DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

"wSieci": Listy wyborcze PO są w rzeczywistości listami... Donalda Tuska

"wSieci": Listy wyborcze PO są w rzeczywistości listami... Donalda Tuska
fot. Krystian Maj / Forum

„Były premier wcale się nie odciął od spraw krajowych i partyjnych, lecz wciąż jest głównym rozgrywającym i kimś w rodzaju superwizora Ewy Kopacz. I to on de facto ułożył listy PO” – sugeruje Stanisław Janecki na łamach tygodnika „wSieci”.

 

Stanisław Janecki w artykule „Listy Tuska” zaprzecza jakoby Ewa Kopacz była „silną kobietą PO, która rozstawia innych po kątach”. „Najważniejsze decyzje narzucił jej Donald Tusk, który specjalnie przyleciał do Warszawy. Nie miał czasu na wzięcie udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy, bo listy były dla niego ważniejsze. Ich ostateczny kształt jest wynikiem strategii obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, lecz także jego obsesji” – przekonuje autor artykułu.

 

O jakiej obsesji mowa? Publicysta zaproponował interpretację „zesłania” Grzegorza Schetyny na listę świętokrzyską, wedle której ma to być osobista zemsta Tuska na swoim partyjnym nieprzyjacielu. Janecki sugeruje, iż w świętokrzyskiem – gdzie wyborcy Platformy nie należą do większości – mocną pozycją cieszy się mimo wszystko Marzena Okła-Drewnowicz z PO. Ona najprawdopodobniej prześcignie Schetynę, dzięki czemu partia będzie mogła zrzucić na obecnego ministra spraw zagranicznych winę za przegraną w tym okręgu wyborczym. Finalnie jednak decyzja ta ma zapewnić Ewie Kopacz zwycięstwo nad przegranym w świętokrzyskim Schetyną w walce o dalsze „przywództwo” w partii.

 

Janecki określa proponowaną przez Tuska strategię jako „zarządzanie konfliktami”, których mnóstwo powstało i ma powstać wskutek decyzji osobowych związanych z listami wyborczymi. „W podsycaniu konfliktów wewnętrznych – co ewidentnie stanowi strategię Tuska – chodzi o takie ustawianie działaczy Platformy, żeby nieustannie zdawali jakieś testy lojalności” – pisze publicysta.

 

Anonimowi członkowie PO, do których dotarło „wSieci” mają podobno potwierdzać, iż za stworzeniem list stoi rzeczywiście Donald Tusk, próbujący poróżnić między sobą niektórych startujących w wyborach polityków.

 

 

FO
DATA: 2015-08-17 13:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A listy PiSu to listy Kaczora, wielkie mi odkrycie.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
"Ich ostateczny kształt jest wynikiem strategii obecnego przewodniczącego RE" ZADNA STRATEGIA tylko wypelnianie polecen mocodawcow
ponad 4 lata temu / razorrr
 
Dzięki Tuskowi PO zostanie zatopiona bez powrotu na scenę polityczną, raz się psu ogon ucina.
ponad 4 lata temu / snajper
 
Pionek zawsze będzie pionkiem
ponad 4 lata temu / Jacek
 
"Wielki człowiek do małych interesów".Jakoś nic nie słychać o europejskich osiągnięciach.Czyżby ich nie było ?
ponad 4 lata temu / cynik
 
A ja zgadzam się ze Stanisławem Michalkiewiczem. Listy te nie są nawet Tuska, tylko jakiejś bezpieczniackiej watahy albo Naszej Złotej Pani z Berlina.
ponad 4 lata temu / Robokopo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.