DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Znieważony krzyż, a pod nim poseł Mieszkowski. Taka „sztuka”!

 Znieważony krzyż, a pod nim poseł Mieszkowski. Taka „sztuka”!
Fot. Krzysztof Zatycki / FORUM

Każdego dnia katolicy w Polsce są bombardowani kolejnymi profanacjami i bluźnierstwami nazywanymi dla niepoznaki „sztuką” bądź „wolnością artystyczną”. Jednak to, co można było zobaczyć na wystawie tzw. artystki Karoliny Jaklewicz przekracza wszelkie granice. Chodzi o fotografię przedstawiającą krzyż wpisany w swastykę…

 

Wystawa z bluźnierczym zdjęciem została zorganizowana w roku 2018 w Warszawie, a autorką przedstawionych na niej prac jest Karolina Jaklewicz – przeciwniczka „zaostrzania ustawy aborcyjnej” i „obrończyni karpia”. Artystka wystawę zrelacjonowała na swojej stronie internetowej. Opublikowała też zdjęcia, a na jednym z nich znalazł się poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski.  

 

Jedna z zaprezentowanych przez „artystkę” fotografii prezentowała krzyż wpisany w swastykę. Co ciekawe właśnie „dzieło” okazało się najpopularniejszym elementem wystawy, co potwierdzają relacje internetowe m.in. samej autorki.

 

O tej bulwersującej sprawie zrobiło się teraz głośno dzięki użytkownikom mediów społecznościowych.

 

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

TK


DATA: 2019-03-13 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wraca :Nowe: ,jeszcze bardziej nikczemne, ale Europa wita to z entuzjazmem, widząc w tym przepowiadany przed laty Nieuchronny Postęp Ludzkości. Wielu się cieszy ,że KULTURA już dzisiaj nie jest nikomu potrzebna . Wystarczy dużo żarcia i plugawe igrzyska .
9 miesięcy temu / Marko
 
Panie pośle 30 maja w tvp stwierdził pan że nie widzi pan żadnego zauważenia obrazu Matki Bożej przyklejając na vc mam propozycję by pan na deskę klozetową przyklejł zdjęcie twojej matki puzniej siadał i swoje sprawy załatwiał
10 miesięcy temu / Andrzej
 
Poseł Mieszkowski ma szczęście,że Bóg jest miłosierny i do ostatniej chwili życia będzie mu dane odkupić swe winy , dzięki temu miłosierdziu. Jeśli się opamięta to uratuje swą duszę , a jeśli nie to wiadomo.
11 miesięcy temu / Zb.
 
Jeszcze kilka słów o panie Mieszkowskim. Kilka razy oglądałem programy publicystyczne, w których brał udział jako gość zaproszony, ekspert od wszystkiego, "artysta" - polityk Mieszkowski. Nie miał nic mądrego do powiedzenia, wypowiadał "okrągłe" słówka w aureoli polit-poprawnej nowomowy, żenujący poziom umysłowy. Ten pan nie zasługuje żadną miarą, na to ażeby mu poświęcać miejsce na katolickim portalu internetowym.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Pan Mieszkowski od kiedy przestał być dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, to chce na "siłę" zaistnieć w przestrzeni publicznej.Podejrzewam że wszystko z tego, że okazało się, że ów pan nie może startować w konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego skończyła mu się kadencja albowiem nie ma odpowiedniego wykształcenia mało tego,że nie ma kierunkowego to w ogóle nie ma wyższego . Niewyobrażalne, nieuk był przez wiele lat dyrektorem poważnej instytucji i przez swoją niekompetencję doprowadził ją na skraj bankructwa. Ale realizował program "awangardowy" - antykulturowy - dlatego był hołubiony przez postępowego prezydenta Wrocławia jak i samorząd wojewódzki. Gdy to "dyrektowanie" się skończyło to nie chciał znaleźć się w niebycie i stał się politykiem. Politykiem tak samo uzdolnionym jakim był dyrektorem oraz "artystą" od i do niczego.Chce szokować bo on tylko to potrafi, więc pcha się na afisz, wszędzie tam, gdzie ma miejsce hucpa pod nazwą "sztuka"
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
DOŚĆ TEGO !
ponad 1 rok temu / mizar
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.