DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

80-letni antyklerykał okradał kościoły wraz z sąsiadką. Setki krzyży trzymał w toalecie

80-letni antyklerykał okradał kościoły wraz z sąsiadką. Setki krzyży trzymał w toalecie
fot. P. Schickert / FORUM

Francuska policja – dzięki pomocy jednego z kapłanów – aresztowała w podparyskiej miejscowości Bagneux 80-latka i jego młodszą o 20 lat sąsiadkę. W ich domach znaleziono ponad trzy tysiące przedmiotów pochodzących z okolicznych kościołów. Mężczyzna jako motyw swojego działania podał nienawiść do Kościoła. Jego zdaniem, Kościołowi „powinno się odebrać wszelką własność”.


Tysiące obiektów, w tym także figurki, świece, ikony i różance skradzione w ostatnich miesiącach w okolicach Paryża udało się odzyskać. W domu osiemdziesięciolatka toalety były pełne krzyży. - Nie można było znaleźć nawet jednego centymetra kwadratowego wolnej przestrzeni – przekonuje ks. Ludovic Serre, proboszcz parafii w Chaville, na zachód od Paryża, która najbardziej ucierpiała z powodu wandalizmu.


Duchowny opowiadał o częstym znikaniu obiektów z kościoła Notre-Dame-de-Lourdes w Chaville od listopada ubiegłego roku. - Jak tylko umieściłem krzyż na ołtarzu, natychmiast stamtąd znikał. Po zdemolowaniu szopki bożonarodzeniowej zdecydowałem się wreszcie złożyć skargę na policję. Już za dużo było tego wszystkiego – żalił się.


Policja twierdzi, że profanacji i aktów wandalizmu w wielu innych świątyniach podparyskich, dopuścili się ci sami sprawcy. Część skradzionych przedmiotów sakralnych złodzieje sprzedali po zaniżonej cenie np. tanie świece, jak i stare ikony za równowartość około 10 tys. euro.


Ks. Serre, którego kościół jest teraz lepiej strzeżony dzięki monitoringowi, przyznał, że złodzieje „mieli dość precyzyjny sposób działania”. Przybywali do wcześniej okradzionych świątyń co cztery lub pięć tygodni, w niedzielę między godz. 16.00 a 16.30. - Powiedziałem policji, że według moich obliczeń, powinni powrócić 21 lutego i ponownie okraść świątynię. Faktycznie tak się stało, chociaż uczynili to pół godziny wcześniej – wyjaśnił kapłan.


Policja wkrótce po rabunku udała się do domów podejrzanych i ich aresztowała. Stróże prawa spodziewali się, że złodziejami kościołów będą młodzi ludzie. - W rzeczywistości okazało się, że to 80-letni... rewolucjonista, który wierzy, że Kościołowi winno się odebrać własność i kobieta po sześćdziesiątce, która została niedawno ochrzczona – relacjonował ks. Serre.


Przeciwko podejrzanym toczy się postępowanie.

 

 

Źródło: thelocal.fr., AS.DATA: 2016-03-09 12:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie znam francuskiego ale podejrzewam, że wyraz Bagneux wymawia się Bagno.
ponad 4 lata temu / Konrad
 
Kościelna złodziejka "po sześćdziesiątce, która została niedawno ochrzczona" ???? Maksymalnie zaskakujące
ponad 4 lata temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.