DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

20 proc. kobiet w Niemczech było molestowanych. Oficjalny powód: za mało gender

20 proc. kobiet w Niemczech było molestowanych. Oficjalny powód: za mało gender
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Niemieckie kobiety nie czują się bezpiecznie w swoim kraju”, wynika z badań opublikowanych na łamach serwisu „Deutsche Welle”. Najbardziej przerażającą informacją wynikającą z raportu jest stwierdzenie, że co piąta mieszkanka takich miast jak Berlin, Hamburg, Kolonia czy Monachium, była już co najmniej raz molestowana albo „czuła się obserwowana lub zagrożona”.

 

Badanie przeprowadzono na początku 2020 roku na grupie tysiąca dziewcząt i kobiet w wieku od 16 do 71 lat. Miały one zaznaczać na mapie miejsca, gdzie czują się niebezpiecznie. I tak najczęściej wskazywano na ulice wielkich miast. Zagrożenie odczuwają również w komunikacji publicznej i zielonych terenach miejskich.

 

„Powodem poczucia niepewności są przede wszystkim spotkania po drodze z grupami osób będących pod wpływem alkoholu lub narkotyków, ponadto źle oświetlone drogi i parki, wreszcie opuszczone okolice, gdzie w razie potrzeby nie można się spodziewać nadejścia pomocy”, podaje DW.

 

Z analizy wynika, iż co piąta uczestniczka badania padła już raz ofiarą gwałtu, była śledzona lub zagrożona. Jednak statystyki nie obejmują wszystkich zdarzeń.

 

Aktywiści domagają się od władz miast „podjęcia koniecznych kroków, w tym np. więcej lub lepszego oświetlenia czy zlikwidowania w parkach mrocznych kątów”, a także… szybszego i skuteczniejszego wdrażania zapisów konwencji stambulskiej. Chodzi o „odejście od ról przypisanych każdej płci”, które zdaniem promotorów tzw. dokumentu antyprzemocowego „sugerują wielu mężczyznom, że molestowanie kobiet jest całkowicie w porządku”.

 

Źródło: TVP.info, dw.com, polskieradio24.pl

TK


DATA: 2020-08-14 16:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Słowo molestowana/y nie było znane w Polsce w 1968 a wtedy wiekszosc kobiet po maturze szla do pracy i byla molestowana przez dzefow i kolegów ale nikt im nie poradzil co powinny byly zrobic więc nie interesuje mnie co jest w Niemczech kiedy to było i jest w Polsce.
1 miesiąc temu / ula
 
Tiaa, szybciej wdrażać konwencję stambulską i jeszcze więcej śniadych "inżynierów" przyjmować, to nawet w toalecie kobita azylu nie znajdzie. Bo przecież - ze strachu przed oskarżeniem o "transfobię" - nie wygoni z niej faceta ze wzwodem, który na dzień dobry wrzaśnie, że jako "nieheteronormatywny" jest u siebie...
1 miesiąc temu / Owca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.