DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

1 sierpnia modlitwa w intencji poległych i zadośćuczynienie za bluźnierstwa

1 sierpnia modlitwa w intencji poległych i zadośćuczynienie za bluźnierstwa
fot.Janusz Halczewski/ Wikimedia Commons/ licencja Creative Commons

W specjalnym komunikacie, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji warszawsko-praskiej, abp Hoser Henryk apeluje o modlitwę 1 sierpnia w intencji poległych i zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za grzechy bluźnierstwa. W związku z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego hierarcha zarządził we wszystkich parafiach i zgromadzeniach zakonnych na terenie swojej diecezji godzinę wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji poległych, o przyszłość oraz kształt naszej wolności i jako zadośćuczynienie za grzechy bluźnierstwa. Przypomnijmy, że to właśnie w tym dniu na terenie archidiecezji ma się odbyć bluźnierczy koncert Madonny.

 

W komunikacie abp Hoser przypomina, że w Powstaniu Warszawskim zginęło 16 tys. powstańców, a 20 tys. zostało rannych. Straty ludności cywilnej przekraczają 200 tys. osób. W związku z tym hierarcha zachęca do złożenia im wszystkim w milczeniu i zadumie hołdu wdzięczności. Jak podkreśla, „bez ich ofiary nie żylibyśmy dzisiaj w wolnym kraju”.

 

Abp Hoser przypomina także, co na temat bluźnierstwa mówi Katechizm Kościoła Katolickiego (nr 2148): „Bluźnierstwo ze swej natury jest grzechem ciężkim. Sprzeciwia się ono bowiem bezpośrednio II Przykazaniu i polega na wypowiadaniu przeciw Bogu – wewnętrznie lub zewnętrznie – słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, a także braku szacunku względem Niego w słowach oraz nadużywaniu Bożego imienia”.

 

Biskup warszawsko-praski przypomina również, że zakaz bluźnierstwa rozciąga się także na „słowa przeciw Kościołowi Chrystusa, świętym lub rzeczom świętym”. „Bluźniercze jest również nadużywanie imienia Bożego w celu zatajenia zbrodniczych praktyk, zniewalania narodów, torturowania lub wydawania na śmierć” – czytamy w komunikacie. Z tego powodu konieczna jest modlitwa wynagradzająca za ten ciężki grzech.

 

Źródło: diecezja.waw.pl

pam


DATA: 2012-07-27 20:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół katolicki jest kwintesencja Polskości. Jeśli ktokolwiek w to wątpi nie wybierze w wyszukiwarce "kościół katolicki a Konstytucja maja" Dowiesz się jak ryzykując wszystkim polscy biskupi przelewali krew w obronie ojczyzny
ponad 7 lat temu / kot.
 
Według mnie, ten komunikat powinien zostać odczytany nie tylko w Warszawie, ale we wszystkich kościołach w całej Polsce. Niech żyje Polska !
ponad 7 lat temu / Kamil
 
"Madonna" należy do wyznania judaszowego i nosi na lewej ręce zawiązaną czerwoną nitkę kabalistyczną. Nie dziwmy się zatem, że ją nam zaserwowano w taki dzień.
ponad 7 lat temu / efka
 
+
ponad 7 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.