DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

94 proc. ojców synodalnych podważyło wyłączne prawo rodziców wychowywania własnych dzieci

94 proc. ojców synodalnych podważyło wyłączne prawo rodziców wychowywania własnych dzieci
Fot. John Hughes / freeimages.com

W trakcie ostatniego synodu o rodzinie 257 ojców –  a więc 94 proc. uczestników zgromadzenia –zatwierdziło punkt dokumentu końcowego dotyczący wychowania seksualnego młodzieży. Duchowni zgodzili się, że w kwestiach ludzkiej seksualności rodzice nie mogą być jedynymi wychowawcami dzieci.

 

Chociaż hierarchowie podkreślili, że rodzina wciąż pozostaje główną przestrzenią pedagogiczną, to jednak „nie może być jedynym miejscem edukacji seksualnej”. Papież Jan Paweł II w „Familiaris consortio” – dokumencie wyrażającym nauczanie Kościoła w tej kwestii – podkreślał: „Wychowanie seksualne, stanowiące prawo i podstawowy obowiązek rodziców, winno dokonywać się zawsze pod ich troskliwym kierunkiem zarówno w domu, jak i w wybranych i kontrolowanych przez nich ośrodkach wychowawczych. W tym sensie Kościół potwierdza prawo pomocniczości, które szkoła obowiązana jest przestrzegać, współpracując w wychowaniu seksualnym, w takim samym duchu, jaki ożywia rodziców”.

 

Z zapisu tego wyraźnie wynika, iż to rodzice decydują o sposobie i miejscu edukacji seksualnej. Mają na nią całkowity wpływ. Zmiana w tym zakresie zaproponowana – według Voice of the Family – przez ojców synodalnych jest nie tylko błędna, ale i sprzeczna z nauką Kościoła. Stanowi ukłon w kierunku interesów międzynarodowych instytucji.

 

Organizacja przypomina, że pomimo faktu, iż art. 26 (3) Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka mówi, że rodzice mają prawo pierwszeństwa w wyborze rodzaju edukacji dla swoich dzieci, to potężne organy, takie jak Komitet ds. Prawach Dziecka, wywierają presję na kraje rozwijające się – w szczególności kraje afrykańskie – aby upowszechniać wśród młodzieży antykoncepcję i aborcję. Środki antykoncepcyjne trafiają już nawet do dwunastoletnich dzieci.

 

UNESCO i Światowa Organizacja Zdrowia, wraz z potężnymi zachodnimi państwami oraz organizacjami pozarządowymi, promują pornograficzne programy edukacji seksualnej, wykluczające rolę rodziców jako najważniejszych wychowawców i opiekunów swoich dzieci. Według Voice of the Family „Relazione Finale” odzwierciedla aktualną praktykę wielu biskupów, którzy już podważają prawa rodzicielskie. Jako przykład podają postepowanie episkopatu Anglii i Walii. W „katolickich” szkołach w Anglii uczniowie mogą otrzymywać dostęp antykoncepcji i aborcji – bez wiedzy rodziców. Nauczyciele tamtejszych szkół przechodzą szkolenia organizowane przez homoseksualną organizację Stonewall.

 

Kardynał Vincent Nichols, który odegrał główną rolę podczas Zwyczajnego Synodu, od lat współpracuje z rządem Wielkiej Brytanii w zakresie realizacji szkodliwych programów edukacji seksualnej w szkołach katolickich. Gdy kardynał był arcybiskupem Birmingham, diecezjalny Departament Edukacji Religijnej otrzymał wsparcie finansowe od rządowej – a przy tym i pro-aborcyjnej – agendy Teenage Pregnancy Unit. Diecezja miała dzięki tym środkom stworzyć program edukacji seksualnej dla… uczniów szkół podstawowych.

 

Hierarcha miał także udzielić wsparcia rządowemu projektowi permisywnej edukacji seksualnej, obowiązującej już od piątego roku życia. Wskutek kampanii zainicjowanej przez Stowarzyszenie Ochrony Dzieci Nienarodzonych i innych organizacji pro-life i prorodzinnych, inicjatywa rządu nie sięgnęła zamierzonego celu.

 

Źródło: voiceofthefamily.com, AS.

 

 

 


DATA: 2015-11-06 12:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To właściwe podejście do sprawy.Przecież wychowania seksualnego młodzieży,powinno odbywać się przez odpowiednią edukację w szkole,przez ludzi o odpowiednich kwalifikacjach.Rodzice nie zawsze chcą,albo umieją przekazać taką wiedzę.Samoistna edukacją wśród młodzieży,bo taka bardzo często się odbywa, prowadzi do wypaczeń, a często nawet do tragedii.Widać,że są na świecie rozumni hierarchowie Kościoła Katolickiego.To,przecież XXI wiek.
ponad 5 lat temu / NN
 
Informacja tak bulwersująca, a jednocześnie niepełna. Jak zachowali się nasi???
ponad 5 lat temu / Pio
 
Nie narzekajcie owieczki. To wszystko dla waszego dobra. W imię sprawiedliwości społecznej,spełnienia słusznych żądań górników (autentyki z intencji mszalnych!) likwidowania nierówności społecznych, św. Spokoju, troski o kwiatki, pszczółki i cała planetę. Pijani światowymi zasczytami, oczadzeni lewacką propagandą i nowomową pasterze wiodą nas ku świetlanej przyszłości. Ale jak potem pojadą na jakieś forum ONZ czy UNESCO to możni tego świata poklepią ich po plecach.94% pasterzy do wymiany! Natychmiast! I na reedukację do Koziej Wólki albo na misje do Afryki! Paszli won totalniacy! To efekt selekcji negatywnej - na najwyższe urzędy dostają się wazeliniarze (to w kontekście tego co miał narzeczonego Eduardo) a wartościowi i niepokorni pokroju ks. Małkowskiego posługują w kaplicy cmentarnej.
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
Bogu dzięki że istnieje taki portal jak PCH24 który stara się otworzyć oczy naiwnym katolikom wierzącym posoborowym duchownym. Ludzie ci NIE MAJĄ Z NIC WSPÓLNEGO Z KATOLICYZMEM!!!
ponad 5 lat temu / Arek
 
Mój dziadek powtarzał ,,natura ciągnie wilka do lasu,,. Czyżby o tym nie wiedziało 94 % ojców synodalnych. Czyżby nie wiedzieli też o tym, że należy wychować zdrowego moralnie i religijnie człowieka, a wszystko resztę ,,podpowie natura,,. Wystarczająca i konieczna ,,edukacja seksualna,, znajduje się na kartach Pisma Świętego. Drażni mnie dosadne słowo ,,seks,,(z angielskiego) w ustach kapłanów, zamiast polskiego ,,płciowość,, (po raz pierwszy słowo ,,seks,,- jeżeli chodzi o duchownych - słyszałam u Jana PawłaII).
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Czy wiadomo którzy biskupi nie poparli tego punktu z końcowego projektu?
ponad 5 lat temu / razar
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.