DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

83 ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Prokuratura ujawnia szczegóły zleconych badań

83 ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Prokuratura ujawnia szczegóły zleconych badań
fot. ITAR-TASS / Maxim Shemetov / FORUM
#KATASTROFA    #BADANIA    #WAWEL    #KACZYŃSKI    #POGRZEB    #SMOLEŃSK    #EKSHUMACJE    #SEKCJE    #KRYPTA

Polska nie otrzymała dokumentacji fotograficznej sekcji zwłok, które przeprowadzono po katastrofie w Rosji, a ich przebieg budzi wiele wątpliwości – poinformowała prokuratura argumentując potrzebę przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy samolotu Tu-154M. W sumie dokonane zostaną 83 ekshumacje.

 

Jak zaznaczył prok. Marek Kuczyński, zaplanowane ekshumacje dotyczą wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, których szczątki nie zostały spopielone. Badania są niezbędne, bo przekazana z Rosji dokumentacja sekcyjna jest niepełna, zawiera błędy, co budzi wiele wątpliwości co do prawidłowości przeprowadzonych badań.

 

Dotąd ekshumowano ciała dziewięciu ofiar katastrofy. We wszystkich przypadkach odnotowano błędy w dokumentacji, obejmujące nawet 90 proc. wytworzonych w Rosji dokumentów. W sześciu przypadkach okazało się, że doszło do zamiany ciał. Dlatego działania Rosjan nie mogą być podstawą do dalszych ustaleń polskiej prokuratury.

 

Skala stwierdzonych nieprawidłowości, brak dokumentacji fotograficznej powodują, że nie możemy stwierdzić, czy i w jakim zakresie dokumenty przedstawione nam przez stronę rosyjską są wiarygodne – powiedział prok. Marek Kuczyński. Polskie badania wykazały m.in., że w zapisach z protokołów rosyjskich pojawiają się opisy obrażeń, których nasi biegli, po przeprowadzeniu ponownych sekcji, nie stwierdzili. - Możemy się spodziewać (...) kolejnych nieprawidłowości związanych z tożsamością ciał, które są pochowane w trumnach. Możemy się spodziewać, że są inne nieprawidłowości związane z opisem stwierdzonych obrażeń – dodał prokurator.

 


Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2016-11-09 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na pewno wyjdzie, że nic się nie zgadza - napis na trumnie/nagrobku i zawartość trumny. Może w przypadku prezydenta tak, ale w przypadku reszty nie. Przecież wiadome było, że jak ruscy wieźli te kolorowe trumny na ciężarówkach, to tabliczki pospadały i je potem przymocowano byle jak.
ponad 4 lata temu / Angela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.