DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

45 mln dziewczynek ofiarami selektywnej aborcji

45 mln dziewczynek ofiarami selektywnej aborcji
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W wielu kulturach świata dziewczynki wciąż padają ofiarą przemocy, a ich życie ma „mniejszą wartość” niż przychodzącego na świat chłopca. Ta praktyka jest obecna nie tylko w Indiach. Wciąż praktykuje się haniebny proceder okaleczania seksualnego kobiet, którego ofiarą pada rocznie 3 mln dziewczynek.

 

Międzynarodowe dzieło pomocy dzieciom „Terre des Hommes” opublikowało właśnie swój najnowszy raport na temat sytuacji dziewczynek na świecie. Nosi on tytuł „Bezbronne” i podkreśla, że choć sytuacja ulega pewnej poprawie, to rocznie 12 mln dziewcząt poniżej 18. roku życia zmuszanych jest do przedwczesnych małżeństw i zachodzenia w niechcianą ciążę. Szacuje się, że aż 2 mln dziewcząt nie mających 15 lat zostaje matkami.

 

Organizacja alarmuje też w sprawie powszechnego w wielu krajach procederu selektywnych aborcji, w wyniku którego w latach 1970-2017 nie urodziło się na świecie aż 45 mln dziewcząt. Poważnym wyzwaniem pozostaje wciąż walka z obrzezywaniem małych dziewczynek. Szacuje się, że od teraz do 2030 r. ta praktyka trwale okaleczy 68 mln kobiet.

 

Problemem jest też wyłączenie dziewczynek z edukacji i wysyłanie do szkół jedynie chłopców. „Sytuacja ulega powolnej poprawie. Jeszcze dekadę temu co czwarta dziewczynka zmuszana była do przedwczesnego małżeństwa i zajścia w ciążę, obecnie mowa o co piątej” – podkreśla Federica Gianotta z organizacji „Terre des Hommes”. Wskazuje zarazem, że walka o równe prawa dziewczynek to wciąż długa droga.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2019-10-11 20:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale o co chodzi? Przecież kobieta jest niższa w hierarchii od mężczyzn, to też o co się czepiać? Przecież wszyscy gorliwi tradycyjni katolicy z tego portalu na każdym kroku podkreślają gorszość, a przepraszam, nie gorszość a niższość kobiety, w czym różnica, nie wiem. To dlaczego tak was oburza postępowanie dzikich ludzi z kobietami? W końcu wy też nie macie dla nich szczególnie dużo szacunku. No może z wyjątkiem Matki Boskiej i może czasem waszych osobistych matek. Więc bez hipokryzji proszę. 2 miliony dziewcząt przed ukończeniem 15 roku życia zostaje matkami, toż to ideał. Tylko naśladować. Zmuszane do niechcianych ciąż? A nie jest to przypadkiem marzenie Panów Wszechświata z tego portalu? Wysyłanie do szkół tylko chłopców? A nie taki był tradycyjny model, którego Panowie Tradycjonaliści i panie tradycjonalistki dobór wielkich liter zgodny z linią programową tego portalu są zwolennikami?
7 miesięcy temu / kobieta
 
Ona - to jednostronne spojrzenie. Tak jakbyś nie doświadczyła piękna i dobra. Natomiast to jest naszym oskarżeniem bo na to pozwalamy. Pozwalamy.
8 miesięcy temu / Jot
 
"Kobieta jest koroną stworzenia" a oto jak jest nienawidzona
8 miesięcy temu / Gość
 
Morze cierpienia i okrucieństwa... Swiat będzie musiał za to zapłacić... Bóg będzie cierpliwy do czasu... Dopóki ludzie się będą modlić,to będzie szansa na ratunek... Jeżeli ludzie zignorują Boga i Jego prawa, wówczas zło uderzy z całą mocą... Doświadczy wówczas dobrych i grzesznych... Prawdopodobnie będzie to doświadczenie trudne obecnie do zrozumienia i oszacowania...
8 miesięcy temu / Krakusik
 
Bill Gates, David Rotschild oni mają szajbę na punkcie depopulacji ludzkości.
9 miesięcy temu / NWO
 
Straszne jaki ten świat jest zły, płakać się chce.
9 miesięcy temu / Ona
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.