DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

47 tys. czy 150 tys.? Ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości? [ZDJĘCIA]

47 tys. czy 150 tys.? Ile osób wzięło udział w Marszu Niepodległości? [ZDJĘCIA]
źródło: Twitter / Mateusz Kostrzewa

Według szacunków organizatorów w tegorocznej dziesiątej edycji Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 150 tys. osób. Z kolei warszawski ratusz podał, że w zgromadzeniu uczestniczyło nie więcej niż 47 tys. osób. Manifestacja przebiegła spokojnie, ale nie obyło się bez incydentów.

 

 

 

Rozpoczęcie marszu poprzedziła m.in. wspólna modlitwa różańcowa i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Wśród manifestantów przeważali młodzi ludzie, którzy przybyli na marsz z biało-czerwonymi flagami, szalikami i symbolami patriotycznymi. Największa z flag Polski miała ponad dwa kilometry długości i była trzymana przez kilkaset osób.

 

 

 

Na marsz w dużej liczbie przybyły też rodziny z dziećmi. Wśród manifestantów byli też przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej oraz narodowych organizacji węgierskich. W pochodzie udział wzięły także historyczne grupy rekonstrukcyjne w tym kawalerzyści.

 

 

 

Demonstranci mieli transparenty z napisami: „Warto być Polakiem”, „Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem”. Manifestanci skandowali też hasła: „Cześć i chwała bohaterom”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”.

 

 

 

 

 

Trasę przemarszu na rondzie de Gaulle'a próbowali zablokować Obywatele RP. Na rondzie wokół palmy zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które trzymały ok. siedmiometrowy transparent z napisem „Konstytucja”. Część osób trzymała też mniejsze transparenty z napisami „Mamy prawo tutaj stać”. Wśród demonstrujących był m.in. Wanda Nowicka z partii Wiosna, Paweł Kasprzak z Obywateli RP i posłanka-elekt Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!). Otoczyła ich grupa kilkudziesięciu policjantów.

 

 

Po godz. 17.00 uczestnicy Marszu Niepodległości dotarli na błonia Stadionu Narodowego, gdzie po zakończeniu pochodu trwają występy artystyczne.

 

 

 

 

 

źródło: interia.pl, PCh24.pl, Twitter

TK


DATA: 2019-11-12 12:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Flagę niesiono jeszcze około 300 metrów za ostatnimi uczestnikami marszu nie licząc maruderów. Na moście Poniatowskiego zaczęto ją zwijać od końca, bo nawet nie miał już jej kto nieść. Kolumna marszu miała na pewno większą długość niż 1700 m, ale odstępy pomiędzy kolejnymi grupami maszerujących były duże, nawet powyżej 50 metrów.
8 miesięcy temu / TZ.
 
ło tegorocznego marszu "Miej w opiece naród cały" było całkowicie nieobecne w przemówieniach organizatorów, na transparentach, a także w świadomości uczestników. Szkoda. Skandowano to, co zwykle.
8 miesięcy temu / TZ.
 
Zuchy sobie maszerują po alejach Jerozolimskich, a nie daleko stąd, w Lublinie, nadają Świętu Niepodległości odpowiedni format. Oto w Lublinie gościem specjalnym organizowanych przez PiS-owskie władze obchodów ? jest ? Ihor MAZUR, wiceprzewodniczący neo-banderowskiej partii i organizacji paramilitarnej UNA-UNSO Ukraińskie Zgromadzenie Narodowe ? Ukraińska Narodowa Samoobrona. Nie dość, że uznawany nawet przez Interpol za zbrodniarza Mazur triumfalnie wjeżdża sobie do Polski po drobnych tylko nieprzyjemnościach, to jeszcze występuje jako gość oficjalnych obchodów polskiego Święta Niepodległości organizowanych w Lublinie przez PiS-owskie władze.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Byłam kolejny już raz. Żeby dotrzeć do Warszawy wyjechaliśmy o 4 rano z Przemyśla. Było warto! Do zobaczenia za rok!
8 miesięcy temu / Magdalena
 
I co z tego chodzenia wynika? Nie uratowali nawet Nowej Huty przed zamknięciem.
8 miesięcy temu / Ryś
 
Powiem,że w marszu wzięły udział dwie osoby,jedna na początku,druga na końcu.Środek jest,jak zwykle dla ratusza,niepoliczalny,więc go nie ma.A tak poważnie,to powiem,że całe przedsięwzięcie jest budujące,i to bardzo.Pokazuje prawdziwą Polskę i Polaków patriotów,których jak zwykle nie może strawić targowica.Cała walka idzie o to by pokazać,że takich jak ci z tekturowego czegoś przed Grobem Nieznanego Żołnierza są niepoliczalne rzesze,a ci,dla których Bóg Honor Ojczyzna to świętość,stanowią garstkę.I co roku widać,że jednak ci chcący są w błędzie,bo Polaków patriotów jest zdecydowanie więcej.
8 miesięcy temu / obliczono
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.