DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

100 tys. Irlandczyków przemaszerowało ulicami Dublina w „Marszu dla Życia”

100 tys. Irlandczyków przemaszerowało ulicami Dublina w „Marszu dla Życia”
fot. you tube/ Paul Flynn

Ponad 100 tys. Irlandczyków wyraziło swoje poparcie dla ochrony życia nienarodzonych. „Marsz dla Życia” był częścią kampanii promującej sprzeciw wobec wprowadzenia legalizacji aborcji w majowym referendum.

 

Zdaniem organizatorów „Marsz dla Życia” był największym wydarzeniem o charakterze pro-life w historii Irlandii. Ogromny tłum przeciwników aborcji przeszedł ulicami Dublina, aby wyrazić swoje poparcie dla ochrony życia nienarodzonych. Maszerowano pod hasłem „Save the 8th” (ang. Zachowaj Ósmą) czyli ósmą poprawkę do Konstytucji Irlandii, która mówi, że życie kobiety i nienarodzonego dziecka jest tak samo chronione. Zwolennicy aborcji chcą wycofania tego zapisu z konstytucji.

 

- Ta ogromna liczba uczestników to powstanie zwykłych ludzi przeciw mediom, politycznemu establishmentowi oraz potężnym proaborcyjnym koncernom, które wydały już miliardy na kampanie promujące aborcję(…) Irlandia jest na rozdrożu swojej historii, nie ma miejsca na aborcję we współczesnym i pełnym współczucia społeczeństwie – wskazała rzeczniczka kampanii, Niamh Ui Bhriain.

 

Ważny głos zabrała dr Judy Ceannt, która wskazała, że liberalny rząd chciałby wprowadzenia aborcji na życzenia do trzeciego miesiąca ciąży. – Nikt nie konsultował się z nami (lekarzami - przyp. red.) w tej sprawie. Rządowe prawo przede wszystkim będzie krzywdzić innych ludzi. Jako lekarze nie możemy intencjonalnie zabijać czy skrzywdzić pacjenta, zwłaszcza jeżeli jest to bezbronne, nienarodzone dziecko. Rząd nie ma prawa zmuszać nas do tego – uzasadniała swoją postawę.

 

Referendum odbędzie się 8 maja 2018 r. Od miesięcy trwają kampanie zarówno pro-, jak i antyaborcyjne, a społeczeństwo jest podzielone. Irlandia miała do tej pory jedno z najlepiej chroniących życie prawo na świecie – aborcja dopuszczona jest tam jedynie w przypadku zagrożenia życia matki.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR       

  


DATA: 2018-03-15 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A i najpiekniejsze było to, że Marsz zgromadził masy ludzi o różnych poglądach, wierzących i niewierzących, ale chcących bronić życia od jego poczęcia.
ponad 2 lata temu / Volku
 
było przynajmniej 100tys. a w mainstreamie iralndzkim podawali że 10 do 30 tys. Zakłamywanie rzeczywistości jak w Polsce za PO-PSLu. Rano lało ale już przed Mszą Sw. odprawianej w tradycyjnym Rycie Kościoła rozpogodziło się i Bóg pozwolił cieszyć się wspólnotą za życiem i piekną pogodą. Dodam że media straszyły mrozem i śniegami w prognozach pogody poprzedzających protest. A tu +14 i słońce !!!
ponad 2 lata temu / Volku
 
to rzeczywiście wielka sprawa że tyle ludzi wyszło, a prawie wszystkie media w Irlandii to takie tvn-y i gazety wyborcze, prezydent też nie lepszy
ponad 2 lata temu / darek
 
Byłem z najstarszym synem!
ponad 2 lata temu / Ywinel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.