DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

600 milionów złotych w ciągu 10 lat zapłacą Polskiej Fundacji Narodowej państwowe spółki

600 milionów złotych w ciągu 10 lat zapłacą Polskiej Fundacji Narodowej państwowe spółki
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Andrzej Bogacz/Forum

W ciągu 10 lat spółki Skarbu Państwa wpłacą Polskiej Fundacji Narodowej ponad 600 mln zł – wynika z doniesień „Dziennika Gazety Prawnej”. Media oburzają się przede wszystkim najbardziej znaną jak dotąd aktywnością organizacji – sfinansowaniem kampanii „Sprawiedliwe sądy”, która przekonuje Polaków do reform proponowanych przez PiS.

 

Nie bez znaczenia jest jednak również aspekt rewolucyjny owego postępowania, który wielu komentatorom umyka. Nie wystarczy bowiem samo oburzenie na finansowanie olbrzymią kwotą fundacji wspierającej działanie rządu. Równie niemoralnym jest bowiem każda tego typu dotacja, nawet jeśli nie wiąże się bezpośrednio z bieżącą polityką.

 

Fundusz założycielski Polskiej Fundacji Narodowej wyniósł 97,5 mln zł. Do końca stycznia spółki kontrolowane przez państwo wpłaciły drugie tyle. Kampania „Sprawiedliwe sądy” pochłonie około 10 proc. z kwoty 195 mln zł – informuje interia.pl.

 

„Fundatorami Polskiej Fundacji Narodowej jest 17 podmiotów” – czytamy na stronie Fundacji. Jak donosi Interia, 13 spółek jest notowanych na giełdzie. W radzie fundacji zasiada 9 osób z takich firm jak Grupa LOTOS, KGHM Polska Miedź, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Tauron, PKO BP, ElectroMobility Poland (Polska Grupa Energetyczna), PKN ORLEN, Fundacja PZU.

 

W zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej zasiadają: Cezary Andrzej Jurkiewicz (Prezes Zarządu), Paweł Kozyra (Członek Zarządu) i Maciej Świrski (Członek Zarządu).

 

Strona Fundacji informuje, że Jurkiewicz to „od 2014 r. Radny m.st. Warszawy, a od 2015 r. Przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość m.st. Warszawy”.

 

Państwo wolne od socjalistycznych czy etatystycznych zabobonów nie może mieszać się w działalność organizacji pozarządowych, zaś rewolucyjne ustroje finansują wszystko, na co mają ochotę. Obecnie media oburzają się jedynie celem dotacji, nie zaś samym faktem wydawania pieniędzy przez państwowe firmy na cele niezwiązane z działalnością, do jakiej zostały powołane. Nie dostrzegają w ten sposób innego niemoralnego aspektu całej sprawy.

 

Jeśli Polska nie odejdzie od etatystycznego myślenia, to podobne sytuacje będą zdarzały się zawsze, niezależnie od formacji rządzącej.

 


Źródło: interia.pl / pfn.org.pl / „Dziennik Gazeta Prawna”

MWł
 


DATA: 2017-09-13 09:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nazwa fundacji jest wspaniała. Powinna ona istnieć, ta fundacja, i promować, zgodnie z celem powołania, Polskę w Europie i na świecie (a przy okazji ocieplać wizerunek rządu narodowego), a w Polsce powinna wspierać... władzę! I to robi, problemem natomiast jest brak odpowiedniego zapisu w statucie i finansowanie - powinna być dotowana z budżetu wprost, a nie ze zrzutki z państwowych firm. Oczywiście, najlepiej by było, gdyby nie brała pieniędzy z budżetu, tylko z dobrowolnych datków narodu, ale to już marzenie.
9 miesięcy temu / Wolnościowiec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.