Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 23 SIERPNIA
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
Imieniny obchodzą:
Apolinary, Filip, Ireneusz
 
Jerzy Wolak

True Love Parade w Starym Krakowie

Data publikacji: 2015-03-23 09:00
Data aktualizacji: 2015-03-23 09:43:00
OPINIE
fot. dimitri_c / freeimages.com

W niedzielny wieczór 22 marca ulicami najściślejszego centrum Krakowa przeszła Miłość. Ta jedyna, prawdziwa, niezakłamana i niezbrukana – ucieleśniona w Krzyżu, bo przecież nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15, 13). Główną intencją Akademickiej Drogi Krzyżowej było wołanie o czystość w królewskim mieście z wolna tonącym w rynsztoku demoralizacji i wyuzdania.ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15, 13). Główną intencją Akademickiej Drogi Krzyżowej, w której wzięło udział kilkanaście duszpasterstw akademickich, prowadzonej przez krakowskiego metropolitę, kardynała Stanisława Dziwisza, było wołanie o czystość w królewskim mieście z wolna tonącym w rynsztoku demoralizacji i wyuzdania.

 

Jest gorszy smog – tak brzmiało hasło przewodnie Akademickiej Drogi Krzyżowej 2015. Jest smog gorszy niż trująca mieszanina toksycznych dymów i pyłów z parą wodną. Czyż Pan nie powiedział wyraźnie: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle (Mt 10, 28)? Mniej więc bójmy się tego, co wisi w zatrutym powietrzu naszego bantustanu – naprawdę obawiać się musimy tego, co kolonizatorzy chcą wtłoczyć w nasze skolonizowane dusze. Kiedy bowiem nasze wnętrza przeżre syfilis bezwstydu, lubieżności, perwersji i ogólnego plugastwa, nie będziemy również w stanie upomnieć się o godne warunki fizycznej egzystencji naszych organizmów. Będziemy marionetkami sterowanymi za pomocą pornomarchewki. Tak zatruwa smog grzechu.

 

Dlatego niezmiernie cieszy ten bunt młodych – setki studentów i studentek z białymi liliami w dłoniach kroczących za krzyżem i relikwiami błogosławionej Karoliny Kózkówny, niezłomnej obrończyni czystości, w zdrowej reakcji na zmasowaną demoralizację przestrzeni publicznej. Oto prawdziwa Love Parade! To idzie młodość, to idzie przyszłość! Drżyjcie demoralizatorzy, bo wasz czas się kończy. Oślepli od zepsucia nie widzicie, że teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie – mówi Jezus Chrystus Król Wszechświata (J 12, 31-32).

 

Jerzy Wolak 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Konrad Turzyński
Dlaczego w królewsko-stołecznym mieście Polski użyto do nazwania takiego przedsięwzięcia OBCEGO (i to jeszcze tak bardzo panoszącego się!!) języka?
Asia
+
wandea
Nie godzi to się pozwalać, aby nam siły Ciemności co chwilę kradły coś, co pierwotnie należało do Boga i normalności! Cóż złego w nazwaniu przemarszu ulicami miasta Najczystszej Miłości po angielsku? Nawet jeśli dewianci w ten sam sposób określają swoje ohydne ekscesy? To przecież oni się mylą, to oni są fuj! A to, czego się dopuszczają nie ma nic wspólnego z Miłością (Love). A my co, mamy przestać zachwycać się tęczą, bo zboczeńcom zachciało się zrobić z niej swój symbol?
John Galt
Love Parade na określenie Via Crucis, a fuj, nawet jako przenośnia czy insza metafora, nie godzi się!