DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

335 lat po Odsieczy Sobieskiego muzułmanie podbijają Wiedeń

335 lat po Odsieczy Sobieskiego muzułmanie podbijają Wiedeń
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

12 września przypada 335. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej. Z tej okazji na wzgórzu Kahlenberg miał zostać odsłonięty pomnik polskiego króla Jana III Sobieskiego. Choć pod pomnik wmurowano już kamień węgielny, władze Wiednia zdecydowały, że monument tam nie stanie. Ma to symboliczne uzasadnienie: stolica Austrii staje się bowiem miastem islamskim.


W poniedziałek 10 września ukazała się w Austrii książka „Kulturkampf w klasie. Jak islam zmienia szkoły. Raport nauczycielki”. To wywiad-rzeka Susanne Wiesingers, pedagog pracującej od lat w jednej z „trudnych” wiedeńskich szkół. Książka daje obraz prawdziwego spustoszenia w stołecznym szkolnictwie. Wiele placówek jest całkowicie opanowanych przez muzułmanów. Islamskie dzieci stanowią niekiedy nawet 60 proc. uczniów, co powoduje, że normalny program szkolny został w nich po prostu „unicestwiony” – mówi Wiesingers opisując przeciętny dzień w szkole.


Dziewczęta chodzą zawinięte w chusty. Wprawdzie rząd Sebastiana Kurza chce zakazać zakrywania głowy w szkołach i przedszkolach, ale w Wiedniu nie ma o tym mowy. Władająca miastem lewicowa partia SPÖ zamierza jedynie „wejść w dialog” z islamskimi rodzicami; od zakazów zdecydowanie się odżegnuje. Islamskie uczennice są też często obrzezane. Straszliwie cierpią i jest to wprost widoczne, ale... nauczyciele nie mogą niczego zrobić. Dopóki dziewczynka sama nie powie o swoich problemach, państwo jest bezradne – podkreśla Wiesinger. Jak dodaje, jest też normą zmuszanie dziewcząt do wychodzenia za mąż. Życie mahometanek w Austrii nie toczy się w ramach austriackiego prawa. O wszystkim decyduje szariat.


Islamscy uczniowie, przekonuje Wiesinger, są pod silnym wpływem islamskiego radykalizmu. Po ataku na Charlie Hebdo w 2015 roku wyrażali głębokie zrozumienie wobec napastników. Szanują też muzułmanów, którzy popełniają morderstwa „honorowe”. Dzieci są przekonane, że same powinny zostać zabite przez rodzinę, gdyby pogwałciły szariat – przyznaje nauczycielka. W szkołach działa też policja obyczajowa. Chłopcy wyszukują dziewczynek, które są ubrane „jak chrześcijanki”. Grożą im, straszą, maltretują. Nie chodzi o stroje wyuzdane, ale o zwykłą europejską odzież. Wystarczy bluzka w kwiaty – wskazuje Wiesinger. W ten sposób islamska społeczność radykalizuje się coraz bardziej, bo uczniowie o bardziej liberalnych poglądach są szykanowani.


Wszystkim tym patologiom towarzyszy jeszcze całkowita nieznajomość języka niemieckiego. Islamskich uczniów często nie da się zintegrować w najmniejszym nawet stopniu z tej prostej przyczyny: nie rozumieją, co się do nich mówi. Według oficjalnych statystyk w szeregu dzielnic Wiednia zaledwie kilkanaście procent uczniów porozumiewa się swobodnie po niemiecku. Lewicowi urzędnicy miejscy konfrontowani z tymi statystykami wzruszają ramionami. Przyznają, że to problem, ale w ich ocenie dwujęzyczność mieszkańców jest zasadniczo zaletą wielkiego miasta. Poza tym dzieci nie ma kto uczyć, bo brakuje personelu. Inne patologie są rzekomo zwalczane, tworzy się rozmaite projekty, a przede wszystkim – „dialoguje”.


Czy lewica jest w ogóle zainteresowana rozwiązaniem problemów? Można szczerze wątpić. Sytuacja pogarsza się z roku na rok. Wiesinger skarży się, że polecono jej załatwiać wszystko na forum wewnętrznym, nie wynosząc żadnych informacji o trudnościach na zewnątrz. SPÖ jest w jej ocenie zainteresowana wyłącznie czystością ideologiczną. Rzeczywiste działania partii nie interesują.


Gdyby wszystko to dotyczyło kilku zaledwie szkół wiedeńskich można byłoby rzeczywiście zbywać kłopoty jako marginalne. Problem w tym, że chodzi o tysiące uczniów. Nawet wiedeński urząd ds. edukacji przyznaje, iż ponad 260 spośród wszystkich 700 szkół stolicy to placówki „trudne”, co można rozumieć jako zislamizowane. Według oficjalnych danych opublikowanych we wrześniu 2017 roku, we Wiedniu uczy się 30 tys. katolików i 32 tys. muzułmanów. Tak więc już oficjalnie islamscy uczniowie stanowią religijną większość. A przecież wraz z ukończeniem szkoły nie rozpłyną się w powietrzu. Dzisiejsza większość szkolna wkrótce stanie się większością dorosłych.


Ta islamizacja obejmuje zresztą nie tylko stolicę, ale i inne miejsca kraju. W Grazu katolicy to 42 proc. uczniów, a muzułmanie już 25 proc. Oficjalnych danych dotyczących Austrii nie ma, ale prawdopodobne szacunki mówią o ponad 700 tys. muzułmanów na terenie całego kraju. Ich liczba od 2001 roku podwoiła się, co ciekawe – głównie za sprawą dzietności, a nie masowej imigracji.


Dlaczego więc na Kahlenbergu miałby stać pomnik Jana III Sobieskiego? Muzułmanie nie zdobyli Wiednia zbrojnie, ale podbijają go właśnie teraz. Jeżeli monument by się tam znalazł, za kilkadziesiąt lat zostałby zapewne zdemontowany. W wyniku demokratycznej decyzji islamskiej większości.

 


Paweł Chmielewski

 

 

Polecamy również 21. numerz magazynu „PCh24 Co Tydzień” poświęcony islamizacji Europy.

 

  


DATA: 2018-09-12 10:03
AUTOR: PAWEŁ CHMIELEWSKI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I nie tylko Wiedeń. Teraz podbijają Zakopane.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Tam gdzie chrześcijaństwo jest usuwane, ignorowane tam pojawia się pustka. Rodzice nie przekazują wiary dzieciom, dzieci są pod wpływem tego świata nie zwracając uwagi na Boże przykazania, prawdy wiary, itd. Pustka istnieć nie może, musi byc zapełniona. Tę pustkę zapełnia szatan i jego zwodnicze kłamstwa. Nie udało mu się agresją, uda mu się pokojem. Ale nie na długo. "Na koniec moje Niepokalane Serce zwycięży". Prorok Ezechiel, bodajże 28, doskonale to opisuje. A to było napisane na dlugo przed Chrystusem. Dlatego też my, rodzice musimy dbać o nasze chrześcijańskie korzenie, o wychowanie dzieci. Bo pustka jaką stworzymy zapelniona będzie złym duchem i jego kłamstwami: islam, akceptacja sodomitów i ich obrzydliwości, powszechna aborcja, itd. To nie rząd to uczyni, ale rozpoczyna się to od nas, rodziców.
ponad 1 rok temu / Adam
 
# nn w jaki sposób Saraceni pomagają Austrii? Tworząc getta, biorąc kasę za nic?
ponad 1 rok temu / .
 
@ nn Islam nie jest religią islam to ideologia totalitarna, jak nazizm czy komunizm. I nienawidzi Chrześcijanstwa.
ponad 1 rok temu / Em.
 
Nie ma potrzeby załamywać rąk nad losem narodu Austriackiego,sam sobie poradzi bez innych.A islamiści przynoszą ze sobą własną religie,którą wyznają od wielu pokoleń i w niej chcą żyć.Państwo tolerancyjne stara się być im przychylne bo w tym państwie chcą żyć i w pewnym sensie jemu służą.Dlaczego Polacy chcą pouczać Austriaków jak mają być ustosunkowani do ludzi przybyłych dla poprawienia swojej egzystencji.
ponad 1 rok temu / nn
 
Pomnika co prawda nie będzie, ale w każdym polskim domu, zwłaszcza, gdy mieszka się zagranicą, powinien zawisnąć obraz Matki Boskiej Piekarskiej, przed której wizerunkiem Sobieski modlił się o zwycięstwo. Z drugiej zwrotki pieśni do MB Piekarskiej: "Któraś chrześcijaństwo całe ocaliła jako wojsk jego czujna straż / kiedyś pod Wiedniem Turków rozgromiła biorąc pod płaszcz Swój hufiec nasz".
ponad 1 rok temu / kid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.