21 maja 2020

18 proc. Niemców popiera „Apel do Kościoła i świata”

(Fotograf: Donatella Giagnori, Archiwum: ddp images / FORUM Read more: http://www.pch24.pl/kard--gerhard-muller-ostro-krytykuje-zamkniecie-kosciolow,75867,i.html#ixzz6N5PrMWiD)

18 proc. Niemców uważa, że kard. Gerhard Müller uczynił słusznie, podpisując „Apel do Kościoła i świata” abp. Carlo Marii Viganò. Katolicki dziennik „Die Tagespost” zlecił przeprowadzenie sondażu dotyczącego poparcia „Apelu” w niemieckim społeczeństwie. Z reprezentatywnego badania wynika, że 18 proc. Niemców popiera „Apel”. Krytycznie ocenia go z kolei 56 proc. badanych.

 

Stwierdzenie, do którego odnosili się w sondażu ankietowani, brzmiało: „Uważam, że to dobrze, iż biskupi, jak na przykład kardynał Gerhard Müller, wyrazili publicznie ostrą krytykę środków wprowadzonych wobec koronawirusa (apel Viganò)”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Gdy idzie o wiek, największe poparcie „Apel do Kościoła i świata” ma wśród ludzi relatywnie młodych. Aż 25 proc. badanych w wieku 30-39 lat poparło oświadczenie. Wśród Niemców powyżej 60. lat poparcie zadeklarowało jedynie 13 badanych.

 

Z „Apelem” zgadzają się najczęściej wyborcy Alternatywy dla Niemiec. Wśród nich głos kard. Müllera za słuszny uznało 44 proc. badanych. „Apel” krytycznie odbierają za to wyborcy Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i Zielonych – poparło go jedynie 8 proc. z nich.

 

Podpis kard. Müllera pozytywnie ocenia ponadto 18 proc. katolików i 9 proc. protestantów.

„Apel”, w Polsce opublikowany przez portal PCh24.pl, za naszą zachodnią granicą odbił się bardzo szerokim echem. Stało się tak za sprawą podpisu kard. Gerharda Müllera, byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary i byłego biskupa Ratyzbony.

 

Treść oświadczenia została ostro skrytykowana przez liberalne media oraz surowo potępiona przez Konferencję Episkopatu Niemiec. Biskupi uznali, że kard. Müller i abp Viganò rozsiewają teorie spiskowe i prowokują chaos oraz panikę.

 

Sygnatariusze, wśród nich także kardynałowie Joseph Zen i Janis Pujats oraz biskupi Jan Paweł Lenga czy Athanasius Schneider, przestrzegali przed powstaniem technologicznej tyranii wskutek kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. W ich ocenie różne wpływowe światowe podmioty mogą chcieć wykorzystać Covid-19 do forsowania szybkiej globalizacji. W tekście pisano wprost o swoistym światowym rządzie mogącym zagrozić wolnościom obywatelskim i przede wszystkim wolności kultu.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 100 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram