DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

"Zegarkowy" minister Nowak stanie przed sądem

"Zegarkowy" minister Nowak stanie przed sądem
Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / Forum
#WYROK    #PROKURATURA    #SĄD    #ROZPRAWA    #MINISTER    #NOWAK    #RESORT    #ZEGAREK

Proces „zegarkowego” ministra Nowaka rozpocznie się 23 kwietnia. Były szef resortu transportu jest oskarżony o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.

 

Poseł nie wykazał w oświadczeniach majątkowych zegarka renomowanej firmy, o wartości - jak wynika z dwóch opinii biegłego - minimum 17 tys. zł. Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł. Nowakowi grozi do trzech lat więzienia.

 

Śledztwo wszczęto po doniesieniach medialnych o koleżeńskich układach posła z biznesmenami zarabiającymi na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO.  

 

W listopadzie 2013 r. Nowak złożył dymisję ze stanowiska ministra transportu, którą Donald Tusk przyjął. Były minister wielokrotnie deklarował swoją niewinność, której zamierza dowieść przed sądem. Zwracał uwagę, że „niektórzy posłowie nie wpisywali do oświadczeń majątkowych samolotów, samochodów albo przyjmowali darowizny na 400 tys. zł i wówczas prokuratura umarzała postępowania”.

 

 

Źródło: "Polskie Radio"

luk


DATA: 2014-03-11 12:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

strasznie niemiły typ; ale trzeba mu przyznać rację w tym co jest napisane na końcu informacji; tak się dzieje w państwie rządzącym przez złodziei, bufonów itp. element, w tzw. "republikach bananowych" i państwach trzeciego świata; dajmy na to taki Palikot - wszedł poprzednio do sejmu głosami nieboszczyków i osób, które na niego nie głosowały, ukrył znacznej wartości dobra, i co? ano nic; ma ważną misję do wykonania to dali mu na razie spokój; ale też pójdzie "pod topór" jak nie będzie potrzebny; ale on chyba tego nie wie lub nie rozumie i dlatego brnie w g... coraz głębiej - no i dobrze, niech ma za swoje; generalnie powinni się sami nawzajem powsadzać do więzień i ci z PełO, i ZSL-u, i PZPR-u bis, i PiS-u (Postkomunizm i Socjalizm), i byłby porządek i spokój (o nowe PiS); ważne, żeby podbierać im to wszystko co nakradli, zlicytować i pospłacać tym tyle długów ile się da, a które sami narobili
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.