DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

8 milionów dolarów na terapie dla żołnierzy. Pentagon walczy z „dysforią płciową”

8 milionów dolarów na terapie dla żołnierzy. Pentagon walczy z „dysforią płciową”
fot. English: Staff Sgt. Ryan Crane [Public domain]

Pentagon od 2016 r. wydał prawie 8 milionów dolarów na leczenie ponad 1500 żołnierzy z tzw. dysforią płciową, czyli transseksualistów. „Dysforia płciowa"to określenie używane przez psychiatrów i psychologów dla wskazania zaburzeń z „tożsamością płciową.” Innymi słowy chodzi o biologicznych mężczyzn, którzy chcieliby być kobietami, i biologiczne kobiety, które chciałyby być mężczyznami.

 

Według danych Pentagonu, do 1 lutego 2019 roku zdiagnozowano w armii  1071 transseksualistów we wszystkich typach sił zbrojnych, w straży przybrzeżnej i wojskowej służbie zdrowia publicznego. Większość z nich stanowi starszy rangą personel. Jest też 20 wyższych oficerów, głównie porucznicy.

Leczenie chirurgiczne i psychologiczne transseksualnych żołnierzy jest punktem zapalnym między obecną administracją a Demokratami od czasu, gdy prezydent Donald Trump napisał na Twitterze w lipcu 2017 r., że chce zakazać służby transseksualistów. W styczniu Sąd Najwyższy orzekł, że zmodyfikowany zakaz może wejść w życie, ale nie chcą go respektować sądy niższej instancji.

W środę Komisja ds. Sił Zbrojnych miała wysłuchać zeznań na temat polityki wojskowej, która zakazuje służby osobom ze zdiagnozowaną „dysforią płciową”.

 

Demokraci, w tym przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, uznali politykę Pentagonu za „bigoteryjną.” Pelosi wcześniej zaprosiła nawet transseksualnych żołnierzy do Kongresu na wysłuchanie orędzia prezydenta USA o stanie państwa.

 

W 2016 r. ukazał się raport RAND Corp. na zlecenie Departamentu Obrony, który szacował, że w wojsku  może być nawet kilka tysięcy transseksualistów spośród 1,3 miliona członków służby czynnej. Analitycy RAND ustalili, że ich leczenie miałoby znikomy wpływ na gotowość wojskową.

Dane uzyskane przez „USA Today” pokazują z kolei, że „dysforia płciowa” jest stanem uznanym przez społeczność medyczną i zdrowia psychicznego. Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne i Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne sprzeciwiają się zakazowi służby transseksualistów w armii, przekonując, że „nie ma medycznie uzasadnionego powodu, aby wykluczyć osoby z rozpoznaniem dysforii płciowej ze służby wojskowej.”

 

Pentagon podaje, że od 1 lipca 2016 r., gdy administracja Obamy zniosła obowiązujący zakaz służby dla żołnierzy transseksualnych i pozwoliła im na leczenie, 1524 żołnierzy zdiagnozowano z dysforią płciową. W wojskach lądowych było 500 z nich, 442 osoby służyły w marynarce wojennej, 354 w lotnictwie, 101 w piechocie morskiej, 33 w straży przybrzeżnej i 4 w wojskowej służbie zdrowia publicznego. 90 osób pełniło służbę w rezerwie.

 

Do 1 lutego koszt leczenia tych osób wyniósł 7 943 906,75 USD. Obejmowało ono 22 992 wizyt psychoterapeutycznych, 9 321 recept na hormony i 161 zabiegów chirurgicznych. Przeprowadzone operacje dot. 103 przypadków mastektomii, 37 histerektomii, 17 "męskich procedur reprodukcyjnych” i cztery powiększenia piersi. Sesje psychoterapii kosztowały prawie 5,8 miliona dolarów, a operacje - ponad 2 miliony dolarów.

 

W 2016 r., rzeczniczka Pentagonu, Carla Gleason mówiła: - Potrzebujemy każdego wykwalifikowanego patrioty chętnego do służby w naszych siłach zbrojnych.

 

Źródło: usatoday.com

AS

 


DATA: 2019-02-27 15:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wychodzi 5000 dolarów za dwa lata wsparcia medycznego 200 dolarów miesięcznie dla żołnierza, który przez cały ten czas bronił kraju i po zakończeniu terapii jeszcze długo będzie dla niego sluzyl. To wręcz śmieszna kwota, jeżeli porównać ja z 84 milionami dolarow, które armia US wydaje rocznie na leki wspomagające erekcje. 8 milionów dolarów to kwota tak żałośnie mała, że cale Stany Zjednoczone śmieją się teraz, o co było to całe halo, kiedy wydaje się np. 1.5 biliona nie miliarda dolarów na program F-35, który okazał się największą porażka w historii armii.
ponad 1 rok temu / Daria
 
Działania armii w warunkach bojowych szybko rozwiązałyby ten "problem".
ponad 1 rok temu / Czerwokat
 
Chińczycy i Rosjanie nie mają w wojsku zboczeńców. Dlatego już wygrali.
ponad 1 rok temu / twardo
 
To jakieś szaleństwo. Chciało by się zaśpiewać za wspaniałą polską piosenkarką Danutą Rin: ,,gdzie ci mężczyźni...".
ponad 1 rok temu / Maria
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.