wcześniej Grecja nie radziła sobie z problemem imigrantów, mimo iż ich liczba była zdecydowanie mniejsza niż dziś.

 

Aleksis Cipras i Martin Schulz odwiedzili obóz wojskowy w Morii przekształcony w ośrodek dla imigrantów. – Jesteśmy tu od trzech dni. Jesteśmy głodni. Mam dwójkę dzieci, są chore – żalił się jeden z przybyszów, którego premier Cipras miał zapewnić, iż rząd uczyni wszystko, co w jego mocy, by pomóc „uchodźcom”.

 

 

Źródło: tvn24.pl

FO

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Leo
Miejsca ci u nich dostatek. Obszerne sale lóż masońskich. Niechaj hojnie się otworzą. Bo cała ta wędrówka ludów to ich nobliwa myśl.
Tiberias
Tylko w Hamburgu od początku roku wybudowano 48 objektów (dla inwazorów) zgodnie z ustawą tzw. "Polizeirecht". Czyli praktycznie na zasadzie stanu wojennego. ______ http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/michael-brueckner/fluechtlinge-polizeirecht-statt-nachbarschaftsschutz.html
Tiberias
Za 120 mln EUR powstał dla Bundeswehry tajny plac zabaw. Aczkolwiek istnieje tam również dzielnica slumsów i wysypisko śmieci, to poza tym przypomina ten 520 budynkowy poligon bardziej niemieckie miasto, z apteką, supermarketem i ratuszem, aniżeli Islamabad, Bagdad czy Mogadiszu. Celem tak zaplanowanego placu zabaw jest praktyka stosowania ciężkiej broni wobec własnych rodaków. ______ http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/stefan-schubert/bundeswehr-training-fuer-den-buergerkrieg.html;jsessionid=8CC69150A84AB6DCB0E32169B6D0E212
blanka
I teraz dopiero będzie średniowiecze, PO krakało, krakało i przyjęło całe średniowiecze, ba nawet nie średniowiecze, ale starożytnych barbarzyńców. I wszystko PO to, by udowodnić, że Polska to średniowieczna kultura. Przynajmniej wiemy jak nas kulturalnie ubogacono i zafundowano prehistorię na żywo. Tyle tylko, że zapominają o tym, że to nie PiS-u a Po Zasługa. To średniowiecze oczywiście.
Jacek
Rozmawiać z Turcją? A pogonić dzicz tam skąd przybyli!!!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY