DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

500 proc. aborcji więcej wbrew woli narodu. To skutek narzucenia Irlandii Północnej woli Londynu

500 proc. aborcji więcej wbrew woli narodu. To skutek narzucenia Irlandii Północnej woli Londynu
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (David Peterson)

Urzędnicy w Irlandii Północnej – w związku ze zmianami przepisów aborcyjnych – przewidują roczny wzrost liczby aborcji do 6500 rocznie, czyli o prawie 500 proc. w porównaniu z liczbą sprzed liberalizacji wymuszonej przez Londyn.

 

Szczegółowe dane poznamy po przewidzianym na grudzień spotkaniu urzędników ds. zdrowia w Irlandii Północnej. Mają oni omawiać sytuację rok po zmianie regulacji wprowadzonych w lipcu 2019 roku wskutek głosowania w brytyjskim parlamencie.

 

Według danych z 2019 roku w regionie uśmiercono 1089 dzieci poczętych. Większość kobiet miała jednak wyjeżdżać z Irlandii Północnej do Anglii i Walii w celu przeprowadzenia aborcji. W sumie na to rozwiązanie zdecydowało się 1014 kobiet, a kolejne 67 wyjechało do Republiki Irlandii, która również zliberalizowała prawo.

 

Rzecznik ministra zdrowia Irlandii Północnej Robin Swann podkreślił, że obecnie medycy nie potrzebują zgody na wykonywanie aborcji. – Przepisy wymagają jedynie, aby takie zabiegi odbywały się na terenie placówek służby zdrowia i opieki społecznej – dodał.

 

Rzecznik prasowy Right To Life UK, Catherine Robinson, krytykując zmiany wprowadzone głosowaniem posłów w Londynie zauważyła, że „skrajny reżim aborcyjny narzucony mieszkańcom Irlandii Północnej doprowadził już do aborcji co najmniej 719 nienarodzonych dzieci”.

 

Przypomniała, że szacuje się, iż co roku będzie uśmiercać się w kraju 6500 dzieci, co stanowi wzrost o prawie 500 proc. Nie będzie można także zapewnić ochrony życia dzieci w łonie matki i pełnego wsparcia kobietom z nieplanowaną ciążą.

 

Irlandia Północna to kraj wchodzący w skład Wielkiej Brytanii z liczbą mieszkańców szacowaną na około 1,8 miliona ludzi, który posiadał jedne z bardziej rygorystycznych przepisów w dziedzinie ochrony życia.

 

Robinson wskazuje, że politycy z Irlandii Północnej muszą pilnie uchylić to skrajne prawo aborcyjne narzucone przez Londyn i rozpocząć rozmowy o tym, jak mogą lepiej wspierać kobiety i nienarodzone dzieci.

 

Irlandia Północna, która stanowi część Zjednoczonego Królestwa, cieszyła się względną autonomią. W związku z trwającym od 2017 roku kryzysem politycznym Londyn zawiesił obrady regionalnego parlamentu i narzucił liberalizację przepisów aborcyjnych oraz dopuszczenie tzw. małżeństw jednopłciowych.

 

W styczniu 2017 roku upadł koalicyjny rząd Demokratycznej Partii Unionistów (DUP) i republikańskiej Sinn Fein. W lipcu 2019 roku brytyjska Izba Gmin przyjęła ustawę o rządzie północnoirlandzkim. Stwierdzono wówczas, że jeśli do północy 21 października nie powstanie autonomiczny rząd, w Irlandii Północnej wejdą w życie przepisy rozszerzające dostęp do aborcji i wprowadzające tzw. małżeństwa jednopłciowe. Wcześniej decyzje w tych kwestiach leżały w kompetencji władz regionalnych.

 

Rząd nie został powołany w wyznaczonym terminie, gdyż na posiedzeniu zabrakło partii Sinn Fein, bez której nie mógł powstać rząd. Londyn narzucił więc swoją wolę.

 

Wcześniej Irlandia Północna dopuszczała aborcję jedynie w przypadku zagrożenia życia matki lub gdy jej fizyczne bądź psychiczne zdrowie było poważnie i nieodwracalnie zagrożone.

 

Region nie zezwalał także na zawieranie tzw. małżeństw homoseksualnych. Obecnie aborcja jest dopuszczana do 12 tygodnia ciąży w przypadku gwałtu, kazirodztwa, poważnych uszkodzeń płodu oraz do 24 tygodnia w przypadku zagrożenia dla fizycznego i psychicznego zdrowia kobiety.

 

15 czerwca brytyjska Izba Lordów poparła utrzymanie nowych regulacji przy 355 głosach „za” i 77 „przeciwko”, odrzucając decyzję powołanego na początku tego roku Zgromadzenia Irlandii Północnej, który zakwestionował liberalizację przepisów.

 

Ten obrót spraw z radością przyjęły kręgi liberalne i postępowe. Jak twierdzi Grainne Teggart z oddziału Amnesty Internationa w Irlandii Północnej, kwestia aborcji posiadała szczególnie priorytetowe znaczenie w trakcie pandemii. – Anglia wprowadziła środki umożliwiające przyjmowanie obydwu pigułek aborcyjnych w domu. Odmawianie takiej możliwości kobietom w Irlandii Północnej nie ma najmniejszego sensuto niesprawiedliwe, niebezpieczne i stwarzające zagrożenie – podkreślała. W ocenie zwolenników nieskrępowanego dostępu do aborcji, Irlandia Północna jednym aktem brytyjskiego parlamentu przeszła od „najbardziej rygorystycznych” do „najbardziej liberalnych” regulacji, całkowicie ignorując wolę narodu Irlandii Północnej.

 

 

Źródło: righttolife.org.uk / PCh24.pl

AS

 

  


DATA: 2020-11-27 14:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

matki zabijanych dzieci nie ugięły się pod presją, te dzieci mogłaby się urodzić. Cena za to bywa wysoka - niższy status materialny, często życie bez ojca dziecka, który zwija manatki, postawienie się "autorytetom" w białych kitlach lub rodzinie, piekło, jakie może zgotować niezadowolony partner lub co gorsza.. - mąż. Stanięcie w prawdzie o nędzy związku i naszej własnej. Walka do końca życia.. Lub wyzwolenie z ułudy i nowe lepsze życie w wolności Dziecka Bożego ze wsparciem prosto z góry.. Odwagi drogie panie, to wasze sumienie będzie obciążone, to wy do końca życia nie pozbieracie się po zbrodni "z wyboru". Oni nie są tego warci. Odwagi!
1 miesiąc temu / Gdyby
 
i co z tego że ciężko ,media i świat obok jest jak ciemna dolina -"choćbym szedł ciemna dolina zła się nie ulęknę..." to ludzka słabość a nie reżim bo nikt do tego czynu nie zmusza ,tylko kusi ,przykre podawać takie przykłady ale Amisze żyją według swoich zasad w środku zepsutej Ameryki a katoliczka potrzebuje świeckich ustaw i kar bo nie ma silnej woli i bez bata nie trzyma się zasad? słabo
1 miesiąc temu / Ewa do Vicky
 
@Ewa, ciężko wychowywać w duchu katolickim jeśli wszystkie media sponsorowane z zachodu czy szkolny program edukacyjny wpajają odwrotne wartości. W zachodnich krajach na edukacji seksualnej czy w mediach aborcja jest przedstawiana jako normalny zabieg jak wyrwanie zęba, jako nieodzowne prawo kobiety. A prawna akceptacja czegoś też wpływa na myślenie ludzi: jeśli prawo zabrania to znaczy, że jest złe, ale skoro prawo pozwala to nie może być złe. Jednocześnie zawsze uciszane są głosy przeciwne. Ci którzy mówią, że aborcja to morderstwo są przedstawiani jako banda oszołomów, co się w ogóle na temacie nie znają, odrzucają wiedzę i naukę i kierują zabobonami. To nie reżim?
1 miesiąc temu / Vicky
 
@ewa: chodzi tylko o uspokojenie sumienia. Jest zakaz to już nic nie trzeba robić, bo możemy się nazywać "prolife".
1 miesiąc temu / Marcin
 
W kościele katolickim aborcja jest zakazana koniec KROPKA.Żadne zakazy nakazy czy ustawy dla prawdziwych katoliczek nie mają żadnego znaczenia.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Konsekwencje paktu z diabłem i ogłupienia narodu.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.