DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

"Zmiana" koncesjonowana? NowoczesnaPL może być drugą Unią Wolności

"Zmiana" koncesjonowana? NowoczesnaPL może być drugą Unią Wolności
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Ryszard Petru, założyciel Stowarzyszenia NowoczesnaPL trafił na dobrą koniunkturę. Polska potrzebuje świeżego oddechu i uwolnienia przedsiębiorczości z kajdan zawiłego systemu wysokich podatków. Co zrobią specjaliści z otoczenia Leszka Balcerowicza, by nowe ugrupowanie nie stało się drugą Unią Wolności?

 

Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich i założyciel Stowarzyszenia.PL, wystąpił w poniedziałkowym wydaniu programu „Tomasz Lis na żywo”. Ekonomista stwierdził, iż przegrana Komorowskiego jest czerwoną kartką dla partii rządzącej. - - Kukiz pokazał, że 20 proc. Polaków oczekuje zmiany – powiedział Petru. - Ludzie mają dość "przekazu dnia". Kukiz pokazał, że wszyscy chcą świeżości, powiewu i oderwania się – dodał.

 

Na razie ani Petru, ani Balcerowicz nie wypowiedzieli się wiążąco, czy inicjatywa przerodzi się w partię polityczną. W prawicowych mediach zwraca się uwagę, iż uzdrowienie gospodarki i wymiaru sprawiedliwości, to hasła szczytne, pozostaje jednak pytanie, czy Balcerowicz et consortes zechcą użyć swojej wiedzy i doświadczenia dla zrealizowania ich wbrew dotychczasowemu nurtowi stagnacji i partyjnej inercji.

 

Portal Niezalezna.pl przypomniał polityczną proweniencję środowiska, które miałoby ewentualnie stworzyć nową siłę w parlamencie. „Petru to ekonomista i były działacz Unii Wolności, w latach 1997–2000 doradca Leszka Balcerowicza, ówczesnego wicepremiera i ministra finansów. Sam Balcerowicz - w PRL członek partii komunistycznej i pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR” – czytamy.

 

Nowoczesny będzie Władysław Frasyniuk oraz Andrzej Olechowski” – pisze Niezależna. „Olechowski to były minister finansów i szef resortu spraw zagranicznych, a jeszcze wcześniej - współpracownik komunistycznego wywiadu (Departament I MSW); był kontaktem operacyjnym esbeka Gromosława Czempińskiego (w latach 90. szefa Urzędu Ochrony Państwa)”.


 

FO
DATA: 2015-05-27 10:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O tak, być i może. Patrzenie na siły które wyniosły Prezydenta elekta może być treściwsze i pożyteczniejsze. Musimy ich wszystkich pilnować? Gdzie spojrzysz dokoła ...
ponad 5 lat temu / Leo
 
Przyjaciele - bardzo ważne! To jest ten moment! (...) zalejmy sieć prawdą i faktami o "nowej " inicjatywie establishmentu jaką jest platforma ratunkowa "NowoczesnaPL" - która w założeniu ma przejąć elektorat skompromitowanej PO (...) Proponuje taki challange - zdemaskować NowoczesnaPL Emotikon wink Pytacie bardzo często jak pomóc, co możemy zrobić konkretnego, itd. TERAZ jest taki moment! System robi podmiankę szyldów partyjnych - i najważniejsze co możemy zrobić - to OBNAŻYĆ ten systemowy manewr, żeby spalił na panewce! To co każdy może robić (przez najbliższe miesiące!) to regularnie ZALAĆ SIEĆ prawdą o pseudo-nowej "partii Balcerowicza" - lub jak kto woli - stowarzyszenia NowoczesnaPL Pana Petru. Wszędzie gdzie się pojawią w mediach informacje o NowoczesnaPL i na profilu tego stowarzyszenia należy przypominać masowo w komentarzach o tej podmiance - i o politycznych powiązaniach ludzi stojących za NowoczesnaPL i za Panem Petru. (Pan Petru to były doradca wicepremiera (wtedy) Balcerowicza
ponad 5 lat temu / janek
 
Balcerowicz był słupem tzw. transformacji Sachs nadzorcą , międzynarodowy spekulant George Soros ( ksywka filantrop ) pomysłodawcą.Przecwelowana została nie tylko Polska.Jak to działa opisane jest w książce doktryna szoku ( nawiasem pisząc lewicowej pisarki).
ponad 5 lat temu / cynik
 
Balcerowicz uzdrowił gospodarkę przez jej likwidację. Co jeszcze może zrobić ten drugi pan? Sprzeda lasy, zagajniki i zarośla.
ponad 5 lat temu / systematyka zerowania
 
Co robił PETRU kiedy PO wiła pęta podatkowe przedsiębiorcom? Niech poda osiągnięcia!!! np.ostatnich 6lat.
ponad 5 lat temu / Michalina
 
Tomi Pan Olechowski to były aparatczyk partii komunistycznej.Pan Władysław Frasyniuk to środowisko lewicy laickiej.Pamiętaj że lewica laicka jest wrogiem kościoła Rzymsko-Katolickiego od czasów rewolucji francuskiej.To będzie nowa partia polityczna tak jak powstająca nowa partia lewicowa pod przewodnictwem pana Hartmanna.Chcą zakonserwować układ okrągłego stołu.Partie Polityczne nic nie zmienią."DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM""NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"PAPIERZ JAN PAWEŁ II
ponad 5 lat temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.