DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 39  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Wielkość maluczkich i lichota możnych

 Wielkość maluczkich i lichota możnych

Niedawno dowiedziałem się o poruszającym do głębi duszy świadectwie dzieci chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu. Tamtejsze maluchy w modlitwie nie proszą o żadne rzeczy ważne z perspektywy ich rówieśników w zamożnych i spokojnych krajach Zachodu. Te dzieci świadome śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie grozi im w każdej chwili ze strony opętańczych wyznawców islamu, którzy każdego dnia dopuszczają się bestialskich mordów na niewinnych chrześcijanach, modlą się mniej więcej takimi słowami: Panie Jezu, kiedy już nadejdzie nasza śmierć, spraw, abyśmy nie cierpieli długo i abyśmy się nigdy Ciebie nie zaparli Czy może być większa dojrzałość chrześcijańska niż ta, którą wyraża owa modlitwa gotowych na śmierć małych męczenników?

A w tym samym czasie, po drugiej stronie Morza Śródziemnego, na całym obszarze niegdyś chrześcijańskiej Europy, inne chrześcijańskie dzieci żyjące w sąsiedztwie serca Kościoła karmione są papką herezji pacyfizmu, religijnego sentymentalizmu, a na domiar złego deprawowane seksualizacją i genderyzmem. Do ich głów nieustannie wtłacza się złe bajki na temat otaczającego je rzekomo dobrego świata i potrzeby swoiście rozumianego (czyli bezkrytycznego) ekumenizmu oraz wyrzeczenia się wszelkich form walki (nie wyłączając nawet konieczności wojny sprawiedliwej). Od najmłodszych lat europejskie dzieci zatruwa religijny i polityczny indyferentyzm oraz samobójcza wizja Kościoła, który nie ma żadnych wrogów ani zewnętrznych, ani wewnętrznych (no, może poza grupką religijnych ekstremistów w postaci różnej maści tradycjonalistów i konserwatystów o wspólnym mianowniku fundamentalistycznym, którzy nieznośnie pokrzykują o jakiś zagrożeniach, psując tym samym „święty” spokój pozostałym prorokom optymizmu.)

Żyjący w tej mydlanej bańce złudzeń przedstawiciele niegdyś chrześcijańskiej Europy nawet nie próbują podjąć jakiegokolwiek wysiłku na rzecz ratowania swoich braci w wierze w krajach zdominowanych przez prawdziwych „bandytów pustyni” spod znaku zielonego sztandaru. Więcej, wielu jeszcze tego lata pojedzie zapewne na wakacje do Egiptu, nie zastanawiając się nawet, że za murami luksusowych kurortów, w których bawiąc się, spędzą czas z drinkiem w ręce, ginąć będą męczeńsko ich współbracia w wierze!

A kiedy od czasu do czasu na ziemi chrześcijan pojawia się wreszcie, na przykład, jakiś lekarz, który wziąwszy sobie do serca wzór pierwszych chrześcijan‑męczenników z rzymskich aren i idąc za ich radykalizmem, odmawia podporządkowania się barbarzyńskim obyczajom aborcji aspirującym do miana prawa, wówczas spada nań zmasowana wściekłość pogańskich urzędników państwowych.

Ale i tak ich ataki są niczym w obliczu spustoszenia, jakie w duszach i sumieniach sieją swymi wypowiedziami ci, którzy wezwani do służby Bożej jako pasterze owiec, stają po stronie wilków i panującego pogańskiego bezprawia. Nie dość, że nie chcą publicznie wystąpić przeciw łamaniu Bożych przykazań i umacniać w wierze swoich owiec – do czego przecież są zobowiązani – to jeszcze wbijają im nóż w plecy. Czy na tym ma polegać dialog ze światem? Jeśli tak, to broń nas Dobry, Wiekuisty Boże, który w Osobie Jezusa Chrystusa powiedziałeś: Niech wasza mowa będzie: tak – tak, nie – nie, od takiego dialogu, który każe poświęcić wierność Twojemu Prawu na rzecz bożków jakiegoś świeckiego „prawa”! Daj nam w walce o Twoje Prawa determinację świętych krzyżowców i odwagę chrześcijańskich dzieci‑męczenników z Bliskiego Wschodu!

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe     
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+ Właśnie! Gdzie głos obrony Stolicy Apostolskiej(dotąd był zawsze wyraźny z wysokości głowy państwa) umiłowanych kolegialistów z episkopatów ,gdzie konsulty zakonne, kapituły zakonów, bractw, gdzie te zakony noszące historyczne płaszcze? PCh24 dobrze że chociaż Ty coś robisz w tym kierunku.
ponad 5 lat temu / Leo
 
 

1871 – komunardzi zamordowali arcybiskupa Paryża Jerzego Darboy. Ciało złożono w masowej mogile na cmentarzu Père la Chaise. Już po upadku Komuny Paryskiej odbył się pogrzeb arcybiskupa w paryskiej katedrze Notre-Dame (ur. 1813).

 
 

Policja rozwiązała ostatecznie we wtorek jedną z najstarszych pielgrzymek na Jasną Górę. Grupa łowiczan kontynuujących od rana rozpoczęty w poniedziałek marsz, została zmuszona do jego zakończenia.

 

Gubernator Minnesoty, wbrew wcześniejszym wytycznym, zgodził się na wznowienie publicznych zgromadzeń religijnych. Ogłosił to kilka dni po tym, gdy biskupi zdecydowali się przywrócić odprawianie Mszy z udziałem wiernych wbrew zarządzeniom władz stanowych, które uznali za krzywdzące.

 

Prawne uznanie surogacji uderzy w ludzkie prawa – przestrzegają obrońcy życia wobec nasilenia w ostatnim czasie prób zalegalizowania tej praktyki na skalę światową. Zwolennicy tak zwanego macierzyństwa zastępczego zupełnie przemilczają fakt, że jest to nowa forma handlu dziećmi i wyzyskiwania kobiet będących w potrzebie. Coraz chętniej z tego procederu korzystają pary homoseksualne.

 

COVID-19 ma w Unii Europejskiej przyspieszyć cyfryzację sektora rolno-spożywczego. To ważny aspekt nowej wspólnotowej polityki żywnościowej i strategii Farm to Fork („od pola do stołu”), która podkreśla, że ​​wszystkie podmioty w łańcuchu żywnościowym powinny wykorzystywać rozwiązania technologiczne i cyfrowe, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.