DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

18 proc. Niemców popiera „Apel do Kościoła i świata”

18 proc. Niemców popiera „Apel do Kościoła i świata”
Fotograf: Donatella Giagnori, Archiwum: ddp images / FORUM Read more: http://www.pch24.pl/kard--gerhard-muller-ostro-krytykuje-zamkniecie-kosciolow,75867,i.html#ixzz6N5PrMWiD

18 proc. Niemców uważa, że kard. Gerhard Müller uczynił słusznie, podpisując „Apel do Kościoła i świata” abp. Carlo Marii Viganò. Katolicki dziennik „Die Tagespost” zlecił przeprowadzenie sondażu dotyczącego poparcia „Apelu” w niemieckim społeczeństwie. Z reprezentatywnego badania wynika, że 18 proc. Niemców popiera „Apel”. Krytycznie ocenia go z kolei 56 proc. badanych.

 

Stwierdzenie, do którego odnosili się w sondażu ankietowani, brzmiało: „Uważam, że to dobrze, iż biskupi, jak na przykład kardynał Gerhard Müller, wyrazili publicznie ostrą krytykę środków wprowadzonych wobec koronawirusa (apel Viganò)”.

 

Gdy idzie o wiek, największe poparcie „Apel do Kościoła i świata” ma wśród ludzi relatywnie młodych. Aż 25 proc. badanych w wieku 30-39 lat poparło oświadczenie. Wśród Niemców powyżej 60. lat poparcie zadeklarowało jedynie 13 badanych.

 

Z „Apelem” zgadzają się najczęściej wyborcy Alternatywy dla Niemiec. Wśród nich głos kard. Müllera za słuszny uznało 44 proc. badanych. „Apel” krytycznie odbierają za to wyborcy Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) i Zielonych - poparło go jedynie 8 proc. z nich.

 

Podpis kard. Müllera pozytywnie ocenia ponadto 18 proc. katolików i 9 proc. protestantów.

„Apel”, w Polsce opublikowany przez portal PCh24.pl, za naszą zachodnią granicą odbił się bardzo szerokim echem. Stało się tak za sprawą podpisu kard. Gerharda Müllera, byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary i byłego biskupa Ratyzbony.

 

Treść oświadczenia została ostro skrytykowana przez liberalne media oraz surowo potępiona przez Konferencję Episkopatu Niemiec. Biskupi uznali, że kard. Müller i abp Viganò rozsiewają teorie spiskowe i prowokują chaos oraz panikę.

 

Sygnatariusze, wśród nich także kardynałowie Joseph Zen i Janis Pujats oraz biskupi Jan Paweł Lenga czy Athanasius Schneider, przestrzegali przed powstaniem technologicznej tyranii wskutek kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. W ich ocenie różne wpływowe światowe podmioty mogą chcieć wykorzystać Covid-19 do forsowania szybkiej globalizacji. W tekście pisano wprost o swoistym światowym rządzie mogącym zagrozić wolnościom obywatelskim i przede wszystkim wolności kultu.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach


DATA: 2020-05-22 10:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Niemczech nie moge znalesc "Apelu" po niemiecku, ale jest duzo komentarzy. Mowiac krotko, maja tu nas za idiotow i podaja nam gotowy sposob myslenia, Ja sie czuje "verarscht".
1 miesiąc temu / Jarek
 
Jestem pozytywnie zaskoczony takimi wynikami. Problem polega na tym, że w systemie demokracji fasadowej tzw. "demokracja europejska" władza z opinią ludzi zupełnie nie musi się liczyć. W Polsce niestety identycznie.
1 miesiąc temu / abc
 
18% to niewiele, ale trzeba wziąć pod uwagę panujący w Niemczech terror polit-poprawności. Niemcy są od dziesięcioleci tresowani w tej lewackiej religii pod pozorem "nieurażania" kogokolwiek no, chyba że chrześcijan. Ugruntowany jest też kompleks winy za Holocaust; za inne zbrodnie hitleryzmu już jakby mniej. Media brutalnie cenzurują tam każdą wypowiedź czy opinię niezgodną z oficjalną linią rządową - zasadniczo niezmienną mimo zmieniających się koalicji. Nie wolno zatem sprzeciwiać się lewackiej wizji demokracji, zwanej dla niepoznaki demokracją liberalną, bo to nazizm, faszyzm i totalitaryzm, a prawica zawsze jest "skrajna". Brak entuzjazmu dla multi-kulti to haniebna ksenofobia, a sprzeciw wobec przyjmowania na suty socjal tabunów dzikusów to wstrętny rasizm. Itd., itp. Dlatego apele czy deklaracje o wydźwięku konserwatywnym są popierane tylko przez garstkę tych, którzy wciąż mają odwagę myśleć samodzielnie, choć to ryzykowne.
1 miesiąc temu / bez złudzeń
 
Te 18% to jest jakiś kapitał do rozwoju.
1 miesiąc temu / MM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.