DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

500 naukowców pisze do ONZ: klimatyczny alarm to bzdura!

500 naukowców pisze do ONZ: klimatyczny alarm to bzdura!
źródło: pixabay.com

Grupa 500 naukowców napisała list do sekretarza generalnego ONZ, Antonio Guterresa i do Patrici Espinosa Cantellano, sekretarza wykonawczego Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatycznych. Naukowcy przekonują, że zmiany klimatyczne postępują dużo wolniej niż się zakłada, a histeria z nimi związana uniemożliwia rzetelną debatę naukową.

 

Pomysł napisania tego przesłania wyszedł od Guusa Berkhouta, geofizyka, emerytowanego profesora Uniwersytetu w Hadze. List datowany jest na 24 września, ale w mediach głównego nurtu informacja o nim pojawiła się znacznie później.

Czytamy w nim: „okrutne i nieroztropne jest opowiadanie się za marnotrawstwem miliardów dolarów na podstawie tak niedoskonałych modeli [klimatycznych – red.]”.

 

„Obecna polityka niepotrzebnie osłabia system gospodarczy, zagrażając życiu w krajach, którym odmawia się dostępu do stałej i taniej energii elektrycznej” – przekonują.

„Wzywamy do przestrzegania polityki klimatycznej bazującej  na solidnej nauce, realizmie gospodarczym i prawdziwej trosce o tych,  w których uderza kosztowna, niepotrzebna i nieskuteczna obecna polityka” – piszą sygnatariusze listu.

 

Dokument przekonuje do sześciu kluczowych z perspektywy zagadnienia tez; na globalne ocieplenie mają wpływ zarówno czynniki antropogeniczne jak i natura, GO postępuje dużo wolniej niż się zakłada, polityka klimatyczna opiera się na niewiarygodnych modelach, CO2 jest „nawozem planety”, GO nie zwiększyło częstotliwości katastrof naturalnych i wreszcie; polityka klimatyczna powinna uwzględniać ekonomiczne i naukowe realia.

Sygnatariusze poprosili o  umieszczenie ich Deklaracji w porządku dziennym kolejnej sesji ONZ w Nowym Jorku, oraz zaprosili do rzetelnej naukowej debaty.  - Niech to spotkanie odbędzie się  na bazie słusznej,  starej, dobrej, naukowej zasady,  zgodnie z którą obie strony muszą mieć możliwość pełnego, uczciwego wysłuchania się i dyskusji  – wzywają eksperci od klimatu.

 

Sam inicjator akcji, prof. Berkhout wskazuje na pilną potrzebą takiej debaty. Jego zdaniem polityczny charakter i konflikt interesów wokół klimatycznego zagadnienia doprowadził do sytuacji, gdzie środowisko naukowe zostało spolaryzowane; tylko jedna grupa ma monopol na prawdę, a wszystkich krytyków określa się mianem "denialistów klimatycznych".

List podpisało 500 naukowców głównie z Europy, ale znajdują się również nazwiska z USA, Kanady, Australii i RPA. Do sygnatariuszy dokumentu należą m.in. wykładowca MIT, emerytowany profesor Richard Lindzen, prof. Freeman Dyson z uniwersytetu w Princeton, Elliott D. Bloom z Uniwersytetu Stanforda oraz kilka innych nazwisk łączonych z NASA

 

Z inicjatywą wyszła holenderska Fundacja Klimatyczna CLINTEL, założona przez prof. Guusa Berkhouta, dziennikarza Marcela Croka, oraz dewelopera Nieka Sandmanna. W Holandii obecnie trwają protesty kilkuset tysięcy rolników. Sprzeciwiają się wprowadzeniu zapisów nakazujących zmniejszenie o połowę przemysłowej hodowli bydła. Przepisy klimatyczne uderzają w holenderskie rolnictwo, a tysiące ludzi może stracić jedyne źródło utrzymania.  

 

Źródło: washingtontimes.com / theguardian.com / clintel.nl

FLC / PR


DATA: 2019-10-03 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dawno tak myślałem jak profesorowie bo nasza działalność to znikomy ułamek procent tego co zrobi natura. no i gdyby dawno temu ekolodzy żyli razem z dinozaurami to by NAPEWNO do dziś żyły dinozaury
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Naukowcy z Finlandii i Japonii twierdzą, że globalne ocieplenie to bzdura. To naturalny cykl Ziemi, wpierw się klimat na Ziemi ociepla jak w Erze Dinozaurów, potem następuje Epoka lodowcowa i tak co kilka milionów lat. Takie elity jak ten kabalista Bill Gates to wykorzystują, aby spełnić swój chory plan zredukowania ludzkości do 500 mln. On nawet chce drobinki srebra wpuścić do atmosfery, aby zmniejszyć ilość promieni słonecznych dochodzących do Ziemi. To się mogłoby tylko skończyć wymarciem flory i fauny jak w filmie apokaliptycznym Nieśmiertelny 3.
ponad 1 rok temu / Linus
 
Jaki jest najlepszy sposób żeby zakończyć zmiany klimatyczne ? ...trzeba wyłączyć TVN ;
ponad 1 rok temu / Karol
 
Mój mąż wyjął stare egzemplarze Delty takie czasopismo naukowe z przedrukiem z American Science z roku 1969. I tam już był artykuł o efekcie cieplarnianym jako skutku działalności człowieka. Przewidzieli scenariusz rozwoju wypadków z rozpisaniem na lata. Tyle, że to tam opisali wszystko dzieje się szybciej. Teraz mamy stan przewidywany na rok 2040.
ponad 1 rok temu / Jagódka
 
A kiedy bolszewicki neomarksizm opierał się na nauce??!! Oczekiwania naukowców są naiwne, podobnie jak czekanie na sprawiedliwe wyroki postsowieckich sędziów
ponad 1 rok temu / Darius
 
ONZ, UE, inne światowe organizacje, rządy poszczególnych państw oraz media na całym świecie - od lat ktoś tym wszystkim zręcznie steruje, ważniejsze stanowiska obsadzane są odpowiednio dobranymi ludźmi, którzy ściśle mają realizować wytyczne. W wyniku tych działań wszędzie wokół przybywa szaleńców, jakby to była jakaś zbiorowa hipnoza, i nie ma już gdzie przed tym wszystkim uciec.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.