Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

20 powodów, by w roku 2020 uczestniczyć w tradycyjnej Mszy łacińskiej [PODCAST]


Odtwórz w YouTube
 

Opublikowano wiele książek, podcastów, filmów na YouTube, homilii i wykładów na ten temat, ale gdy nastąpiła zmiana kalendarza na rok 2020, postanowiłem napisać zwięzłą i rzetelnie przygotowaną listę dwudziestu powodów, by przejść w Nowym Roku na tradycyjną Mszę łacińską ­– pisze Jacob Tate. Czyta Jan Moniak.


DATA: 2020-03-12 21:59:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@ pobozny - widać, żeś Pan nie zrozumiał ani jednego zdania z tego pięknego wykładu.
1 miesiąc temu / katolik
 
Wypadałoby wiedzieć że różnica nie jest tylko w języku ale w całej liturgii którą zmasakrowano w nowej mszy, która nie powstała na Soborze WII tylko po tym Soborze pod koniec lat 60-tych. Msza Tradycyjna jest nieporównywalna treściowo z nową mszą; proszę zapoznać się z tekstem: ofiarowania, kanonem rzymskim, modlitwami eucharystycznymi a zrozumiecie czego was pozbawiła nowa msza - tam nie ma ani jednego słowa zbędnego i ani jednego słowa nie można zmienić, dopowiedzieć. Żeby uczestniczyć w pełni w Mszy Tradycyjnej wystarczy zaopatrzyć się w mszalik wydany niedawno przez Pallotinum - cena 15zł, a potem wystarczy nauczyć się na pamięć: Confiteor Deo,Gloria In Excesis Deo, Credo i kilku odpowiedzi jednozdaniowych po łacinie - nie przekracza to umysłu ludzkiego i każdy nie znający łaciny może tego się nauczyć na pamięć ze zrozumieniem w rok max dwa. Największymi zaletami Mszy Tradycyjnej jest: cisza - czas na kontemplację, niezmienność i kompletność.
1 miesiąc temu / Tom
 
Wszystko jedno w jakim języku, ważne by się modlić.
1 miesiąc temu / pobożny
 
W liturgii chrześcijan mamy pluralizm liturgii Msza SW II jest dla mnie najlepsza Uważam że msza po łacinie powinna byc cał łącznie z pieśniami i kazaniem A tak to jest nidobór lub mieszanka
1 miesiąc temu / wierzący
 
Tylko żeby z tego wojny nie było jak w "Monachomachii" XBW/bpa I. Krasickiego, cha cha
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
nie tylko Msza Święta tradycyjna ale i Katechizm św Piusa X który każdy katolik może się nauczyć na pamięć... Niestety Katechizmu z lat dziewięćdziesiątych nie da się zrozumieć ani zapamiętać bo jest w nim 90% niepotrzebnych słów a nawet terminologia neomarksistowska np. "sprawiedliwość społeczna", zamiast zwykłej sprawiedliwości.
1 miesiąc temu / Tom
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 134 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.