DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

3 grudnia

3 grudnia
Papież Leon XIII
#KALENDARIUM    #HISTORIA    #KRONIKA    #DZIEJE    #MISJE

 1830 – władzę wykonawczą w toczącym wojnę z Rosją (powstanie listopadowe) Królestwie Polskim objął Rząd Narodowy, który powstał w miejsce zniesionej Rady Administracyjnej. Funkcję prezesa objął książę Adam Jerzy Czartoryski. Rząd Narodowy istniał zaledwie do 21 grudnia 1830 roku, gdy został zastąpiony przez Radę Najwyższą Narodową.


1839
- papież Grzegorz XVI w brewe In supremo potępił niewolnictwo i handel ludźmi jako niegodne chrześcijan.


1880 – Ojciec Święty Leon XIII ogłosił encyklikę Sancta Dei Civitas, O misjach. Papież podkreślił w niej, że dzieło misyjne jest niemożliwe bez misjonarzy, których trzeba wspomagać dobrami materialnymi i duchowymi. Gorąco zalecał wsparcie istniejących wówczas dzieł misyjnych: Rozkrzewiania Wiary, Świętego Dziecięctwa i Dzieło Szkół na Wschodzie. Encyklika jest bezpośrednim apelem do chrześcijan o pomoc dla dzieła mi­syjnego.


1918 – w Poznaniu rozpoczął obrady Sejm Dzielnicowy, w skład którego weszli delegaci z Wielkopolski, Śląska, Prus Wschodnich i Zachodnich. Sejm potwierdził władzę Naczelnej Rady Ludowej na tych terenach. Zwrócił się do państw ententy z żądaniem przyłączenia ziem byłego zaboru pruskiego do Polski. Obrady trwały do 5 grudnia.


DATA: 2019-12-03 05:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.