DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

1,3 mln dolarów dziennie grzywny za odmowę wsparcia aborcji

1,3 mln dolarów dziennie grzywny za odmowę wsparcia aborcji
Fot. A. Zachwieja/pro-life.pl

Największa firma, która wniosła pozew przeciwko rządowi w związku z Mandatem HHS – Hobby Lobby – przegrała proces przed sądem federalnym. Wraz z siostrzaną firmą Mardel, przedsiębiorstwa próbowały uzyskać zwolnienie z konieczności stosowania Mandatu. Chrześcijańskiemu właścicielowi firmy grozi konieczność płacenia grzywny w wysokości 1,3 miliona dolarów dziennie.


David Green, właściciel Hobby Lobby twierdził, że ustawa narusza jego wolność sumienia. Nakazuje bowiem  finansowanie pracowniczego ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty aborcji i antykoncepcji.  Jednak sąd federalny nie uznał tego za wystarczający powód do przyznania zwolnienia. „Nie znaleziono prawnych podstaw dla których świecka i działająca dla zysku firma, taka jak Hobby Lobby miałaby zostać zwolniona z przyczyn religijnych z konieczności dostosowania się do przepisu” - brzmiało uzasadnienie decyzji sądu.

 

Jeśli nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie a Hobby Lobby nie będzie przestrzegać Mandatu HHS to firma zostanie zmuszona do płacenia grzywny opiewającej na 1,3 miliona dolarów dziennie. Będzie to dla przedsiębiorstwa bardzo dotkliwy cios. Hobby Lobby może nie wytrzymać takiego obciążenia, chociaż do tej pory wychodzi obronną ręką z kryzysu gospodarczego. Dzieje się tak pomimo, że przedsiębiorstwo jest zamknięte w niedziele, a godziny pracy są krótsze niż u konkurencji.

 

- Żaden Amerykanin nie powinien być zmuszany do wyboru między praktykowaniem religii, a płaceniem ogromnych kar pieniężnych – powiedziała dla lifesitenews.com Lori Windham, adwokat Greena. Zdaniem Windham decyzja sądu jest sprzeczna z Pierwszą Poprawką do amerykańskiej Konstytucji. Warto zauważyć, że choć sąd w uzasadnieniu wyroku powoływał się na brak precedensu dotyczącego zwolnienia świeckiej firmy od konieczności stosowania Mandatu HHS, to kilka amerykańskich przedsiębiorstw uzyskało takie zwolnienia. Dzień przed wyrokiem przeciwko Hobby Lobby, chrześcijanin z Illinois, prowadzący działalność wydawniczą zwyciężył przez sądem. Jego firma była trzecim świeckim przedsiębiorstwem, które zyskało zwolnienie od przepisu.

 

Mandat HHS, jest aktualnie najbardziej kontrowersyjną kwestią światopoglądową w Stanach Zjednoczonych. Choć Kościół katolicki i inne związki wyznaniowe zostały zwolnione z konieczności jego przestrzegania, to zwolnienie te nie obejmuje zasadniczo organizacji współpracujących z nimi ani tym bardziej świeckich firm. Niektóre z nich uzyskały jednak zwolnienie na drodze sądowej, jednak jest to uzależnione od decyzji sądów, które mają dość arbitralny charakter. Głowa Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych, kardynał Timothy Dolan powiedział, że katolicy nie będą posłuszni „niemoralnemu” Mandatowi HHS.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Marcin Jendrzejczak


DATA: 2012-11-23 09:56
AUTOR: MARCIN JENDRZEJCZAK
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

hm,a czy nie jest tak,że 90% kasy z tych ubezpieczeń finansuje normalne leczenie a jedynie promil aborcje i antykoncepcje?konstrukcja jest taka,że jak płacisz za ubezpieczenie pracownika pośrednio płacisz też za np aborcje.Czyli nie zatrudniać kobiet:) a jeśli nie zatrudniasz kobiet to posądzą cię o dyskryminację czyi nie zatrudniać nikogo,nie mieć firmy,nie robić kasy i dać się zepchnąć do getta.Jeśli chrześcijanie nie mają zejść do kulturowego getta to muszą być równie twardzi w wyznawaniu swej wiary jak islamiści i męczennicy.Miliony ludzi waha się w wierze a hardcorowi chrześcijanie są nieliczni,ciężko będzie chrześcijaństwu przetrwać.
ponad 8 lat temu / cereb
 
A może by tak wsparcie modlitewne dla tej firmy? Każdy jedna choć krótka modlitwę w ich intencji? Po ludzku się nie da ale po Bożemu tak!
ponad 8 lat temu / Me
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.