DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

5-latki do zerówki! Koalicja rządząca odrzuci prorodzinny projekt?

5-latki do zerówki! Koalicja rządząca odrzuci prorodzinny projekt?
FOT. MARIAN ZUBRZYCKI / FORUM

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców wystąpiło z obywatelską inicjatywą zniesienia obowiązku szkolnego od 6 roku życia. W czwartek projekt ma trafić pod głosowanie. Koalicja rządząca już we wstępnej debacie opowiedziała się zdecydowanie przeciwko. Autorzy inicjatywy apelują: „Dajcie nam, rodzicom, wybór”.

 

Karolina i Tomasz Elbanowscy, założyciele Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, doprowadzili do debaty w sejmie na temat przymusu szkolnego od 6, a de facto, od 5 roku życia, w którym dzieci są zmuszone uczęszczać do zerówki. – Dajcie nam, rodzicom, wybór. Nie prosimy o przywileje, nie prosimy o pieniądze. Nie prosimy o nic więcej, tylko o to, byście uszanowali nasze konstytucyjne prawo do decydowania o edukacji naszych dzieci – mówiła Karolina Elbanowska podczas obrad sejmu.

 

Projekt poparł PiS, Parlamentarny Klub Sprawiedliwa Polska, a nawet SLD. Przeciwko jest koalicja rządząca. – Jestem zadowolonym rodzicem Piotrusia, który zaczynał szkołę jako 6-latek. Zadowolonym, że taką szansę dzieciom stworzyliśmy – winszował lewicowym osiągnięciom partii rządzących poseł PSL Henryk Smolarz.

 

- To zawracanie kijem Wisły. Zmiana dotycząca sześciolatka w polskim systemie edukacji jest wdrażana z różnymi trudnościami. Ale zmiana ta spowodowała wielką mobilizację, by polska szkoła była miejscem bardziej przyjaznym dla małych dzieci – mówiła Katarzyna Hall z PO, uderzając w ton optymistycznej propagandy towarzyszącej wszelkim inicjatywom jej partii.

 

Czwartkowe głosowanie nad obywatelskim projektem pokaże, czy rządzący będą nadal odbierać rodzicom resztki wolności w decydowaniu o ich dzieciach, czy też uszanują ich wolę. Wobec jednoznacznego sprzeciwu koalicji rządzącej szanse są jednak niewielkie.

 


Źródła: rp.pl, wyborcza.pl

FODATA: 2015-03-05 13:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nauczanie domowe. Dzieci i kasa zostają w domu!!! Kiedy obudzisz się Narodzie.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Plan NWO to namieszać małym dzieciom szybciej w głowie, potem będą chcieli wprowadzić maluchom edukację homoseksualną, it..., itp...
ponad 5 lat temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.