DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dziwne to odnowienie oblicza tej ziemi. W sklepach kolejek nie ma, to prawda, ale i w kościołach coraz bardziej przestronno...
ponad 1 rok temu / ena
 
?Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!?...a co w tej ziemni jest takiego niedoskonalego, tym bardziej, ze ta Ziemie od zawsze chciano Polakom odebrac i dzis sie nic nie zmienilo, a poczatek dzisiejszych wymuszen przyniosl 4 czerwca...i odmienil, ze dzis KC PZPR - dostalo sie do Brukseli, a TW wolski w pelnej asyscie pogrzeban na Powazkach.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Nie podoba mi się gest ręki Jana Pawła II...dość typowy dla niektórych. I znowu pytanie, przypadkowy czy celowy.
ponad 1 rok temu / Weronika
 
Tym, którzy tak łatwo wyrokują o "owocach" pontyfikatu Jana Pawła II przez pryzmat końca swojego nosa, przypominam, iż kiedy umierała święta Katarzyna ze Sieny, która całe swe dorosłe życie poświęciła ratowaniu Kościoła, zaczynała się akurat Wielka Schizma Zachodnia. Idąc śladem tutejszych i nie tylko tutejszych komentatorów, można by sądzić, iż takie opłakane "owoce" przyniosła jej działalność i tak też niektórzy na szczęście nieliczni wówczas twierdzili. Co nagle, to po diable. A, że Karol Wojtyła - również, jako Jan Paweł II - popełnił niemało poważnych błędów? Owszem, niemało, ale primo: któż ich nie popełnia? Któż jest bez grzechu? A secundo: Taki np. św. Włodzimierz utrzymywał niemal do swej śmierci harem, a dzieci nieślubnych posiadał całą kopę. I czy z tego powodu mamy dziś oświadczać, iż Kościół się pomylił, wyrokując o jego świętości? Któż się poważy? A przecież było to na długo przed SVII.
ponad 1 rok temu / sorcier
 
Zasadnicze kwewstie dotyczące operacji zmiany władzy w Polsce ustalono podczas trzeciej pielgrzymki w 1987 roku, pół roku po spotkaniu Reagana i Gorbaczowa w Reykiaviku, gdzie prawdopodobnie podjęto zasadniczą decyzję o samorozwiązaniu bloku komunistycznego.
ponad 1 rok temu / moja opinia
 
Dnia 16 kwietnia przed kanonizacją Jana Pawła II w jednym z kościołów, a byłam tego świadkiem, księdzu nie udało się otworzyć skrzynki z prośbami do JPII, mimo usilnych starań księdza, zakonnic oraz innych chętnych do pomocy. Ksiądz zmuszony był więc ogłosić wiernym przed Mszą, że prośby nie będą odczytane ,,ze względów technicznych,,. Przypomniałam sobie wtedy słowa Biblii: ,,zamknie, nie otworzą; otworzy nie zamkną,,.Znak to czy ,,fatalny,, zbieg okoliczności.
ponad 1 rok temu / Weronika
 
Mam wrażenie że wtedy Kościół ten Wielki oczywiście sprzeciwial się międzynarodowej komunie. Widać to było w wypowiedziach a teraz jakby wspiera komune tą nową zachodnią w sensie globalnym. Chodzi choćby o Agende 2030.
ponad 1 rok temu / Króluj nam Chr
 
Wiele pytań i tak pozostaje bez odpowiedzi, oto jedno z nich: Czym kierował się ten Papież-Polak, kiedy po cichu bez żadnego oficjalnego podania do wiadomości, zlikwidował w roku 1986, Urząd Prymasa RP, pozbawiając go Tytułu Interrexa, Duchowego Ojca Narodu Polskiego, pozostawiając taką atrapę bez żadnych uprawnień?! Opisał to w swojej książce pt. Anioł dnia siódmego, ks.prof Bartnik. Jak do dzisiaj jedyne źródło tego aktu. Warto się nad takimi pytaniami pochylić, jak to jest w modzie, ale i zrozumieć intencje . . . co już w modzie nie jest!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
koniec zwieńczył dzieło! przypadek? nie ma przypadków! sa znaki!
ponad 1 rok temu / signum
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.