DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

712 opozycjonistów, dziennikarzy i intelektualistów: Wałęsa agentem SB

712 opozycjonistów, dziennikarzy i intelektualistów: Wałęsa agentem SB
fot. MEDEF/wikimedia.commons

Lech Wałęsa był współpracownikiem SB o pseud. Bolek, donosił na kolegów, i brał za to pieniądze – czytamy w liście, który podpisało 712 osób. Są wśród nich działacze antykomunistycznej opozycji, dziennikarze i intelektualiści.


List jest odpowiedzią na medialną kampanię prowadzoną od ponad 20 lat w mainstreamowych mediach. Jej celem jest zakłamanie historycznych faktów, wmówienie Polakom, że współpraca Lecha Wałęsy z SB jest bez znaczenia, oraz objęcie ostracyzmem naukowców, którzy podjęli się zbadania tego epizodu.

 

„Od 20 lat mamy do czynienia z wciąż ponawianymi próbami zakłamywania biografii Lecha Wałęsy, a w konsekwencji również i polskiej historii. W tym destrukcyjnym dziele, niestety, uczestniczą również sądy. Wydają one wyroki sprzeczne z udokumentowaną wiedzą historyczną” – czytamy w oświadczeniu.

 

List podpisali m.in. Teresa Bochwic, Zuzanna Kurtyka, Krzysztof Czabański, Jacek Bartyzel, Grzegorz Braun, Zdzisław Krasnodębski, Jan Pospieszalski, Jan Żaryn, Paweł Zyzak, Przemysław Żurawski vel Grajewski, Piotr Zaremba, Paweł Szałamacha, Wojciech Reszczyński, Piotr Naimski, Mariusz Muskat.

 

 

Źródło: rebelya.pl

ged

 


DATA: 2012-05-23 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby tak porównać profanacje obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, to Bolek przez dziesięciolecia dokonał większego świństwa niż ten który dokonał pojedynczego rzutu pojemnikiem z farbą.
ponad 6 lat temu / Kuszpietowski
 
Najgorsze w tym wszystkim, to ta przykra sprawa.że ten niziutkiego lotu człowiek swoje okropne bezeceństwa, popełnione przeciw własnemu Narodowi, nadal przykrywa wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Bardzo niewskazana to przykrywka,a zarazem ubliżająca naszej Królowej!! Z Bogiem
ponad 7 lat temu / J.Orawicz
 
Ciężka jest wyborcy dola mieć go kiedyś za idola. ?Matke Boske? nosi w klapie a jęzorem wokół chlapie. I Wielkiego Elektryka niechaj żaden się nie tyka!? - Nieuk, prostak w jednym chłopie został mędrcem w Europie.
ponad 7 lat temu / gan
 
Ciągle agentura broni "Bolka", poniższy wpis.
ponad 7 lat temu / Heretyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.