DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

5G do konsultacji. Czy niższe normy pola elektromagnetycznego będą bezpieczne?

5G do konsultacji. Czy niższe normy pola elektromagnetycznego będą bezpieczne?
źródło: pixabay.com

Resorty zdrowia i cyfryzacji skierowały do konsultacji projekt rozporządzenia dotyczącego norm sieci 5G. Chodzi o mniej restrykcyjne dopuszczalne normy pola elektromagnetycznego.

 

Zgodnie z projektem normy miałyby być „złagodzone na poziomie bezpiecznym dla obywateli”, co jest tłumaczone koniecznością rozwoju sieci. Jak wyjaśniono, „bez odejścia od rygorystycznych limitów będzie to bardzo trudne”.

 

Urzędnicy tłumaczą, że sieci mobilne w majbliższych latach nie będą już w stanie obsłużyć zapotrzebowania na transmisję danych, a „niemożliwe będzie też wdrożenie na szeroką skalę sieci nowej generacji czy też dalsze rozbudowywanie infrastruktury w obecnych standardach”. Owym hamulcowym mają być obowiązujące normy pola elektromagnetycznego.

 

Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk tłumaczyła, że zmiany są potrzebne żeby wspierać rozwój gospodarki. Ponadto Komisja Europejska chce, by kraje UE posiadały szerokie pokrycie siecią technologii 5G do 2025 roku.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2019-11-16 12:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska nie będzie poligonem doświadczalnym. 5G już jest w wielu miejscach na świecie można to sprawdzić wyszukując "speedtest 5g map", a nim my będziemy mieć nową sieć u siebie to jeszcze w wielu miejscach się pojawi. To jest to samo promieniowanie niejonizujące co w przypadku dotychczasowych sieci. Nie ma dowodów na to, że promieniowanie niejonizujące powoduje zmiany w organizmie to nie jest rentgen czy gamma.
7 miesięcy temu / nuka
 
Światłowodów nie weźmie się ze sobą z domu, więc co to ma wspólnego z siecią bezprzewodową. Trzeba rozwijać jedno i drugie. Porównanie z mikrofalówka jest bardzo przestrzelone, ponieważ fale w zamkniętej mikrofalówce rozchodzą się inaczej niż na otwartej przestrzeni, a przede wszystkim mikrofalówka działa z tysiące razy większą mocą, dlatego można za jej pomocą podgrzać jedzenie, a sieci bezprzewodowe działają z niską mocą, więc nic nie podgrzejesz.
7 miesięcy temu / Gorak
 
Nieprawda. Informacja o Izraelu jest nieprawdziwa, w przyszłym roku będą mieć 5G, w lipcu przeprowadzili przetarg na częstotliwości. Sprawdź sam w google. A ze Szwajcarią to już w ogóle przestrzeliłeś. Bo Szwajcaria jako pierwsza w Europie uruchomiła komercyjne 5G bodajże w marcu.
7 miesięcy temu / @terminator
 
Obecne normy były ustalane dekady temu za czasów PRLu. Od tego czasu światowy stan wiedzy na ten temat się zmienił, więc potrzebna jest aktualizacja. Czy obecne normy ustawali ludzie niekompetentni, nikt tego nie powiedział, ale jeśli dopuszczalne normy na świecie są wyższe to nie bez powodu. Jeśli na naszym poziomie normy mają jeszcze tylko 2 czy 3 kraje w Europie, a wszystkie inne mają wyższe normy to w takim razie wszędzie te normy ustalają niekompetentni ludzie tylko u nas ustalali je prawdziwi eksperci? Wątpliwe.
7 miesięcy temu / do Ryś
 
Gdyby ktoś obawiał się podwyższenia norm to prawie w całej Europie mają normy na poziomie do którego dopiero teraz my będziemy dobijać, więc wszystkie te kraje już dla nas normy przetestowały i nie widać tam żadnego negatywnego wpływu.
7 miesięcy temu / Sielu
 
@@Akwin - jak się nie ma argumentów to trzeba poopowiadać o spełnianiu obietnic będących wybiegami dla ignorantów, którzy nie radzą sobie z ciężarem argumentacji. Iluż tutaj takich napotkałem. Moja rada - wyrób warsztat naukowy, podciągnij się z metodologii np. dzięki świetnemu podręcznikowi Kotarbińskiego i odpuść sobie zarzuty, bo są bezpodstawne przez co jedyne do czego sprowadzają się Twoje wywody to do argumentów ad personam. To też pokazuje, że o sposobie prowadzenia dyskusji nie masz pojęcia. Nie masz też pojęcia o tym, o czym rozmawiamy i jesteś klasycznym przykładem ignoranta przeświadczonego o swojej doskonałości. Nie podajesz ani źródeł swoich tez ani nie potrafisz nawet z prawidłowych przesłanek, jak w przypadku eksperymentu, który podałeś, wyciągnąć prawidłowych wniosków. Typowa noga z logiki. Jak to mawiał Arystoteles w Metafizyce a za nim św. Tomasz - z tego typu delikwentami się nie dyskutuje ;
7 miesięcy temu / Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.