DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


a nie można mieć poprostu trochę dystansu do życia, ja nie mam nic przeciwko halloween, traktuję to poprostu jako dobrą zabawę, bez żadnych podtekstów
9 miesięcy temu / kotnocy88
 
Szczegółowe przepisy pokarmowe zostały uchylone w związku z opuszczeniem Ziemii Świętej przez Chrześcijan i "wyruszeniem na cały świat". Pan szuka ciekawostek, a sprawa jest prosta: to zła strona sama uważa tę datę za istotną dla siebie, dla nich jest ona ważna, sami yo mówią i do tego się stosują.
9 miesięcy temu / Do p. "Wata"
 
W wigilię Wszystkich Świętych świętuj Holywins (Holy Wins ? Święty Zwycięża), a nie Halloween.
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
31 października narodził się dla Nieba Sługa Boży Ojciec Mateusz (Servo di Dio Padre Matteo) Tego dnia jest on szczególnie czczony przez Kościół. Demony podczas egzorcyzmów wyją, że zabrał im to święto i że im je psuje ;)
ponad 1 rok temu / Eva
 
@DNA "Nie ma przypadków z tym 31 października.": 1353 ? Olsztyn otrzymał prawa miejskie. 1883 ? Poświęcono kościół Wszystkich Świętych w Warszawie. 1926 ? Założono Polski Związek Hokeja na Trawie. 1985 ? W fabryce w Świdniku z taśmy produkcyjnej zjechał ostatni motocykl WSK. 1992 ? Papież Jan Paweł II dokonał pełnej rehabilitacji Galileusza. (wikipedia)
ponad 1 rok temu / wat
 
Jedzenie wieprzowiny jest wprost zabronione w biblijnej Księdze Powtórzonego Prawa. 3 Nie będziecie jedli nic obrzydliwego. 4 Oto zwierzęta, które możecie jeść: wół, baran, koza, 5 jeleń, gazela, daniel, koziorożec, antylopa, bawół i kozica. 6 Możecie jeść wszelkie zwierzę o rozdzielonym kopycie, to jest parzysto rozłożonej racicy, i które przeżuwa. 8 Wieprz, który ma racicę rozdzieloną, lecz nie przeżuwa, jest nieczysty, mięsa jego jeść nie będziecie i padliny jego się nie dotkniecie.(Pwt 14;3-4,6,8) Widzimy więc, że spożywanie wieprzowiny to obrzydliwość ściągająca karę Bożą. Z kolei KKK podkreśla, że "Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość" (KKK121). Pamiętać muszą o tym szkoły i rodzice, tak często tolerujący, a nawet promujący schabowego! Problem "argumentu" 6 jest taki, że wybierając wersety można udowodnić dosłownie wszystko - każdy absurd.
ponad 1 rok temu / wat
 
@Krzysiek - 100% racja. Cukierek, albo psikus? Ode mnie taki dzieciak może oczekiwać delikatnie mówiąc "dezaprobaty" !!!
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
7 pierwszych punktów - zgoda! Ale ostatni? To tak jak gdyby nie czcić 1 listopada czy 25 grudnia, bo... urodziłby się wtedy jakiś hitlerowiec (choćby i sam Hitler)
ponad 2 lata temu / maslak
 
Święto zmarłych to nazwa lansowana w PRL. Nie ma takiego święta.
ponad 2 lata temu / Gość 2
 
Biznesowe prawo rynku, czyli; konkurencję się szykanuje, szkaluje, dezawułuje, wyśmiewa i oczernia. Tylko nasz produkt jest dobry i bezpieczny!
ponad 2 lata temu / Ajaja
 
Wystarczyło nie przenosić święta i nie byłoby problemu.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Ostatni punkt... celnie i w punkt ;)
ponad 2 lata temu / zxc
 
W chrześcijaństwie nie mam miejsca na kult zmarłych i nie powinno być. Chrystus pokonał śmierć i zmartwychwstał i to jest cel każdego chrześcijanina a nie utożsamianie i cieszenie się trupami, upiorami itp. Chrześcijaństwo to w całości kult żywych i życia i to w dodaku życia wiecznego w Królestwie Chrystusowym. A to że chodzimy na groby naszych bliskich ażeby zapalić świczkę i pomodlić się ZA nich to nie jest kult zmaryłach tylko właśnie modlitwa za ich duszę i pamięć a nie modlitwa za ich ciało. Pozdrawiam, z Bogiem!
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
@Gość - masz absolutną rację! Chrześcijanie nie mają kultu zmarłych :)) Ale nie znasz genezy i właściwej nazwy świąt z dni 1.XI i 2 XI. i tu tkwi Twój problem :)))
ponad 2 lata temu / Soplica
 
Nie ma przypadków z tym 31 października.
ponad 2 lata temu / DNA
 
ad gość- ośmielę się zasugerować, że aby być w niebie czy w czyśćcu trzeba wcześniej umrzeć.
ponad 2 lata temu / rt
 
1 listopada Wszystkich Świętych, 2 listopad Zaduszki - a co to jest święto zmarłych? Chyba też coś pogańskiego? Chrześcijanie nie mają kultu zmarłych :(
ponad 2 lata temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.