DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

17-latka została zabita przez lekarzy. Watykan reaguje

17-latka została zabita przez lekarzy. Watykan reaguje
Fot. Łukasz Król/Forum

Sprawa 17-letniej Holenderki Noah Pothoven wstrząsnęła niemal całym światem. Lekarze zdecydowali, by „pozwolić na śmierć” dziewczynie chorej na depresję i anoreksję. W sprawie zabrał głos Watykan.

 

Holenderka cierpiała na depresję z powodu dwóch gwałtów. Padła ofiarą zwyrodnialca dwukrotnie: w wieku 11 i 14 lat. Tamte zdarzenia sprawiły, że dziewczyna cierpiała od długiego czasu na anoreksję oraz depresję.

 

Zwróciła się z prośbą do lekarzy o eutanazję, uzasadniając ją złym stanem psychicznym. Prawo w Holandii dopuszcza wspomagane samobójstwo w takich przypadkach. Jak informują media, lekarze odmówili jednak wykonania „zabiegu”.

 

Dziewczyna nie dała za wygraną: postanowiła zagłodzić się na śmierć. Lekarze nie myśleli protestować i zastosowali wobec niej opiekę paliatywną. De facto więc przyzwolili na śmierć pacjenta, zamiast podjąć leczenie

 

Sprawa trafiła na pierwsze strony gazet. Odniósł się do niej Watykan. „Eutanazja i wspomagane samobójstwo są porażką wszystkich. Odpowiedź, do której jesteśmy wezwani, to nieporzucanie nigdy tych, którzy cierpią; niepoddanie się, ale objęcie troską i miłością, by przywrócić nadzieję” – skomentował to, co spotkało Noah papież Franciszek.

 

W Holandii eutanazja jest dozwolona od 12. roku życia. W odejściu z tego świata pomagają specjalistyczne kliniki. W 2017 roku na ten krok zdecydowało się 6 585 osób. Eutanazja jest legalna także w kilku stanach USA, Kanadzie i w Belgii.

 

 

Źródło: rmf24.pl

ged


DATA: 2019-06-05 17:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przerażające to wszystko. Nasuwają mi się pewne wnioski... Po pierwsze: nihilistyczna znieczulica bliskich jej osób, którzy pozwolili jej umrzeć. Zawiedli przede wszystkim rodzice, nie dając tej biednej dziewczynie nadziei wiary i miłości również. Po drugie: kim byli oprawcy-gwałcicielegwałcicieli był dwóch? Podobno nie powiedziała o tym nikomu brak zaufania do bliskich, ale w końcu to wyjawniła. Zbrodnia się przedawniła? Nikt nie dociekał sprawiedliwości? Nikt nie wierzył w sprawiedliwość? Sprawcy są nietykalni? Po trzecie: zawiodłą wspaniała holenderska służba zdrowia uniemożliwając jej dostęp do leczenia psychiatrycznego m.in. elektrowstrząsów, których jej odmówiono. Istota ludzka bez wiary w Boga, jego miłość i sprawiedliwy sąd traci siłę do życia.
4 miesiące temu / teodor
 
@michu: wiesz co to anoreksja? Chyba nie, skoro twierdzisz, że ona była zdrowa fizycznie. Ta choroba może prowadzić do śmierci właśnie z wycieńczenia, bo jej organizm nie przyjmował już pokarmu. Wiesz ile młodych kobiet ta choroba wykończyła, także w Polsce? Dla tej dziewczyny zapewne ratunkiem byłoby ubezwłasnowolnienie i karmienie przez sondę, ale to wymagałoby zgody sądu. To ona podjęła decyzję, jest to tragedia, ale nie można winić za to ani jej rodziny, ani tym bardziej lekarzy. Na pewno próbowano jej pomóc, być może nie trafiła w porę do właściwego lekarza, tzn. psychiatry. To zazwyczaj jest ostatni specjalista u którego szuka się pomocy, więc do niego trafiają pacjentki już skrajnie wykończone. Fizycznie i psychicznie. A przy okazji, droga Redakcjo - ta dziewczyna miała na imię NOA. Noah to męskie imię.
4 miesiące temu / margeritta
 
@margeritta Ona była młoda zdrowa fizycznie, pozwolenie na śmierć głodową to zbrodnia. Zmarła z wycieńczenia , a nie śmiercią naturalną. To hańba dla Holandii.
4 miesiące temu / Michu.
 
@margeritta - zmarła w swoim domu zagłodzona przez lekarzy i rodzinę na śmierć.
4 miesiące temu / vvv
 
Nie została zabita, ale zmarła w swoim domu. @Michu - ta dziewczyna była bardzo chora.
4 miesiące temu / margeritta
 
@Iwa - Zachód już wybrał szatana i jest skazany na unicestwienie. Teraz trzeba modlić się za Polskę, bo degrengolada z Zachodu napływa do Polski milowym strumieniem.
4 miesiące temu / Ewa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.