DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

7 rodzajów gazet, których przyzwoitemu człowiekowi nie wolno brać do ręki!

7 rodzajów gazet, których przyzwoitemu człowiekowi nie wolno brać do ręki!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#NIE WOLNO    #GAZETY    #TABLOIDY    #GADZINÓWKI    #PROPAGANDA    #GRZECH    #KŁAMSTWO    #ZGORSZENIE    #TYTUŁ    #OKULTYZM    #RASIZM    #KOMUNIZM    #ANTYKLERYKALIZM

Lektura jest dobra, jeśli daje dobre owoce – na przykład mądrość. Niestety wiele trafiających na masowy rynek pism nie ma z nią wiele wspólnego. Nawołują bowiem do nienawiści, wzbudzają zazdrość lub wprost nawołują do czynów niemoralnych. Obcowanie z tymi gazetami nie wnosi niczego dobrego, więc najlepiej ich unikać.

 

1. Nie wolno brać do rąk wszelkiego rodzaju gadzinówek zajmujących się przede wszystkim walką z Kościołem i przyzwoitością. Pokazywanie się publiczne z „Faktami i Mitami” to wstyd i hańba – podobnie jak kupowanie owego tytułu. To samo dotyczy wulgarnej i obrzydliwej urbanowskiej gadzinówki „NIE”.

 

2. Nie należy brać do ręki i kupować gadzinówek „intelektualistycznych” w stylu „Gazety Wyborczej”. Medium szkaluje bowiem Kościół i Polskę, a niekiedy wprost promuje satanizm [ZOBACZ WIĘCEJ]. Z tego samego powodu katolikowi nie wolno nabywać – i tym samym wspierać – gazet promujących aborcję, czyli zabijanie.

 

3. Nie wolno czytać też magazynów głupich, goniących za tanią sensacją, prezentujących niesprawdzone plotki. Gazety te żyją z rozbudzania niskich instynktów, a często też z łamania VIII Przykazania. Często sprzedają też iluzję „lepszego” życia u pięknych, sławnych, młodych i bogatych. Powoduje to frustrację, gdyż większość osób nigdy nie osiągnie opisywanego tam bogactwa ani sławy, zaś młodość przemija. Ponadto życie „gwiazd” nie jest tak doskonałe na jakie wygląda.

 

4. Nie wolno czytać niektórych magazynów dla młodzieży i dla dzieci, gdyż często promują one rozwiązłość u nieletnich. Problemem stanowi także podsuwanie młodzieży fałszywych idoli – gwiazd popkultury czy sportowców. Przesłanie tego typu gazet sprowadza się do kultu ciała i przyjemności. Rodzi u dzieci niestabilność emocjonalną i problemy. Zamiast kupować nastolatkom wątpliwej jakości gazetki lepiej, by rodzic poświęcił dziecku czas.

 

5. Nie wolno również czytać gazet promujących ideologie totalitarne: a więc komunizm czy nazizm. Obejmuje to gazety o treści rasistowskiej, antysemickiej i inne tego typu. Oferują iluzję zrozumienia świata, a w rzeczywistości nawołują do nienawiści. Żerują na ludzkiej krzywdzie i zazdrości. Jeśli bezpodstawnie powołują się na zasady katolickie, to tym gorzej świadczy o ich autorach.

 

6. Stanowczo nie wolno brać do ręki pism pornograficznych, nakłaniających do grzechu i przedmiotowo traktujących kobiety. Nie żyjemy w prymitywnym plemieniu, więc nagość jest dla nas czymś intymnym, prywatnym. Epatowanie nią i zarabianie na tym to sprowadzanie człowieka do poziomu barbarzyńcy.

 

7. Nie wolno też czytać pism okultystycznych, rubryk z wróżbami, horoskopami czy innymi pogańskimi, a wręcz satanistycznymi treściami czy zabobonami. Obrażają one zarówno Pana Boga, jak i rozum oraz naukę. Wiara w gusła i ich praktykowanie to łamanie I Przykazania. Niestety problem staje się coraz poważniejszy gdyż – jak zauważył Gilbert Keith Chesterton – „gdy ludzie przestaną wierzyć w Boga, uwierzą w cokolwiek”.

 


mjend

 

 


DATA: 2018-09-07 07:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pytania wprost: dlaczego nie wolno i kto zabrania? Serio pytam, bo takie postawienie kwestii niegodziwej lektury jest co najmniej zastanawiające.
ponad 1 rok temu / dario
 
Dogmaty dają nam wolność od dowolności własnych wyobrażeń na nieznane nam z własnego doświadczenia sprawy: życie duchowe, Sąd Ostateczny, wieczne trwanie człowieka itp. Dogmaty są nam dane przez Boga za pośrednictwem Kościoła, podobnie, jak wiedza o świecie materialnym jest nam dana przez doświadczenie i rozum za pośrednictwem naukowców. Są niestety ludzie, którzy czują się zniewoleni przez prawdę. Przykład: wiadomo, że kobieta ma chromosomy XX a mężczyzna XY. Ale są ludzie, którzy głoszą, że ważniejsze jest to, co sobie wymyśli jakaś część społeczeństwa niż to, co jest obiektywną prawdą naukową. I to jest prawdziwa niewola.
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
Per primo: @irtur, Radio Emaus nie ma za dużo własnych reporterów, więc korzysta z serwisów Grupy Radiowej Agory. Są one aktualizowane przez specjalny serwer, tak jak np. godzina w komputerze czy w DNS routera. Per dique: niestety, na tej liście nie ma też wstrętnych, lub proszących się o nawoływanie do wstrętu tabloidów jak Super Express, Fakt czy dzienników z grupy Polska Press i Burda (współwłaściciela radia RMF FM). A ponoć ZPR Media współpracuje z Kancelarią Prezydenta przy tworzeniu aktywności marketingowych, więc lepiej bojkotować też prasę w pełni pozbawioną neutralności wobec obecnej polityki polskiej?
ponad 1 rok temu / g12
 
Czyżby "przyzwoity człowiek" był jakąś kastą i miał być zniewalany przez pewne dogmaty?Czytanie różnych pism wcale nie demoralizuje człowieka,a raczej poszerza wiedzę o rzeczach nieznanych.Morale to rozumne poznawania świata z własnym poglądem na życie.
ponad 1 rok temu / nn
 
Zapomnieliście dodać do tego zestawienia tygodnika Newsweek, zwłaszcza od czasu red. nacz. Lisa jest to pismo jawnie antychrześcijańskie, lansujące relatywizm i permisywizm moralny.
ponad 1 rok temu / bols
 
8. Portale internetowe ogólnego przeznaczenia zawierające nieprzyzwoite zdjęcia (np. strony główne WP, Onetu, Interii).
ponad 1 rok temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.