DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

„Wyborcza” poniosła kolejną porażkę. Przeproszą Brauna także w internecie

 „Wyborcza” poniosła kolejną porażkę. Przeproszą Brauna także w internecie
fot. Daniel Dmitriew / FORUM
#WYBORY    #WYROK    #PREZYDENT    #GAZETA WYBORCZA    #BRAUN    #WYBORCZA    #POZEW

Gazeta Wyborcza wraz z portalem internetowym wyborcza.pl poniosły porażkę w sądzie. Oba organy muszą przeprosić Grzegorza Brauna, kandydata na urząd Prezydenta RP. Braun pozwał te media w trybie wyborczym za nazwanie go faszystą i kłamliwe przypisanie mu słów, których nie powiedział.

Pierwszy wyrok zapadł w dniu 28 kwietnia i dotyczył dziennika Gazeta Wyborcza. Druga rozprawa została rozstrzygnięta we wtorek. W środę Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie w tej sprawie, w którym nakazał Maciejowi Stasińskiemu, Małgorzacie Plawgo i Agora SA w Warszawie przeproszenie Grzegorza Brauna za podanie nieprawdziwych informacji skutkujących naruszeniem jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia, przez publikację w ciągu 5 godzin od uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia, na pierwszej stronie serwisu internetowego Wyborcza.pl, oświadczenia o następującej treści:

„Maciej Stasiński, Małgorzata Plawgo, oraz Agora S.A. przepraszają pana Grzegorza Brauna, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, za podanie w artykule pt. "Faszyzm w eterze" opublikowanego w serwisie „wyborcza.pl” w dniu 21 kwietnia 2015 r. nieprawdziwych informacji, jakoby pan Grzegorz Braun promował faszyzm oraz użył wobec dziennikarzy przywołanych w artykule sformułowań, które nie zostały przez niego faktycznie wypowiedziane, a które zostały przypisane przez nas panu Grzegorzowi Braunowi prowadząc wobec niego negatywną agitację wyborczą."

Podobne orzeczenie Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w ubiegłym tygodniu, nakazując zamieszczenie przeprosin na łamach dziennika Gazeta Wyborcza. - Tłumaczyłem sądowi, że jako monarchista sytuuję się na antypodach praktyk totalitarystycznych i kolektywistycznych. Przypomniałem, że propaganda faszyzmu ma w Polsce charakter przestępczy w wymiarze kodeksowym i konstytucyjnym. Zatem używanie wobec mnie takiej etykiety ma na celu zadanie mi śmierci cywilnej i wyeliminowanie mnie i mojej argumentacji z przestrzeni publicznej - podkreślił w rozmowie z PCh24.pl Grzegorz Braun.

 
 
 

Źródło: Biuro Prasowe Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

luk
 

 

 


DATA: 2015-05-06 21:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drogi Modemiku, jeśli powtarzasz TO SAMO po raz drugi, to udowodniłeś niezbicie że prawdą jest iż macie okazję poznać psychiatrię od strony niedoleczonych pacjentów, bo jeden z takowych psychiatrów (Braun) wam, w ramach terapii poprzez TV, uświadamia wasze problemy ;D
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Chodziło o to, że mamy okazję poznać psychiatrię od strony niedoleczenego pacjęnta, bo jeden z takowych (Braun) nam o tym opowiada w TV.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Modemiku, dzięki za potwierdzenie że znacie psychiatrię od strony niedoleczonych pacjentów. Ale nie wiedziałem że w ramach terapii mieliście słuchanie wypowiedzi Brauna :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Owszem drogi Rozczarowany, znamy psychiatrię od strony niedoliczonego pacjęnta. Przecież słuchamy wypowiedzi Brauna.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
@Mirrro,Soplica - przecież to są amatorzy, znający psychiatrię od strony niedoleczonego pacjenta, a nie lekarza ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
A mówią że bezrobocie. Skąd! To się nazywa "porzucenie swego zawodu". Iluż tu psychiatrów się marnuje w pseudo pisarskiej formacji? A że brak praktyki pociąga za sobą brak fachowości to mamy co mamy... domoroślnych z nazwy specjalistów od kondycji psychicznej innych ma się rozumieć :))) Bo o swojej to już się w ogóle nie da nic powiedzieć.
ponad 4 lata temu / Soplica
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.