DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

13-latek w obozie terrorystów – reportaż o państwie islamskim

13-latek w obozie terrorystów – reportaż o państwie islamskim

CNN przedstawiło reportaż o losach 13-letniego chłopca, wcielonego do obozu treningowego Państwa Islamskiego. Został on tam wcielony wbrew woli ojca, któremu grożono ścięciem głowy. Chłopiec nie może pojąć w jaki sposób religia może iść w parze ze stosowaniem przemocy na taką skalę. Nieletni rekruci są zmuszani do oglądania brutalnych egzekucji, a następnie do składania przysięgi i uczestniczenia w walce z niewiernymi.

 

Przedstawiciele Państwa Islamskiego w północnej Syrii próbowali zwerbować chłopaka twierdząc, że powinien zgłosić się do obozu treningowego bojowników. Jednak pod wpływem namowy ojca odmówił. Terroryści jednak nie odpuścili i przyszli do ich domu. Zagrozili, że jeśli ojciec nie pozwoli chłopcu odejść, to odetną mu głowę – piszą Raja Razek, Nick Paton Walsh i Nick Thompson na cnn.com.

 

Młody Mahomet trafił do obozu treningowego. Tam uczono go Koranu, Hadisów, a także szczegółów dotyczących sprzętu wojskowego. Młodym rekrutom pokazywano też akty przemocy popełniane przez bojowników. Widzieli m.in. trwające trzy dni ukrzyżowanie młodego mężczyzny, który nie świętował Ramadanu. A także ukamienowanie kobiety winnej cudzołóstwa.

 

Rekruci mieli złożyć przysięgi wierności liderowi Państwa Muzułmańskiego Abu Bakr al-Baghdadiemu i być gotowi do walki po zakończeniu ćwiczeń. Jednak ojciec Mohameda nie rezygnował z walki o syna. Był przekonany, że jest on jeszcze dzieckiem i dlatego nie może w pełni świadomie podjąć decyzji o walce. W końcu starania ojca odniosły skutek i pozwolono mu odebrać Mahometa. Cała rodzina uciekła do Turcji. Nie wiadomo co będzie robić dalej, na pójście do szkoły czuje się zbyt dorosły. Mahomet mówi, że nie rozumie zasad na jakich bazowali terroryści, a konkretnie łączenia religii ze stosowaniem terroru.

 

Niestety ten biedny chłopiec myli się, gdyż Koran otwarcie wzywa do walki. „Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!” (2,216)., głosi święta księga muzułmanów. Koran poucza też, że walka ta ma wiązać się z morderczymi czynami. „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili -Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!” czytamy w Koranie (2,191).

 

 

http://edition.cnn.com/video/?/video/world/2014/08/28/pkg-paton-walsh-isis-children.cnn&hpt=hp_tvbx&from_homepage=yes&video_referrer=http%3A%2F%2Fedition.cnn.com%2F

 

Źródła: cnn.com / poznajkoran.pl
Mjend


DATA: 2014-08-29 08:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koran księga satanistów powinna być zakazana!
ponad 6 lat temu / bbb
 
Kilka innych "kwiatków" z Koranu. USPRAWIEDLIWIANIE TORTUR: Zaprawdę, tych, którzy nie uwierzyli w Nasze znaki, będziemy palić w ogniu. I za każdym razem, kiedy się ich skóra spali, zamienimy im skóry na inne, aby zakosztowali kary (4,56), Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach! (8,12) To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił (8,17) ZABIJANIE NIEWIERNYCH: chwytajcie i zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie (4,89) A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! (9,5) Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi (47,4) ALLAH NIENAWIDZI NIEWIERNYCH: Niewiara tych, którzy nie wierzą, tylko powiększa nienawiść ich Pana (35,39) Nienawiść Boga jest większa od waszej wzajemnej nienawiści (40,10)
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.