DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

39 zabitych, około 1500 rannych - krwawe działania Izraela w Strefie Gazy

39 zabitych, około 1500 rannych - krwawe działania Izraela w Strefie Gazy
fot. Wikimedia Commons

W niedzielę żołnierze izraelskiej armii zastrzelili w Strefie Gazy trzech Palestyńczyków. Dwóch z nich próbowało zdetonować ładunki wybuchowe, trzeci z kolei chciał przekroczyć granicę. Tym samym liczba osób, które zginęły w Strefie Gazy od 30 marca bieżącego roku wzrosła do 39.

 

Z informacji podanych przez zagraniczne media wynika, że dwóch zastrzelonych Palestyńczyków przedostało się przez północną granicę strefy w pobliżu miasta Gaza. Tam próbowali zaatakować żołnierzy Izraela wyprodukowanymi w "domowych warunkach" substancjami wybuchowymi. Zostali jednak zastrzeleni na miejscu jeszcze przed odpaleniem posiadanych bomb i pocisków.

 

Trzeci Palestyńczyk został zastrzelony podczas próby przekroczenia granicy z Izraelem na południu Strefy Gazy - w prowincji Rafah.

 

Oprócz trzech zastrzelonych Palestyńczyków żołnierze Izraela zatrzymali również trzy inne osoby. Jak podają media w Tel Avivie, jedna z nich „towarzyszyła zastrzelonemu Palestyńczykowi, który usiłował dostać się do Izraela”. Dwaj pozostali aresztowani sforsowali ogrodzenie na granicy i przedostali się na teren kontrolowany przez Izrael.

 

Przedstawiciele izraelskiej armii podkreślają, że wszystkie zgony były „niezamierzone”, a snajperzy, którzy zastrzelili Palestyńczyków próbowali ich powstrzymać poprzez „mierzenie w ich kończyny”. Ci jednak wykonywali nieskoordynowane i szybkie ruchy i dlatego próba ich zranienia nie powiodła się.

 

W trwających od 30 marca cotygodniowych protestach w Strefie Gazy zginęło 39 osób, a rannych zostało około 1500 Palestyńczyków. „Po stronie izraelskiej nie ma żadnych ofiar i rannych” - informuje agencja AFP.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2018-04-30 11:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To współcześni naziści i antysemici robią pogromy w getcie Gazy.
ponad 2 lata temu / Jacek44
 
Już niebawem w POLIN będzie podobnie. Snajperzy dzielnej sojuszniczej armii amerykańskiej będą strzelać do Polaków wykonujących "nieskoordynowane i szybkie ruchy".
ponad 2 lata temu / Ruben
 
w Izraelu istnieje np Związek Byłych Żołnierzy , którzy to żołnierze opowiadają i dokumentują zbrodnie armii izraelskiej na cywilach. Jeżdżą po świecie i organizują wystawy, na których pokazują co armia izraelska wyprawia. Może w odpowiedzi na Grossa, Newsweeka itd zaprosić ich do Polski albo chociaż zrobić z nimi wywiad ? Rząd dobrej zmiany na pewno to poprze ;)
ponad 2 lata temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.