DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Do osoby która mniema że Jezus jest jej Panem. J14:6 mówi o pośrednictwie między Ojcem i Synem, a ty odnosisz go błędnie do pośrednictwa między Synem a człowiekiem. Tym samym pokazujesz że nie rozumiesz co czytasz. I tu jest sedno - co z tego że heretycy czytają Biblię, skoro nie rozumieją co czytają i dlatego mają fałszywy ogląd? Co do 1Tm2:5, chodzi o drogę człowiek - Syn - Ojciec. Oczywiście że bez Syna nie byłoby możliwości przyjścia do Ojca, ale to nijak nie wyklucza wielu dróg i możliwości pośrednictwa między człowiekiem a Synem. I nie kłam, bo jest w Biblii o pośrednictwie Maryi - cud w Kanie Galilejskiej. Dokonał się on właśnie dzięki pośrednictwu Maryi.
9 miesięcy temu / wyjaśnienie
 
"Wspomożycielka wiernych NMP jest szafarką wszelkich łask duchowych prowadzących do Jej Syna - jedynego Pana życia i wieczności. Nie dano ludziom innego imienia w którym mieliby zbawienie jak Jej Syn i do Niego Ona prowadzi,a poza Chrystusem nie ma zbawienia,są bezdroża kłamstwa i śmierci.Maryja jest pewnym i łatwym środkiem do odnalezienia Chrystusa,może dopomóc do wzbudzenia miłującej woli względem Boga.Protestancka interpretacja - mówią oględnie - jest niewłaściwa!" nie wiem czy jeszcze bedziesz czytal/czytala komentarze tutaj ale wiedz ze w 1 Tymoteusza 2:5 "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus" a w ewangelii Jana 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie". w biblii nie ma ani slowa o tym by przychodzic do Jezusa przez Marie, nie ma ani slowa tego co ty napisales/napisalas. Czytaj Biblię a wszystko bd wiedziec. Z Bogiem
9 miesięcy temu / Jezus Panem
 
Do tego który nie poznał prawdy i szerzy kłamstwa. Z J3:13 wynika tylko tyle że nikt nie wstąpił do nieba przed Panem Jezusem. Interpretacja jakoby z J3:13 wynikało że nikt nigdy nie wstąpi do nieba oznaczałaby, że wszyscy ludzie skończą w piekle, co jest absurdem. Co do 1Kor15:50, jest to wyrywanie z kontekstu. Proszę najpierw przeczytać 1Kor15:35-49, gdzie Apostoł Paweł opisuje różnice między ciałem zmysłowym a duchowym. Zmysłowe ciało Maryi poniosło śmierć, natomiast poszła do nieba z ciałem duchowym.
9 miesięcy temu / wyjaśnienie
 
Wspomożycielka wiernych NMP jest szafarką wszelkich łask duchowych prowadzących do Jej Syna - jedynego Pana życia i wieczności. Nie dano ludziom innego imienia w którym mieliby zbawienie jak Jej Syn i do Niego Ona prowadzi,a poza Chrystusem nie ma zbawienia,są bezdroża kłamstwa i śmierci.Maryja jest pewnym i łatwym środkiem do odnalezienia Chrystusa,może dopomóc do wzbudzenia miłującej woli względem Boga.Protestancka interpretacja - mówią oględnie - jest niewłaściwa!
9 miesięcy temu / t
 
Biblia nie kłamie a człowiek jest kłamcą. Jana 3:13 " I nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił-- Syna Człowieczego" Następne kłamstwo: To że Maria poszła z ciałem do nieba. I Koryntian 15:50 "Zapewnia was bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego,........" Jezus zapraszał by poznać prawdę i upewniać się jak Apostoł Paweł apelował w liście Efezjan 5:10.
9 miesięcy temu / Poznałem prawd
 
Źródłem naszej wiary jest Pismo Święte i Tradycja. Nie "mędrca szkiełko i oko". Nie pycha ludzka.
9 miesięcy temu / podlasie
 
Pania Michale proszę przeczytać książkę Anny Katarzyny Emmerich w której spisane są jej objawienia o życiu Pana Jezusa i jego Matki. Tam jest o wniebowzięciu. Obszerna to księga, polecam.
9 miesięcy temu / Łukasz
 
Poza tym jeszcze jedno. Mamy sugerować się tylko tym co jest w Biblii. Spójrzmy ile interpretacji jest możliwych, ile wspólnot, sekt, pseudo kościołów. Czyż nie Św Piotr pisał, że żadne pismo nie jest do prywatnego wyjaśniania? Czyż nawet sam Jezus nie musiał uczniom objaśniać Pism bo sami nie rozumieli ich? A dziś to Duch Święty nas oświeca abyśmy rozumieli Pismo. Tylko jaki duch jest z tymi, którzy tak różnie interpretują Biblię i tworza tysiące różnych odłamów chrześcijaństwa? Tak, nie wszystko jest w Piśmie. Jest także potrzebna Tradycja nauczania plus magisterium. Sola scriptura prowadzi do prawdziwej gmatwaniny co historycznie widać na przykładzie podzielonego chrześcijaństwa.
9 miesięcy temu / Łukasz
 
Do: BHO O, to ciekawe! Gdzie Anna Katarzyna Emmerich i Maria Valtorta o tym mówią? Pozdrawiam serdecznie. Michał Obrębski
9 miesięcy temu / Michał Obrębs
 
@Dada. O to samo pytała Marlena, patrz niżej.
9 miesięcy temu / Łukasz
 
O Wniebowzięciu Maryi wiadomo od bł. Anny Katarzyny Emmerich, czy od Marii Valtorty.
9 miesięcy temu / BHO
 
A mógłby ktoś poprzeć tę tezę w Biblii? No bo w tym momencie nie znajduje fragmentu o wniebowstapienie Maryji. I nie jest to atak tylko na prawdę chciałbym się dowiedzieć
ponad 1 rok temu / dada
 
Wizje, to nie dowody.
ponad 1 rok temu / ktoś
 
A Ty jesteś świadkiem tego i możesz potwierdzić...
ponad 1 rok temu / @Klf
 
Jest rzeczą pewną, iż Najświętsza Panna została wzięta Duszą i Ciałem do Nieba oraz została ukoronowana i wywyższona na Królową Nieba i Ziemi.
ponad 1 rok temu / Klf
 
Henoch i Eliasz nie zostali wzięci do trzeciego nieba tak jak Maryja. Zostali wzięci do drugiego nieba. Tam też zostało wzięte ciało Mojżesza (Jud 1:9) z tym że Mojżesz umarł. Henoch i Eliasz nie.
ponad 1 rok temu / nederlanden
 
To święto obchodzi również cerkiew prawosławna. W pustym grobie znaleziono jedynie pasek Matki Bożej.A tak przedstawia Ją Apokalipsa:"1 Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta* obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. "
ponad 1 rok temu / Andrzej Kaminski
 
Maryja umarła ,chciała dostąpić śmierci jak Jezus,opisuje to w wizjach Maria z Agreda w "Mistycznym mieście Bożym" ale ponieważ autorki proces kanonizacyjny się nie ukończył to zostają wątpliwości,można wierzyć lub nie
ponad 1 rok temu / córka ewy
 
biedni heretycy
ponad 1 rok temu / mola
 
Marleno- tak jak ty podajesz nie interpretuje się Pisma. Na Biblię patrzy się holistycznie jako całość a nie wyrywa fragmenty z kontekstu tak jak mi pasuje.Bo trzy osoby ze ST zostały wniebowziete. Henocha, Eliasz i Mojżesz. I co, to znaczy ze Biblia ma tu poważne zaprzeczenie? Biblie czyta się w całości. Modląc się do Ducha Świętego.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
@Marlena: to proszę podać gdzie w Piśmie Świętym jest napisane, że Słowo Boże jest zapisane tylko i wyłącznie w Biblii. Przecież właśnie z Pisma Świętego wynika coś przeciwnego, np. wiadomo że nie opisuje ono wszystkich czynów Pana Jezusa (J21,25)
ponad 2 lata temu / r
 
"A nikt nie wstąpił do Nieba jak tylko ten, który zstąpił z Nieba Syn Czlowieczy" Wstąpił zgadza się ale to co innego niż wziął. Gdyby myśleć jak ty to już jest konflikt tego fragmentu z wniebowzięciem Eliasza i Henocha
ponad 2 lata temu / Z
 
2/2 Maryja została zapowiedziana w wielu fragmentach Pisma (oczywiście, część z nich nie należą do protestanckiego kanonu, tak samo jak po śmierci Jezusa z kanonu Pisma żydowskiego usunięto znaczne części ksiąg opisujące przyszła wtedy mękę Mesjasza, chociażby Księgę Izajasza, gdzie Męka Chrystusowa jest opisana z wielkimi szczegółami), chociażby czytana dzisiaj Księga Judyty (tzn czytana na pewno dzisiaj na liturgii tradycyjnej, nie jestem pewien czy na NOM). A jak ktoś chce się cofnąć najbardziej do tyłu, no to Księga Rodzaju 3,15. Oczywiście, można powiedzieć, że Niewiasta oznacza Kościół. Owszem, oznacza, ale wiele fragmentów Pisma ma jednocześnie wiele znaczeń i odniesień, jak choćby to, że kluczem do Apokalipsy jest Księga Daniela. W końcu- kto Bogu zabroni, prawda? ;)
ponad 2 lata temu / incuss
 
Marleno - jeśli w Piśmie Sw jest napisane że Eliasz został wzięty do nieba z ciałem - jak również tradycja hebrajska przekazuje że stało się to z Mojżeszem - więc czemu zakładasz że Maryi to nie może dotyczyć? Dlaczego Bóg-Jezus miał pozwolić aby piękne ciało Jego Matki uległo skażeniu/zgniciu - Ona była pełna Ducha świętego więc jej ciało mogło zostać już jako materia zbawione i przemienione. Prawda ta była przekazywana przez wieki jako tradycja Kościoła. Zauważ też że nie ma grobu Maryi (również w tradycji innych Kościołów Wschodu nie ma takich wzmianek). Jeśli w kluczu Maryi zaczniesz badać Pismo Swiete (oczywiście zrobili to już Ojcowie Kościoła) to dostrzeżesz ogromną Tajemnicę wcielenia Syna Bożego - który tak chętnie używał tytułu Syn Człowieczy.
ponad 2 lata temu / s.M.
 
Najprostsze wytłumaczenie jest chyba takie, że skoro Maryja nie została skażona grzechem pierworodnym, czyli jeśli zakładamy Niepokalane Poczęcie Maryi, to musiała ona uniknąć opisywanych w Księdze Rodzaju skutków grzechu pierworodnego, na przykład śmierci. To z kolei mogłoby też wyjaśniać kwestię z punktu 5., no ale autorytet ze mnie żaden.
ponad 2 lata temu / incuss
 
Co w tym dziwnego ze @Marlena chce wiedzieć czy wniebowzięcie Marii jest Biblijne? Czy bezkrytycznie mamy słuchać innych. Dobry przykład Berejczycy.
ponad 2 lata temu / @Emil M
 
Emil M. Bingo. Podoba mi sie.
ponad 2 lata temu / norbert
 
Podane przejrzyście, prosto i logicznie. Dziękuję
ponad 2 lata temu / lech-s
 
Nigdzie nie znajdziesz, a wręcz cos przeciwnego. "A nikt nie wstąpił do Nieba jak tylko ten, który zstąpił z Nieba Syn Czlowieczy" i wiele innych...
ponad 2 lata temu / @Marlena
 
Sprostowanie: mikrochimeryzm nie jest zjawiskiem z dziedziny mikrobiologii, lecz biologii molekularnej. Sugerowanie się przedrostkiem "mikro-" jest w tym wypadku błędne. Mikrobiologia jest działem biologii zajmującym się mikroorganizmami i wirusami. Bada to, co występuje jako żywe w postaci jednej komórki i nie tworzy złożonych struktur komórkowych różnicujących się w tkanki (takie organizmy to mikroby) lub cząsteczki organiczne niezawarte w komórkach, w dużej mierze będące gołym lub opłaszczonym za pomocą kapsydu DNA lub RNA (nie są to organizmy, lecz nukleoproteidy zwane wirusami). Mikrochimeryzm dotyczy tylko organizmów o złożonej budowie tkankowej, zbudowanej z wielu zróżnicowanych i wyspecjalizowanym komórek (org. eukariotyczne). Świadczy faktycznie o obecności obcych komórek, genetycznie różnych od komórek gospodarza. W tekście opisywany jest chimeryzm płodowo-matczyny, który nie może mieć miejsca u mikrobów. Sugestia z akapitu jest błędna co do szczegółu.
ponad 2 lata temu / biolog molekularny
 
Bardzo ciekawy artykuł. A jeśli wpis "Marleny" nie jest superklasycznym przykładem sprytnego trollingu, to co nim jest?
ponad 2 lata temu / Emil M.
 
Moglabym prosic o podanie mi rozdzialow i wersetow z Pisma Swietego w ktorych jest napisane o wniebowzieciu? Chcialabym sugerowac sie slowem Bozym.
ponad 2 lata temu / Marlena
 
Super wytłumaczone
ponad 2 lata temu / Diana
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.