Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 08 LIPCA
Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Eugeniusz
 

"Gazeta Wyborcza" oburzona na krakowską Kurię. Poszło o odwołanie koncertu w kościele

Data publikacji: 2015-10-12 13:00
Data aktualizacji: 2015-10-12 14:04:00
WIADOMOŚCI
fot. Amiran White/ZUMA Press/FORUM

Trudno nie zrozumieć oburzenia jakim zapałała „Gazeta Wyborcza” na wieść odwołaniu mającego odbyć się w krakowskim kościele św. Katarzyny koncertu Current 93. Faktycznie logo zespołu nie przedstawia satanistycznego pentagramu, a to że zawiera symbol zaczerpnięty z sytemu religijno-filozoficznego stworzonego przez okultystę mieniącego się „Mistrzem Bestią” nie powinno już przecież wzbudzać żadnych podejrzeń…


Życie i „dzieło” szczycącego się mianem najbardziej zdeprawowanego człowieka na świecie Aleistera Crowleya nie pozostawia wątpliwości co do jego satanistycznych inklinacji. Uznawany jest wręcz za jednego – obok La Veya - twórców współczesnej wersji satanizmu. Czyż zatem umieszczenie w logo zespołu krzyża oraz symbolu zaczerpniętego z twórczości Crowleya, można postrzegać inaczej niż jako satanistyczną prowokację? Czyż może dziwić odwołanie „kościelnych” koncertów zespołu posługującego się takim logo?

 

O sprawie poinformował blogersalonu24, Krzysztof Osiejuk.:"Z tego, co już dążyłem zauważyć, część koncertów ma mieć miejsce w kościołach pod wezwaniem św Katarzyny, oraz św. Apostołów Piotra i Pawła. 16 października, u św. Katarzyny, ma dojść do koncertu słynnego satanistycznego zespołu Current 93, którego logo stanowi ukrzyżowany Chrystus przyozdobiony odwróconym pentagramem" - napisał na swoim blogu na salon24.pl Krzysztof "Toyah" Osiejuk. „Mamy do czynienia z autentycznym, celowym i bardzo przemyślanym satanizmem. Należy stwierdzić, że do Krakowa zawitało czyste zło, i wiele wskazuje na to, że nikt się tym szczególnie nie przejął" - dodał.

 

Organizatorzy zaprzeczyli doniesieniom blogera:

 

„Jako organizatorzy Festiwalu Unsound zdecydowanie zaprzeczamy, aby kiedykolwiek na festiwalu propagowano satanizm. Festiwal Unsound od samego początku ma na celu jedynie promocję sztuki i wartościowych pod względem artystycznym treści. Założeniem Festiwalu nigdy nie było, nie jest i nie będzie promowanie jakiejkolwiek ideologii. Nie stoją za nim również żadne religijne pobudki. Jako organizatorzy festiwalu doceniamy gościnę krakowskich Kościołów, w których na przestrzeni lat odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych związanych z festiwalem”.

 

Okazji do napiętnowania „polskiego ciemnogrodu” nie zmarnowała oczywiście „Gazeta Wyborcza”. Dziennik wyjaśnił swoim czytelnikom, że o żadnym odwróconym pentagramie mowy być nie może, gdyż symbol ten to znak „thelemy – systemu religijno-filozoficznego stworzonego na początku XX wieku przez mistyka i okultystę Aleistera Crowleya”. Trzeba przypomnieć także, że i sama nazwa zespołu zaczerpnięta jest z okultystycznych „dokonań” satanisty.

 


luk

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
siergiej
"Nie stoją za nim również żadne religijne pobudki" w świetle tej wypowiedzi i pomijając absurd koncertów w kościołach, to po jakiego grzyba pchacie się do kościołów?.
erg
Koncert odwołano, prawdopodobnie byłaby zgoda na pokaz mody. To tylko sprawa "kasy". Skąd my to znamy?
dark
Nie mogę zrozumieć, jak w ogóle można było dopuścić do planów organizacji koncertów w kościele. Jak to się dzieje, że sprawy zachodzą dość daleko? Pomijam, że twórca inspiruje się okultyzmem. Czy kościół jest miejscem na koncerty jakiekolwiek, rockowe, folkowe itd??? Czy to sala koncertowa? Kto daje zielone światło aby w ogóle dochodziło do takich dyskusji??
Huehue
Oj, trudno dziś ludziom pojąć, że muzyka w kościele ma być sakralna - ma służyć Panu Bogu, na niego wskazywać. Na jazzowe zaduszki w kościele też miejsca nie ma. Jest - w parafialnej salce.
TFilip
Skoro za koncertem "nie stoją (...) również żadne religijne pobudki", to po co miał być w kościele? Kościół to w ogóle nie jest miejsce na koncerty (chyba, że organowe), ani na żadną muzykę rozrywkową. Co za dziwna moda ostatnio nastała?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY