DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

70 proc. Polaków nie chce islamskich imigrantów

70 proc. Polaków nie chce islamskich imigrantów
fot.REUTERS/Antonio Parrinello/Files/FORUM

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS 36 proc. Polaków zdecydowanie sprzeciwia się sprowadzaniu do naszego kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Kolejne 35 proc. osób jest wobec tego sceptyczna. Polakom nie podoba się narzucany przez Unię obowiązek przyjmowania muzułmanów.

 

- Polacy zawsze byli zdystansowani nie tylko wobec osób z odległych krajów i kultur, ale także tych obcokrajowców, którzy mieszkają na terenie Polski – Romów, Litwinów, Białorusinów czy Ukraińców – uważa psycholog prof. Czapiński. Jego zdaniem otwieramy się na inne nacje tylko wtedy gdy się nam to opłaca. Jako przykład podał zatrudnianie ukraińskich sprzątaczek „na czarno”. Wtedy narodowość nie jest przeszkodą.

 

Zgodnie z unijnymi ustaleniami do Polski trafić ma 2 tysiące uchodźców, którzy nielegalnie przekroczyli Morze Śródziemne i dostali się na południe Europy. Początkowo Bruksela chciała narzucić nam przyjęcie ponad 3,5 tys. osób. Społeczeństwo polskie nie zgadza się jednak z pomysłami Unii Europejskiej, zaakceptowanymi przez rząd Platformy Obywatelskiej. Na pytanie czy Rzeczpospolita powinna obowiązkowo przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki 35,8 proc. z nas odpowiedziało „zdecydowanie nie”. Opcję „raczej nie” wybrało 34,4 proc. ankietowanych.

 

Wśród popierających takie rozwiązanie dominują częściowo przekonani. 21,3 proc. powiedziało „raczej tak”. Zaledwie 2,8 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”. 5,7 proc. Polaków nie ma zdania w tej sprawie. Narzucane przez Unię rozwiązania wyraźnie rozmijają się z oczekiwaniami społeczeństwa.

 

Warto jednak zauważyć, że w Polsce toczy się walka o przyjęcie dwóch różnych grup emigrantów z państw arabskich – prześladowanych chrześcijan z Syrii, oraz osób uciekających z zupełnie innych powodów z państw północnej Afryki. Dyskusja toczy się w tym samym czasie i Polacy mają prawo być pogubieni. Być może, gdyby Polacy byli przez polskojęzyczne media właściwie informowani, że wyznawców chrześcijan z Syrii w wypadku nie przyjęcia ich do Polski czeka ścięcie głowy, a grupa „oferowana” nam przez Unię to jedynie arabsko-afrykańska nielegalna emigracja zarobkowa.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł, kra

 


DATA: 2015-07-13 08:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TheModern .Jestes kompletnym ignorantem i nie znasz histori wlasnego narodu. Lepiej najpierw poczytaj jak to dokladnie wygladalo a nastepnie sie wypowiadaj
ponad 5 lat temu / Marius
 
nikttu juz nie mowi o zadnych arabski chchrzescijanach to co chca nam dac to glownie islamisci
ponad 5 lat temu / ader
 
W MOIM KOCHANYM KRAJU POLSCE NIE MA MIEJSCA ISLAMOWI ... SA TO DWA ROZNE SWIATY
ponad 5 lat temu / islamisci
 
Coraz głupsze komentarze. Czy nikt tego nie moderuje?
ponad 5 lat temu / pol
 
@POPIS to musisz gorąco modlić się, nie 5 ale 10 razy dziennie i ramadan utrzymać przez kolejne 10 miesięcy!!! do twojego Mahometa i jego sługi Allaha.
ponad 5 lat temu / blanka
 
70 lat temu Iran przyjął 70 tys. polskich uchodźców i nikt się nie pytał o ich wyznanie.
ponad 5 lat temu / TheModern
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.