DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

8-letnia muzułmańska dziewczynka zmarła „w noc poślubną”

8-letnia muzułmańska dziewczynka zmarła „w noc poślubną”

Obrońcy praw człowieka z Jemenu podali do wiadomości, że 8-letnia Jemenka o imieniu Rawan zmarła na skutek obrażeń, jakich doznała podczas tzw. „nocy poślubnej”. Dziecko zostało sprzedane przez ojczyma ponad 40-letniemu mężczyźnie.

 

„Rodzice dziewczynki mówią o „ślubie”, aktywiści z Jemenu o brutalnym gwałcie” – pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

 

Zgodnie z doniesieniami działaczy praw człowieka z Jemenu, 8-letnia dziewczynka została zmuszona do ślubu z ponad 40-letnim mężczyzną z Arabii Saudyjskiej, którego rodzina dziecka nazywa „mężem”. Mała Rawan nie przeżyła nocy poślubnej. Wyniki badań potwierdziły, że na skutek współżycia doszło do krwotoku wewnętrznego i uszkodzenia narządów płciowych dziewczynki (dosł. pęknięcia macicy dziecka!).

 

Obrońcy praw człowieka podają także, że 8-letnia Rawan „wystawiona została na sprzedaż” przez swojego ojczyma, który otrzymał od „przyszłego męża” ok. 2024 euro.

 

Informacjom tym zaprzeczył pracownik urzędu bezpieczeństwa w prowincji Hadscha – co z kolei wywołało oburzenie wśród wielu jemeńskich organizacji praw człowieka” – podaje „FAZ”.

 

Mężczyzna nadal przebywa na wolności – narzekała Um Kalthum al-Schami, aktywistka ze „Szkoły Demokratycznej” w Saada.

 

W rozmowie z mediami jemeńskimi al-Schami twierdziła, że „Rawan nie jest pierwszą dziewczynką, która zmarła po nocy poślubnej. – Zaledwie cztery dni przed śmiercią Rawan w tej samej prowincji zmarła dwunastoletnia dziewczynka na skutek doznanych obrażeń – ubolewała al-Schami.

 

Natomiast pracownik „Centrum Praw Człowieka” w rozmowie z „Nachrichtenagentur dpa” apelował i prosił, aby „przygotować w końcu uchwałę, która wyda zakaz zawierania małżeństw z dziewczynkami poniżej 18 roku życia”.

 

Tymczasem „zawieranie dziecięcych małżeństw jest niestety dosyć rozpowszechnione (…) Media zabierają głos w tej sprawie dopiero wtedy, kiedy umrze jakieś dziecko” – skarżyła się Amal al-Bascha z Sanaa.

 

„Muzułmanie z Jemenu wykorzystują często jeden argument przeciwko wprowadzeniu minimalnego wieku do zawierania małżeństw, którym jest twierdzenie, że nawet prorok Mahomet poślubił swoją Aiszę w wieku dziecięcym” – skomentował „FAZ”.

 

 

Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Nachrichtenagentur dpa

Klaud 


DATA: 2013-09-16 10:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Obserwator - dobre pytanie, też to zauważyłam.
ponad 6 lat temu / ona
 
A dlaczego ten artykuł został usunięty z witryny radiowej trójki? http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/929140,8letnia-dziewczynka-zmarla-po-nocy-poslubnej
ponad 6 lat temu / Obserwator
 
Tu się nie dba o dobro dzieci.
ponad 6 lat temu / ja
 
Łukasz ma rację - ich bogiem jest szatan. Te zbrodnie to nie są jakieś wypaczenia islamu, ale właśnie islam jako taki. My naśladując naszego Mistrza musimy się kierować miłością tak wielką aby nawet życie za drugiego oddać, oni naśladując swojego mistrza robią to jak w artykule powyżej...
ponad 6 lat temu / Czytelnik
 
Ich bogiem szatan
ponad 6 lat temu / lukasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.