DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Problemem nie jest samo jedzenie mięsa, problemem jest stosunek do zwierząt: arogancki, czysto użytkowy, przedmiotowy. A jaka jest nasza wrażliwość na cierpienie zwierząt, taka też będzie w stosunku do ludzi. 74 kg mięsa rocznie na statystycznego Polaka. Ja mięsa nie jem, odeszło samo, bez jakichkolwiek nacisków, ideologii. Świat nie jest nam dany na własność, jesteśmy tu tylko chwilę, co nie oznacza "róbta co chceta" i "po nas choćby potop". Zwierzęta są elementem tego świata.
ponad 1 rok temu / drag3
 
wegan- twoja argumentacja jest uczciwa gdy popierasz także zakaz aborcji ,piekło mordowania dzieci nienarodzonych- w innym przypadku jesteś kłamcą i lewackim odczłowieczonym oszołomem
ponad 1 rok temu / życzliwy
 
Przed Świętami Bożego Narodzenia szaleni ekolodzy zaczną zwalczać sprzedaż karpi.
ponad 1 rok temu / Mietek
 
Jeden wielki absurd. Prosze zrozumiec ze niejedzenie mięsa wynika nie tylko z tego, że ludzie chcą odejść od kościoła, Boga. Nie każdy chce popierać te hasła. Są osoby niejedzące mięsa, ponieważ aktualna produkcja, hodowla to jest "piekło". Jest to zwyczajnie nieetyczne.
ponad 1 rok temu / wegan
 
1. W Biblii są fragmenty opowiadające się zarówno za wegetarianizmem, jak i jedzeniem mięsa. 2. Co to znaczy "podmiot moralny"? Czy jest to świadoma, inteligentna osoba, biorąca odpowiedzialność za swoje czyny i będąca w stanie ocenić co jest dobre, a co złe? Jeśli tak to co z niemowlętami i osobami upośledzonymi psychicznie? Czy nie zasługują one na posiadanie praw? 3. Oczywiście, ludzie mogą stracić pracę, ale jak nas uczy historia prawdopodobnie szybko znajdą nową w innych sektorach gospodarki, choćby przy produkcji coraz popularniejszego jedzenia wegetariańskiego. Poza tym nikt nie chce zakazywać jedzenia mięsa z dnia na dzień, to kompletny absurd. 4. Jestem w stanie zgodzić się z tym argumentem. Uważam również, że takie działania nie są potrzebne, ludzie sami z siebie coraz częściej sięgają po żywność wegetariańską, czy to z powodów etycznych, zdrowotnych czy też po prostu przez modę. 5. Powstrzymam się od komentarza. Jest to czysty absurd.
ponad 1 rok temu / Patryk
 
A coż to znowu za głupoty?Vegerryści stracili okazję by się zamknąć!Każdy je co chce i koniec tematu,a dla lewaków dodam że za jedzenie ludzi będzie jeszcze kara śmierci!
ponad 1 rok temu / DD
 
No właśnie,to absurdy! Personifikacja zwierząt,roślin,co jeszcze to chore lewactwo wymyśli?
ponad 1 rok temu / Nick
 
conciliauris - ale w Nowym Testamencie Jezus rowniez zjadal baranine; wydaje mi sie ze realny problem jest nie w jedzeniu miesa, ale w warunkach w jakich hodowane sa zwierzeta-to jest horror. Nie jadam miesa z duzych hipermarketow, tylko albo ekologiczne, albo z malych hodowli. Zwierzeta przezywaja pieklo w trakcie swojego krotkiego zycia i winna jest zachlannosc czlowieka, bo kazdy chce codzien miesko zjesc-filecik, boczek, poledwiczke - a nasi bracia mniejsi cierpia. Bog nakazal nam opieke i zarzadzanie swoim Stworzeniem i watpie zeby Mu sie podobala krzywda tego stworzenia. Kury powinny biegac po podworku i dziobac dzdzownice, swinki taplac sie w blocie, krowy pasc sie na pastwisku. Powinny byc lokalne farmy nie FERMY, ktore zaspokajaja potrzeby miejscowej spolecznosci i wtedy nie byloby potrzeby takich kombinatow z setkami zwierzat, ktorymi nikt sie nie opiekuje tylko podaja karme i laduja antybiotyki. Czy to naprawde byloby tak trudno wrocic do dawnego stylu?
ponad 1 rok temu / Judyt
 
Co więcej, przypisanie zwierzętom praw jest absurdem. Wszak nie są one podmiotami moralnymi. Bez komentarza.
ponad 1 rok temu / Absurd
 
W Starym Testamencie Bóg zanim wygnał Adama i Ewę z raju zrobił im ubrania ze skór zwierząt. Futra mniej szkodzą ziemi niż ubranka z polaru.
ponad 1 rok temu / moher
 
Add - a konkretnie którzy nie jedli? Bo taki Jan Chrzciciel to: mód leśny i szarańcza - wiadomo - szarańcza to nie mięso. To owady - nadal zwierzęta. Poza tym czy nie mają mięśni owady? Chyba jednak mają. Ale co zrobisz i innymi świętymi co jedli mięso - jak wparujesz do raju to won! Tak? No i te nieszczęsne ryby które jadł Zbawiciel. Coś trzeba wymyślić w stylu UE ślimak- ryba, marchew - owoc aby ryby były roślinami.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Mistrzem argumentacji to pan Benson nie jest... Cieszy mnie to, że komentujący nie dali się na to nabrać. Całe masy świętych nie jadły mięsa.
ponad 1 rok temu / Add
 
Mięso powinniśmy jeść, gdyż jest źródłem ważnych substancji w naszej diecie np.: białko = wszystkie aminokwasy, witaminy, zwłaszcza z grupy B, pierwiastki, przede wszystkim żelazo hemowe. Żywność pochodzenia roślinnego jest niedoborowa, rośliny są nawożone, w ich uprawie stosuje się pestycydy. Do nas należy wybór, co będziemy jeść, tego nie wolno narzucać jak robi to ideologia wege.
ponad 1 rok temu / Marta
 
TZ - nikt Cię do jedzenia mięsa nie zmusza. I proszę nas nie zniechecać też. Każdy niech je co chce. I zauważam zazwyczaj że ci wege to nie mają nic przeciwko aborcji - tacy sa warażliwi na cierpienie.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Czekam kiedy Szanowna Redakcja wyda orzeczenie, że niejedzenie mięsa jest grzechem, a weganizm - grzechem ciężkim.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Co jest ze mna nie tak ?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Mięso z marketu nie nadaje się do jedzenia. Niestety, wielu ludzi nie ma wyboru i musi jeść mięso z przemysłowej produkcji. Być może technologia rozwiąże i ten problem, o ile ekolodzy nie wyleją dziecka z kąpielą, zakazując spożywania wszelkiego mięsa.
ponad 1 rok temu / aaa
 
"etyczne" argumenty za jedzeniem mięsa to bzdury. Jest jeden naturalny argument: człowiek jest częścią przyrody, której jednym z fundamentalnych praw jest tzw. łańcuch pokarmowy. Zatem człowiek jedzący mięso postępuje zgodnie z naturą. A ile- to zależy od wielu czynników, m in. strefy klimatycznej. Eskimos nie może być weganinem, człowiek żyjący w tropikach pełnych żywności roślinnego pochodzenia, jak najbardziej. Sam jestem jaroszem sporadycznie jadam mięso,jeśli nie mam możliwości wyboru, albo sprawiałbym kłopot gospodarzomZdecydowanie wolę kontakt ze zwierzętami żywymi niż martwymi...
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Argumenty słabe, każdy z nich można łatwo obalić. Po pierwsze argument biblijny jest o tyle błędny, że zakłada literalną interpretację tekstu. A więc protestancka sola scriptura. To, że w Biblii jedli mięso, nie oznacza wcale, że jest to elementem depozytu wiary. Wiele elementów posiadających znaczenie czysto kulturowe zostało późnej oczyszczonych i wypartych. Przykład: obrzezanie. Benson nie zapoznał się więc ze współczesną egzegezą. Po drugie, nie wiem do prawdy, dlaczego dysponowanie moralnością miałoby implikować zakaz bycia zjadanym? Na jakiej podstawie? Owszem, można domniemywać, że chodzi tutaj o skutki nadprzyrodzone moralności. Należałoby jednak wtedy wykazać, że moralność takie skutki musi koniecznie wywoływać, a to nie jest wcale takie oczywiste. Reszta argumentów ma charakter czysto utylitarny, więc dla racjonalnej argumentacji jest mało przydatna. Podsumowując: argumentacja Bensona raczej o niczym nie rozstrzyga, jest za to dobrą retoryką.
ponad 1 rok temu / conciliaruis
 
Mój synek był niejadkiem, jak pytałam pediatrę o suplementy które mogłabym mu podać zapytała czy dziecko je mięso. Odpowiedziałam że tak, stwierdziła że skoro je mięso to nie są potrzebne żadne suplementy, organizm sobie poradzi, bo właściwie w mięsie jest prawie wszystko co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu...
ponad 1 rok temu / Polka
 
człowiek dawniej jadł to mięso które sam upolował i zabił ,ilu z was jadłoby mięso jakby osobiście musiało zabić zwierzę ,mnie zostały by kury i ryby ,taśmowe zabijanie jest okrutne i trzymanie zwierząt w klatkach ,i takie mięso wcale nie jest zdrowe bo jest pełne hormonów stresu
ponad 1 rok temu / klik
 
Pan Jezus dokonał cudu rozmnożenia chleba i RYB, i kazał nakarmić nimi tłumy ludzi. Ryby to ZWIERZĘTA. Bóg więc sam - i to wyrażając Swoją Wolę wprost - pokazuje nam, iż chce, abyśmy mieli je za pokarm. Smacznego!
ponad 1 rok temu / sp
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.