DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

100 tysięcy z Unii Europejskiej na zabawę andrzejkową

100 tysięcy z Unii Europejskiej na zabawę andrzejkową
fot.stabul/sxc.hu

100 tys. zł wydali rzeszowscy urzędnicy na zabawę andrzejkową, która miała promować Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Koszty imprezy zostały pokryte z unijnych środków.

 

Zdaniem rzeszowskich urzędników, pieniądze wydane na imprezę mają promować wydatkowanie środków unijnych. - Wszędzie, gdzie wydatkowane są środki unijne, towarzyszą im również spore środki na informację i promocję – wyjaśnia Jerzy Cypryś, wicedyrektor ds. Europejskiego Funduszu Społecznego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

 

Jedno rzeszowskim urzędnikom trzeba przyznać: wydawanie unijnych pieniędzy promują z rozmachem. Na zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie imprezie andrzejkowej pojawiły się gwiazdy z telewizyjnych show takich jak „Must be the music” czy „Mam talent”.

 

To zresztą nie pierwsza taka impreza w Rzeszowie. Ale w końcu nie ma się czemu dziwić, skoro, jak twierdzą urzędnicy, do takich działań zobowiązują ich przepisy. – Zobowiązują nas do tego przepisy, aby promować i upowszechniać możliwość starania się o unijne wsparcie, ale także pokazywać jego wymierne efekty – mówi Cypryś. – Przed rokiem, na piknik wydano zresztą nawet dwa razy więcej pieniędzy – chwali się.

 

I faktycznie, jak informuje portal nowiny24.pl, w 2012 roku na plenerową imprezę „Piknik Operatywnych i Kapitalnych Ludzi na Podkarpaciu” WUP wydał 189.666 zł, a rok wcześniej na „Zimowe spotkanie z EFS” 214 tys. zł z haczykiem.

 

Jak wydawać unijne pieniądze, to z fantazją…

 

 

Źródło: nowiny24.pl

ged


DATA: 2013-12-01 13:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

??? Na zabawę andrzejkową?
ponad 4 lata temu / ja
 
Wszedzie tak sie dzieje. Czy nikt nie ma nad tym kontroli ?
ponad 4 lata temu / M
 
Okreslenie "kapital ludzki" wskazuje na intencje ofiarodawcy funduszy wobec osob. Jak widac, czesc osob JEST ich chetnym kapitalem - robta ze mna, co chceta.
ponad 4 lata temu / DM
 
pod sąd tych darmozjadów - są chyba przepisy mówiące o oszczędnym i rozważnym wydawaniu pieniędzy społecznych? a nie można, jak już trzeba, w najtańszej drukarni wydrukować parę stron z info gdzie, ile, pod jakimi warunkami i na jaki cel można wziąć nasze pieniądze - tak nasze pochodzące z haraczu dla eurokołchozu - na rozwój lub założenie firmy?
ponad 4 lata temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.