DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Sondaże dawały ponad 6 proc. Wyniki mogą ostudzić entuzjazm Konfederacji

Sondaże dawały ponad 6 proc. Wyniki mogą ostudzić entuzjazm Konfederacji
FOT.Mateusz Wlodarczyk/FORUM

W wyborach do Parlamentu Europejskiego – wedle sondażowych wyników – Konfederacja uzyskała 6,1 proc. głosów wyborców. To miało pozwolić na wprowadzenie do europarlamentu trzech posłów. Kolejne wyniki z PKW mocno ostudziły głowy polityków. Konfederacja nie przekroczyła bowiem progu wyborczego.

 

Jeszcze w wieczór wyborczy Konfederacja świętowała i odczytała swój wynik wyborczy jako sukces, wskazując na liczne problemy, jakie politycy tego ugrupowania napotykali w czasie kampanii wyborczej. To m.in. liczne oskarżenia oraz pomijanie w mediach głównego nurtu.

 

„6,1 proc dla #Konfederacja w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Atakowani zmasowaną propagandą i falą oszczerstw, ale wspólnymi siłami daliśmy radę! To dopiero początek, pierwszy krok, kolejny będzie podczas jesiennych wyborów. Dziękujemy wszystkim za głosy i wspaniałe wsparcie! Nie zawiedziemy Was, idziemy razem jako wielka koalicja propolska! #DrużynaKonfederacji” - podkreślono.

 

- Nasz sukces widać po naszych znajomych, po naszych rodzinach i przyjaciołach i na ulicach, podczas spotkań z Polakami. W sondaże możemy nie wierzyć, ale my to widzimy w Polsce, widzimy, że społeczeństwo uwierzyło w realizację idei prawicowej, idei konserwatywno-liberalnej, idei narodowej – mówił Jakub Kulesza (KORWiN) podczas wieczoru wyborczego w Warszawie. Poseł prosił działaczy i sympatyków Konfederacji, by dzisiaj świętowali, ale „od jutra wzięli się do jeszcze cięższej pracy”, która doprowadzi „do zmiany w Polsce, które nastąpią już tej jesieni”.

 

Dziękuję Wam wszystkim za poparcie! Przebiliśmy szklany sufit, poparło nas około 800 tys. Polaków - na jesieni będzie więcej! Mimo, propagandy od prawa do lewa, mimo urabaniady mediów publicznych i prywatnych - wyślemy do Brukseli ludzi, którzy będą walczyć o Niepodległość! - napisał na Facebooku Rober Winnicki z Ruchu Narodowego.

 

 

Z kolei Krzysztof Bosak ocenił, że uzyskany wynik jest świetny i dodał, że „właśnie ukształtował się w Polsce system czteropartyjny, w którym Konfederacja jest głównym punktem odniesienia na ideowej prawicy”.

 

Poniedziałkowy poranek nie pozwolił politykom Konfederacji na utrzymanie dobrego nastroju. Kolejne wyniki z PKW wskazywały, że realne poparcie dla partii jest niższe niż sondażowe i ugrupowanie nie przekroczyło progu wyborczego (głosy z ok. 99 proc. komisji wskazywały na poparcie rzędu 4,55 proc.).

 

MA


DATA: 2019-05-27 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dla konfederacji zabójcza była frekwencja. Gdyby frekwencja była na poziomie sprzed 5 lat konfederacja spokojnie wprowadziłapy PE 4-5 deputowanych.
5 miesięcy temu / PrPr
 
@ tralala. Nie w komisjach robi się "Wały". To ludziki z "łapanki". Ci są, jakby to powiedzieć..., nie nazbyt bystrzy by zrobić to "profesjonalnie".
5 miesięcy temu / agricola
 
CUD NAD URNĄ
5 miesięcy temu / Ryś
 
Wnioski? Mężowie zaufania w komisjach wyborczych na jesieni. Wały z liczeniem głosów to w Polsce nie jest nic nowego.
5 miesięcy temu / tralala
 
Polacy głosowali "Eskimosi" liczyli głosy.
5 miesięcy temu / agricola
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Ja i moja rodzina głosowaliśmy za Konfederacją. W mojej miejscowości Konfederacja wyprzedziła Wiosnę. Dziwnym trafem konfederaci nie przekroczyli progu po dniu następnym. Naszą nadzieją Chrystus Król i Niepokalana Królowa i Hetmanka. Króluj nam Chryste!
5 miesięcy temu / Yamamoto
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.