DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

15% na lokacie? To możliwe, ale ... drogo za to zapłacisz

15% na lokacie? To możliwe, ale ... drogo za to zapłacisz
fot. Jonathunder / commons.wikimedia.org, licencja cc

Walka banków o klienta trwa. Niektóre oferty mogą sprawiać wrażenie wyjątkowo korzystnych, a nawet podejrzanie korzystnych. Niestety nie wszystko złoto co się świeci. Ten kto chce dużo zarobić powinien uważnie przyglądać się proponowanym przez instytucje finansowe ofertom. Nic nie ma za darmo. Duże zyski też kosztują i to nawet drogo...

 

Na rynku finansowym pojawiły się niedawno wyjątkowo atrakcyjne, przynajmniej na pierwszy rzut oka, lokaty inwestycyjne. Można na nich zarobić nawet 15%. Jedną z takich propozycji można znaleźć w ofercie Alior Banku. Lokata inwestycyjna „Razem zyskujesz” funkcjonuje na tej zasadzie, że wpłaca się pieniądze np. na 80 dni, a otrzymuje się odsetki w wysokości 15% w skali roku. Jednakże warunkiem skorzystania z oferty jest zakup określonej liczby jednostek agresywnych funduszy udziałowych za kwotę około trzykrotnie większą, niż ta wpłacona na lokatę. Do tego trzeba dodać opłatę manipulacyjną w wysokości 4,5 % wartości wkładu.

 

Przykładowo jeśli ktoś chce wpłacić na lokatę 3 tys. zł. będzie musiał zainwestować w fundusze 10 tys. zł. z czego dostanie ok. 100 zł. odsetek. Prowizja, jaką trzeba będzie zapłacić funduszom wyniesie nawet 4,5 razy więcej, plus koszty zarządzania kontem. Jeśli ktoś będzie chciał zrezygnować, to dostanie odsetki jedynie w wysokości 2,5%.

 

Na  „Lokacie inwestycyjnej z ISO Investors”, oferowanej przez BOŚ Bank, można zarobić 8% w ciągu trzech miesięcy, pod warunkiem, że co najmniej przez trzy lata będzie się oszczędzać według planu prowadzonego przez Investors TFI. Suma inwestycji nie może być mniejsza niż kwota depozytu. Opłatę manipulacyjną płaci się z góry przy zakładaniu lokaty. W przypadku ulokowania 5 tys. zł. prowizja, jaką trzeba będzie zapłacić Investors TFI wyniesie prawie 420 zł. a odsetki jedynie 100 zł.

 

Podobne produkty można znaleźć w ofercie BPH, Getin Noble Bank, Raiffeisen czy BNP Paribas. Różnice są niewielkie, mechanizm działania ten sam. Niewielkie korzyści, za wielkie pieniądze.  Tymi ostatnimi fundusz dzieli się z bankiem, a ten ostatni dokłada część z otrzymanej kwoty na konto klienta. I tak to banki zarabiają na naiwności depozytariuszy. Dla zainteresowanych mimo wszystko taką formą oszczędzania można dodać, że jednostki inwestycyjne funduszy można nabyć w systemie bezprowizyjnym.

 

Iwona Sztąberek

Źródło: www.gazetaprawna.pl


DATA: 2012-05-24 12:55
AUTOR: IWONA SZTĄBEREK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bezprowizyjnie? Znaczy za darmochę? To tylko kiepski towar można dostać....
ponad 7 lat temu / Wolny Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.