DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

150 tys. kobiet porzuciło niesatysfakcjonującą pracę. Wolą zajmować się rodziną. 500+ to umożliwia

150 tys. kobiet porzuciło niesatysfakcjonującą pracę. Wolą zajmować się rodziną. 500+ to umożliwia
By Sgt. Lauren Twigg (https://www.dvidshub.net/image/652837) [Public domain], via Wikimedia Commons

„Dziennik Gazeta Prawna” opierając się na Badaniu Aktywności Ekonomicznej Ludności przeprowadzonym przez GUS donosi, że nawet 150 tys. Polek mogło zrezygnować z aktywności zawodowej z powodu świadczenia otrzymywanego w ramach programu Rodzina 500+. Okazuje się, że wbrew nacierającej ze wszystkich stron propagandzie, dla wielu kobiet rodzina jest ważniejsza niż kariera.

 

Od marca do września liczba osób biernych zawodowo wzrosła o 150 tys. Powodem rezygnacji z pracy są w ich przypadku „obowiązki rodzinne związane z prowadzeniem domu”. Towarzyszy temu wzrost liczby niepracujących w grupie wiekowej 25-44. Jedyna grupa w której spadła aktywność zawodowa to kobiety.

 

Powyższe dane nie pozostawiają ekspertom złudzeń. Kobiety mające na wychowaniu dzieci rezygnują z pracy na rzecz poświęcenia się rodzinom.

 

Chociaż trend jest niezwykle pozytywny, to analitycy nie podzielają oczywistych wyborów kobiet. Wskazują między innymi na fakt, że niepracujące panie pozbawiają się szansy na „emerytury w sensownej wysokości”. Tak jak gdyby pracując mogły na nią liczyć.

 

Rezygnacja kobiet z pracy zawodowej i poświęcenie całej swojej uwagi rodzinie wynika z ludzkiej natury. Obcowanie z własnymi dziećmi to dla kobiet rzecz ważniejsza niż „samorealizacja” zawodowa. Wystarczy stworzyć odpowiednie warunki ekonomiczne, które nie zmuszają kobiet do pracy wbrew ich woli.

 


Źródło: rmf24.pl / „Dziennik Gazeta Prawna”

MWł
  


DATA: 2016-12-07 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Michu: Zasiłków być nie powinno! Ale skoro jeszcze są, to powinny być dla wszystkich. To, że bogaty pracownik straci pracę, nie zasługuje na taką samą rekompensatę od państwa, jaką dostaje biedny pracownik? Przez takie wartościowanie ludzi do głosu dochodzi cywilizacja śmierci w postaci lewicy socjalistycznej, która dzieli ludzi na lepszych - biednych i gorszych - bogatych. I zdziera z tych drugich, aby dać tym pierwszym. Potem dziwić się, że elity gardzą hołotą...
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@Louie: Bardzo dziękuję za mądry głos! W tym rzecz, że kobiety te przeważnie pracowały na wolnych umowach, a nie na socjalistycznych umowach o pracę, dzięki czemu wprawdzie do ręki dostawały więcej pieniędzy, ale z uwagi na obecną specyfikę wolnych umów cywilnoprawnych, pracowały mało i przez to niewiele zarabiały. A skoro rząd mówi "nie pracujcie, 500 zeta samo przyjdzie co miesiąc", to mądre kobiety rezygnują z pracy, bo po co pracować, skoro kaska będzie, a podstawę do utrzymania przyniesie zarabiający kilka tysięcy mąż. Tyle tylko, że jak władza się zmieni na liberalną, 500+ zniknie, a rynek się zemści na tych kobietach - nie dostaną nigdzie pracy z powodu zaniku swoich umiejętności. Bo rynek nie wybacza, gdy się odrzuca jego dary w postaci m.in. pracy.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@Oburzony Tutaj przyznaję Ci pełną rację. 500+ to wielki sukces rządu. Dobrze, że kobiety mogły zrezygnować z pracy, skoro płaca była poniżająco niska. Zmieniłbym to, że ten zasiłek powinien obejmować potrzebujących, a nie bogatych..
ponad 2 lata temu / Michu.
 
I bardzo dobrze. Ukrainki chętnie je zastąpią.
ponad 2 lata temu / Stormer
 
Widać "sporo" zarabiają skoro decydują sie zostać z dziećmi.Pewnie jak z tej pensji opłaciły przedszkole czy żłobek i dojazd do pracy to wyszło,że pracują prawie za darmo.
ponad 2 lata temu / takaprawda
 
Jesteś hipokrytą, bo sam kradniesz. Kradniesz czas katolików, stracony na czytanie twoich egoistycznych wypocin.
ponad 2 lata temu / do Bbbh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.