DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

99 procent syryjskich uchodźców w USA to muzułmanie. Chrześcijanie stanowią niecały procent

99 procent syryjskich uchodźców w USA to muzułmanie. Chrześcijanie stanowią niecały procent
Zdjęcie ilustracyjne. fot. REUTERS / FORUM

Wedle szacunków CIA 10 proc. ludności Syrii to chrześcijanie. W ubiegłym roku amerykański Kongres przyjął rezolucję potępiającą ludobójstwo wyznawców Chrystusa w tym kraju. Odpowiedzialność za zbrodnie ponoszą sunniccy wyznawcy islamu z ISIS. Mimo tego Waszyngton prowadził skandaliczną politykę imigracyjną.

 

Spośród ponad 17 tys. uchodźców przyjętych w roku 2016, prześladowani chrześcijanie stanowili mniej niż 1 proc. Z kolei 99 proc. to muzułmanie, w ogromnej większości sunnici (tylko 1 proc. z nich to szyici).

 

W tym tygodniu senator Tim Kaine, były kandydat na prezydenta Partii Demokratycznej, oskarżył Donalda Trumpa - w związku z jego dekretem, zakazującym wjazdu do USA muzułmanom z państw, mających największe problemy z terroryzmem - o próbę zmiany dotychczasowej polityki azylowej na korzyść chrześcijan.

 

9 września 2015 roku Republikanin Jeff Fortenberry przedstawił projekt uchwały stwierdzającej, że Państwo Islamskie dopuściło się ludobójstwa wobec chrześcijan i innych mniejszości religijnych w Syrii oraz Iraku. Izba Reprezentantów jednogłośnie zatwierdziła uchwałę 14 marca 2016 r. Senat jednogłośnie przyjął podobną uchwałę 7 lipca 2016 r.

 

Według CIA World Factbook 87 proc. mieszkańców Syrii stanowią muzułmanie, 10 proc. chrześcijanie, a 3 proc. druzowie. Factbook podaje, że jest tam też „nieliczna grupa” Żydów żyjących w Damaszku i Aleppo.

 

Departament Stanu ogłosił dane dotyczące liczby uchodźców syryjskich przyjętych przez USA. Spośród niemal 17,8 tys. syryjskich uchodźców aż 17,576 osób (98,8 proc.) stanowili muzułmanie. Tylko 156 osób (0,88 proc.) stanowią chrześcijanie. 17,357 osób to sunnici. W tym okresie przyjęto jedynie 37 szyickich azylantów.

 

Spośród 156 chrześcijan, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych jako uchodźcy, jest tylko 36 katolików. Tyle samo azylantów to prawosławni. Pięciu jest protestantami, czterech świadkami Jehowy. USA przyjęły także trzech druzów i jednego ateistę. Reszta to „inni chrześcijanie”.

 

W piątek 27 stycznia prezydent Donald Trump wydał dekret mający chronić USA przed muzułmańskimi terrorystami usiłującymi wjechać do kraju. Rozporządzenie prezydenckie wzywa Sekretarza Stanu do przyznawania azylu prześladowanym mniejszościom religijnym, nie wyróżniając żadnej konkretnej religii.

 

Senator Tim Kaine z Wirginii, który był nominowany na wiceprezydenta Partii Demokratycznej w zeszłorocznych wyborach, potępił decyzję Trumpa, oskarżając go, że wprowadza „test religijny”, który będzie faworyzował chrześcijan żyjących w krajach z większością muzułmańską. Zarzucił prezydentowi, że projektu rozporządzenia nie konsultował z ekspertami, którzy dobrze znają i rozumieją zasady systemu imigracyjnego USA.

 


Źródło: cnsnews.com

AS
 


DATA: 2017-02-02 18:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Świadkowie Jehowy, pełna nazwa Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
ponad 3 lata temu / 3333
 
"Spośród 156 chrześcijan ... czterech świadkami Jehowy" - a od kiedy to Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
ponad 3 lata temu / ???
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.