DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

1 listopada nie pojedziemy na groby bliskich? Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza ogólnopolskich obostrzeń

1 listopada nie pojedziemy na groby bliskich? Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza ogólnopolskich obostrzeń
By Exploti (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

W Ministerstwie Zdrowia trwają intensywne analizy dotyczące Wszystkich Świętych i ogłoszenia ewentualnych obostrzeń w związku z tak zwaną pandemią koronawirusa. – W tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Wszystkich Świętych. Być może trzeba będzie ograniczyć przemieszczanie się – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

 

Wiceszef MZ był pytany na konferencji prasowej o ewentualne zalecenia na 1 listopada, kiedy to Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze i groby swoich bliskich.

 

Rzeczywiście za miesiąc będzie Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed dnami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść – powiedział Kraska.

 

Wiceminister zdrowia dodał, że kontakty międzyludzkie w tym okresie mogą skutkować zakażeniem. – To jest jeszcze do dyskusji, w tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Dzień Wszystkich Świętych – zaznaczył Kraska.

 

Warto przypomnieć, że na przełomie marca i kwietnia rządzący wprowadzili zakaz wstępu na cmentarze, a policja bardzo często karała mandatami tych, którzy go złamali, ponieważ w Wielkim Tygodniu bądź oktawie Wielkiej Nocy postanowili pójść na groby swoich bliskich zmarłych.

 

Źródło: Interia.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-01 21:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czytałem, że rolnicy mają przyjechać do Warszawy traktorami i z beczkami z gnojówką. Jeżeli tak to proponuję wylać zawartość przed domkiem na Żoliborzu i przed siedzibą miłościwie nam panującej siły przewodniej.
17 dni temu / Johnny
 
Mam nadzieję i modlę się o to, żeby Episkopat stanął na wysokości i zaczął mówić prawdę...są badania naukowe, są statystyki...jest wirus o niskiej śmiertelności, czyli wysokiej przeżywalności, nie ma pandemii. Zniszczyli godne przeżywanie Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy. Teraz chcą zniszczyć kolejne Święta. Ludzie umierają w szpitalach bez dostępu do Sakramentów. Jak długo Episkopat będzie podtrzymywał to kłamstwo. Nie my ich rozliczymy, ale my wszyscy staniemy przed Jezusem i, co wtedy Mu powiemy... Dałeś nam rozum i nie skorzystaliśmy z niego?! Dałeś nam łaskę wiary, odrzuciliśmy ją?!
22 dni temu / sisi
 
Piotr1313 Przed ołtarzem stoją w pierwszym rzędzie lecz czyny przeczą ich wierze. Read more: https://www.pch24.pl/1-listopada-nie-pojedziemy-na-groby-bliskich--ministerstwo-zdrowia-nie-wyklucza-ogolnopolskich-obostrzen,78812,i.html#ixzz6ZkQzvalL
22 dni temu / jan
 
Nad morzem tłumy nie przeszkadzały, 1 11...zakaz czyli 24.12 również i 31.12 oczywiście również... Aż do Wielkanocy... Następnie wypuszcza otępiałe barany na łąkę, te które na rzeź nie poszły...
22 dni temu / Emi
 
Lewacki rząd pozamyka cmentarze, no może nie dla wszystkich, i z początkiem adwentu kościoły.
22 dni temu / Katolik Rzymski
 
ale jest przepustka nadzwyczajna wydana przez POPIS na cmentarze zwierzece zgodnie z doktryna
22 dni temu / zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.