DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jako stary samorządowiec od czasu komitetów obywatelskich 1989 zwracam uwagę, że te "tezy" nie mają nic wspólnego z troską o samorząd i rozwój lokalny. To nowe podejście niemieckiej Europy do kwestii niepokornej Polski. To nowa twarz sławetnych "małych ojczyzn" na które daliśmy się nabierać w latach 90. Jedyną reakcją na ten bezczelny program rozczłonkowania Polski i podporządkowania jej zależnym od Niemców aparatczykom obecnie Tusk i jego kelnerzy w kraju jest staranne rozgraniczenie kompetencji Państwo-samorząd terytorialny i bardzo ostra reakcja państwa na przekraczanie tych kompetencji przez ambitnych "europejczyków" - do zarządu komisarycznego w mieście gminie, powiecie włącznie. To będzie skuteczne, ponieważ ta trzódka bardzo pilnuje swoich stołków i koryt, nie będzie ryzykować komisariatu, a Niemcy nie będą w stanie wszystkim zrekompensować finansowo walki z rządem RP, bo byłoby to zbyt widoczne.
11 miesięcy temu / Piotr54
 
A ta ekologia, to w jakiej odległości ma być od sprowadzanych ze świata odpadów ?
11 miesięcy temu / Ajek
 
Na portalu katolickim jude lub judeochrzescijanin @Gerard pisze "należy popierać zło". Gdy Kaczyński zrealizuje już system dwupartyjny, bez zbytnich ceregieli odbierze wam wszystko. Kaczyński zupełnie niczym nie będzie się różnił od Tuska.
11 miesięcy temu / bon
 
Rządów idealnych nie ma i nie będzie, należy popierać mniejsze zło. Tym większym złem było i jest współpraca z odwiecznymi wrogami polskości i Polski. Obecne rządy przejrzyście programują rozwój kraju pomimo zaciekłego, wszelkimi sposobami zwalczania przez lewactwo, pro esbecką opozycję - wspieraną właśnie przez tych ww wrogów. Obecnie totalna opozycja dąży do wojny religijnej i pod tym pretekstem przejąć utraconą władzę i bezkarnie okradać społeczeństwo, a są to bez sumienia handlarze wszystkim co przynosi szybki zysk.
11 miesięcy temu / Gerard
 
Bonawentura, jest rzeczywistością,tylko mało kto ją widzi, mając przed oczami, a kiedy wskazujesz palcem, mają Cię za wariata. :::
11 miesięcy temu / :(
 
A moze tak postępowa pani Dulkiewicz urządzi na wrzesień inscenizację uroczystego wjazdu Fuehrera do Wolnego Miasta?
11 miesięcy temu / Zbigniew
 
Pisałem to już nie raz: Trzeba odsunąć PiS od władzy. Tylko Korwin z Liroyem mogą powstrzymać upadek Polski. Jest tylko jeden problem: muszą wygrać wybory na jesieni...
11 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
To chyba przesada ,za parę lat większość załatwi program komputerowy,a urzędnikom trzeba rozdać szczęki do handlu -i niech się uczą życia i wychodzą do obywatela.Wszyscy z Tąd nie wyjedziemy na roboty do Niemiec chociaż Rahel Bienioschek sprzedała już nawet fabrykę transformatorów w Mikołowie-wiadomo wszystko na prąd ,to się nie opłaca,na prawdę to nie lubię tych po wolnej miłości-eufemizm czy wściekłość o to jest pytanie
11 miesięcy temu / kazik
 
W establishmencie postawa spójna z powyższymi tezami jest ugruntowana i rozpowszechniona. Jakimi drogami jest to organizowane, tego my konsumenci nie zobaczymy nigdy bez pomocy. Jedyna nadzieja, że Pan Bóg pisze prosto na krzywych liniach.
11 miesięcy temu / Marucha
 
@Marcin bezrozumny troll.
11 miesięcy temu / Gość
 
pisałem tutaj o roli samorządów i miast-metropolii pod dyktando Fundacji Rockefellera ,ale przyznaję - nie doceniłem przeciwnika. To wszystko dzieje się wyjątkowo szybko.
11 miesięcy temu / Pejot
 
Podobają mi się te postulaty. Jestem jak najbardziej ZA. Rozsądne i korzystne dla Polaków.
11 miesięcy temu / Marcin
 
Trafny i ciekawy artykuł.
11 miesięcy temu / Alfik
 
PiS potulnie załatwił amerykańskie wojska okupacyjne w Polin. O rety, jak grzecznie Kaczyński i Duda wypełnili powierzoną im rolę likwidacji Polski. Teraz USA spokojnie mogą pozbyć się PiS. PiS już nie ma, bo nwo nie potrzebuje żadnych hamulcowych. Władza zostanie oddana w ręce PO i Koalicji Europejskiej z Millerem, Kwaśniewskim, Cimoszewiczem gdyż tego wymaga interes USA-Rosja. Cimoszewicz nie siedzi bo na nowym etapie jest przewidziany do sojuszu z Rosją. Rozbicie dzielnicowe po usunięciu PiS nastąpi przy użyciu kolejnej afery z nagraniami, albo za pomocą wojny amerykańsko-rosyjskiej na terenie Polski. I tak tego nie puścicie bo ....
11 miesięcy temu / rezerwa
 
chyba nie o to chodzi żeby się topic w syropie ,albo siedzięc pod kloszem masz okazje zmierzyć się z innymi opiniami,sprawdź na ile twoje zdanie jest mocne
11 miesięcy temu / do Krzysiek
 
Chodzi o to by zgolić dla siebie jak najwięcej z puli.
11 miesięcy temu / peep
 
ala wilk to trol i mąciciel. Ma zadanie mącić wśród komentarzy portali prawicowo-konserwatywnych. Nie zwaracjcie na ono uwagi.
11 miesięcy temu / Krzysiek
 
Na w?dłý ich razem z tymi tezami! Koniec po?ojowych rozwiązań!
11 miesięcy temu / Gość
 
@ala wilk,nudne i wciąż to samo pytanie.Jak sądzisz,jak coś "swędzi" to warto "umyć" czy też "podrapać" ? ;
11 miesięcy temu / x
 
Przeczytałem ze smutkiem.Jeśli tak rozumuje prawica to nie mamy szans w walce z lewactwem i deprawacją.Można być propagandystą,ale nie možna dowolnie naciągać faktów bo jest się przeciwskutecznym.Nie należy ufać gdańskim pomysłom części osób z samorządów,ale sprzeciw musi liczyć się z wymogami logiki.
11 miesięcy temu / Polo
 
Rewolucja komunistyczna w Rosji wymierzona była w "opresyjne" struktury państwowe? Jaka narodowość tworzyła te nowe struktury? Co było następstwem stworzenia ZSRR i innych komunistycznych państw na świecie .. przede wszystkim uśmiercenie ok. 100 milionów ludzi ..za panowania począwszy od Lenina, Stalina .....do Pol Pota?
11 miesięcy temu / Moka
 
Katolicy,bedzie ciezko,bo tak mowi Pismo.Na szczęście Chrystus juz zwyciezyl swiat i nic nigdy tego nie zmieni! Dlatego powiedzial-nie lekajcie sie,to musi sie stac i kazal wytrwac do konca.
11 miesięcy temu / Pol
 
No straszna ta wielokulturowość? Biała Europa z 1914 i 1939 była lepsza?
11 miesięcy temu / ala wilk
 
@tak tylko: zgadza się. Do decentralizacji i do kontroli każdej jednostki po chińsku. Wszystko idzie im zgodnie z planem, czipowanie też już wdrażają. Wkrótce POPiS rozpocznie na temat chorą propagandę. Wszystko jest tu "Parlement Europejski przegłosował centralną ewidencję Europejczyków!"
11 miesięcy temu / kto ma oczy
 
Dlatego codzienna modlitwa za Ojczyznę jest absolutnie konieczna - wtedy siły zła nie dadzą rady zniszczyć Polski. Zapraszam do przyłączenia się do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę - im nas będzie więcej, tym lepiej
11 miesięcy temu / Polak
 
Korwin i Liroy załatwią wszystko. Polska uratowana!
11 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Czy myślicie, że programy typu "big brother" dostarczają widzom tylko rozrywki ? - to takie swoiste "testy na myszach" - aby wkrótce zrealizować to w skali makro
11 miesięcy temu / tak tylko
 
Dlatego między innymi zorganizowano exodus z Afryki i Azji do Europy żeby wymieszać społeczeństwa /wielonarodowość, wielokulturowość/ i tym samym w dalszym etapie doprowadzić do decentralizacji poszczególnych metropolii.
11 miesięcy temu / tak tylko
 
dług publiczny,mimo że płaciłeś i coś tam gryzłeś,sięga przekroczył już !bln zł ,czyli trza będzie zacisnąć pasa na około 3 lata.Dziwne że pkb rośnie wraz z nim!
11 miesięcy temu / hm
 
Decentralizacja tak, ale bez lewackich pułapek zawartych w wyżej wymienionej propozycji.
11 miesięcy temu / aaa
 
Janusz Zajdel popełnił dawno temu książkę - proroctwo, Limes Inferior. Anglik powie, A must-read. Miasta-państwa i globalna współpraca sił porządkowych wielkich miast, niezależna od poszczególnych krajów, jest już rzeczywistością.
11 miesięcy temu / Bonawentura
 
Czy to Portal lemingów czy wyznających filozofię - jak nie moja opcja czytaj Konfederacja to bez znaczenia jaka...bo wychowałem 3 dzieci za rządów PO gryząc ścianę i mimo że nie mam nic od obecnego rządu to wolę żeby moje podatki szły do zwykłych ludzi niż " kolesi od Sowy".
11 miesięcy temu / Lex
 
lucyferiańskie NWO pełną gębą
11 miesięcy temu / Alex Wolf
 
@chichot Z czego Pan Pani chichocze i gdzie tu sąPolacy?
11 miesięcy temu / Ryś
 
Tego Polacy nie wymyslili sami i...chwala im za to ! W moim miescie na Zachodzie ten program wchodzi w zycie od kilku lat. Miasto jest w wiecznej przebudowie, ma byc ladniusie i cacy. Po ulicach-wielkich chodnikach wylozonych kostka czesto jesli nie najczesciej kamieniem z "panstwa polozonego w Palestynie" nikt nie jest bezpieczny, bo 2 kolowe i 1kolowe jezdza jak chca, a tarasy Cafeterii zabieraja przechodniom 3/4 miejsca przeznaczonego choc nieoodgrodzonego dla nich. Piekne drzewka tam i siam, ale na nic to, bo w nocy mlodzi a gniewni lamia je nie milosiernie i nawet mocne skrzynie zabezpieczajace je, nie wystarczaja. A smieci pelno, bo juz nie ma kasy na smieciarki !
11 miesięcy temu / emji
 
szukam pracy. Pracodawca pyta czemu wrocilem z UK? Ja, ze m.inn. do szkol weszlo gender, a lubie swoje dzieci i pieniadze to nie wszystko. Po kilku minutach rozmowy pyta mnie co to jest gender? Ludzie o niczym nie maja pojecia. Szukam pracy dalej bo istnieja granice tolerancji. A takiemu przedstaw te tezy to bedzie za , bo wszystko ladnie napisane.
11 miesięcy temu / hetman
 
Powtórzę się pod tym artykułem. Dlaczego władza tak straszy rozbiorem dzielnicowym Polski przez PO , a posiadając pełnię władzy centralnej nie potrafi /czytaj nie chce/ zakazać promocji dewiacji w sferze publicznej tylko spycha to na swoich samorządowców? Pytanie oczywiście retoryczne. PiS PO jedno zło. Przynajmniej wyborcy zapomną o ustawie antyaborcyjnej dzięki ofensywie zboczeń. Bedą się mogli znowu ładnie zmusić do wyboru mniejszego zła w wyborach.
11 miesięcy temu / jgw
 
Czemu pominięto nazwiska targowiczan?
11 miesięcy temu / Gerard
 
Morawiecki podpisał pakt klimatyczno ekologiczny, bo jest agentem globalnej finansjery ! Nie musiał podpisywać ale przecież po skończonej premierurze gdzieś będzie musiał pracować !
11 miesięcy temu / gender studies
 
dajcie Polakom rządzić -sami się zniszczą
11 miesięcy temu / chichot
 
MARCIN AUSTYN ,to jest właśnie to,wyślę link do,znajomym .Bardzo się dziwię przy wyborach Polaków do?!,akurat Pana nie wystawiono. Bardzo dziękuję za notkę.Na pociesznie Stanisława Michałkiewicza też ABW molestuje, Rafcia Ziemkiewicza choć nie zawsze jest mi z nim "po drodze" też banują,dzięki tej notce nie tracę nadziei,że może jednak może być choć na jeden oddech,lżej!. Wszyscy pozytywnie kręceni,powinni przeczytać właśnie to!,dzięki :
11 miesięcy temu / taki sobie
 
Żarty żartami, ale proszę zauważyć, że jest to reakcja na centralistyczno-etatystyczną politykę partii rządzącej.
11 miesięcy temu / Republikanin
 
Czyli likwidujemy Sztab Armii pod pretekstem większej siły obrony? Gdyby to obowiązywało Żydów na całym Świecie i w konsekwencji cały Glob, to można by ew. się zastanowić, ale likwidacji mają ulec wszystkie formy zbiorowej roztropności, na rzecz fatamorgany działania na naszą korzyść pod hasłami pustych słów. Jak ma się obronić Gmina Kozia Wólka przed Gminą Berlin?!Jeżeli ma dla nas znaczenie Kultura Narodu Polskiego, to mamy obowiązek obronić naszą RP przed wszelkiej maści WARIATAMI!!!
11 miesięcy temu / Andrzej BR
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.