DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 39  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Wielkość maluczkich i lichota możnych

 Wielkość maluczkich i lichota możnych

Niedawno dowiedziałem się o poruszającym do głębi duszy świadectwie dzieci chrześcijańskich z Bliskiego Wschodu. Tamtejsze maluchy w modlitwie nie proszą o żadne rzeczy ważne z perspektywy ich rówieśników w zamożnych i spokojnych krajach Zachodu. Te dzieci świadome śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie grozi im w każdej chwili ze strony opętańczych wyznawców islamu, którzy każdego dnia dopuszczają się bestialskich mordów na niewinnych chrześcijanach, modlą się mniej więcej takimi słowami: Panie Jezu, kiedy już nadejdzie nasza śmierć, spraw, abyśmy nie cierpieli długo i abyśmy się nigdy Ciebie nie zaparli Czy może być większa dojrzałość chrześcijańska niż ta, którą wyraża owa modlitwa gotowych na śmierć małych męczenników?

A w tym samym czasie, po drugiej stronie Morza Śródziemnego, na całym obszarze niegdyś chrześcijańskiej Europy, inne chrześcijańskie dzieci żyjące w sąsiedztwie serca Kościoła karmione są papką herezji pacyfizmu, religijnego sentymentalizmu, a na domiar złego deprawowane seksualizacją i genderyzmem. Do ich głów nieustannie wtłacza się złe bajki na temat otaczającego je rzekomo dobrego świata i potrzeby swoiście rozumianego (czyli bezkrytycznego) ekumenizmu oraz wyrzeczenia się wszelkich form walki (nie wyłączając nawet konieczności wojny sprawiedliwej). Od najmłodszych lat europejskie dzieci zatruwa religijny i polityczny indyferentyzm oraz samobójcza wizja Kościoła, który nie ma żadnych wrogów ani zewnętrznych, ani wewnętrznych (no, może poza grupką religijnych ekstremistów w postaci różnej maści tradycjonalistów i konserwatystów o wspólnym mianowniku fundamentalistycznym, którzy nieznośnie pokrzykują o jakiś zagrożeniach, psując tym samym „święty” spokój pozostałym prorokom optymizmu.)

Żyjący w tej mydlanej bańce złudzeń przedstawiciele niegdyś chrześcijańskiej Europy nawet nie próbują podjąć jakiegokolwiek wysiłku na rzecz ratowania swoich braci w wierze w krajach zdominowanych przez prawdziwych „bandytów pustyni” spod znaku zielonego sztandaru. Więcej, wielu jeszcze tego lata pojedzie zapewne na wakacje do Egiptu, nie zastanawiając się nawet, że za murami luksusowych kurortów, w których bawiąc się, spędzą czas z drinkiem w ręce, ginąć będą męczeńsko ich współbracia w wierze!

A kiedy od czasu do czasu na ziemi chrześcijan pojawia się wreszcie, na przykład, jakiś lekarz, który wziąwszy sobie do serca wzór pierwszych chrześcijan‑męczenników z rzymskich aren i idąc za ich radykalizmem, odmawia podporządkowania się barbarzyńskim obyczajom aborcji aspirującym do miana prawa, wówczas spada nań zmasowana wściekłość pogańskich urzędników państwowych.

Ale i tak ich ataki są niczym w obliczu spustoszenia, jakie w duszach i sumieniach sieją swymi wypowiedziami ci, którzy wezwani do służby Bożej jako pasterze owiec, stają po stronie wilków i panującego pogańskiego bezprawia. Nie dość, że nie chcą publicznie wystąpić przeciw łamaniu Bożych przykazań i umacniać w wierze swoich owiec – do czego przecież są zobowiązani – to jeszcze wbijają im nóż w plecy. Czy na tym ma polegać dialog ze światem? Jeśli tak, to broń nas Dobry, Wiekuisty Boże, który w Osobie Jezusa Chrystusa powiedziałeś: Niech wasza mowa będzie: tak – tak, nie – nie, od takiego dialogu, który każe poświęcić wierność Twojemu Prawu na rzecz bożków jakiegoś świeckiego „prawa”! Daj nam w walce o Twoje Prawa determinację świętych krzyżowców i odwagę chrześcijańskich dzieci‑męczenników z Bliskiego Wschodu!

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe     
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+ Właśnie! Gdzie głos obrony Stolicy Apostolskiej(dotąd był zawsze wyraźny z wysokości głowy państwa) umiłowanych kolegialistów z episkopatów ,gdzie konsulty zakonne, kapituły zakonów, bractw, gdzie te zakony noszące historyczne płaszcze? PCh24 dobrze że chociaż Ty coś robisz w tym kierunku.
ponad 4 lata temu / Leo
 
 

Nowojorscy adwokaci wnieśli do sądu pozew przeciwko dziennikowi „Washington Post” w  związku ze sposobem, w jaki gazeta relacjonowała werbalną napaść na grupę młodych uczestników styczniowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Pełnomocnicy uwiecznionego na fotografiach i filmach ucznia Nicholasa Sandmanna domagają się od dziennika 250 milionów dolarów odszkodowania.

 
 

LGBT to propagowanie pedofilii – napisała małopolska kurator oświaty w odniesieniu do ogłoszonej w poniedziałek przez władze Warszawy karty gwarantującej przywileje osobom deklarującym się jako przedstawiciele tzw. mniejszości seksualnych.

 

Akademia Francuska (Académie Française) zdecydowała o feminizacji nazw  niektórych zawodów. Dość często używane przez zwolenników lewicy formy żeńskie niektórych funkcji, często brutalnie raniące uszy, stosowane są także w języku polskim. We Francji nad formami językowymi czuwa jednak jedna z najstarszych instytucji tego kraju – Akademia. Teraz i ona ugina się pod naporem politycznej poprawności.

 

W obliczu dominacji konserwatystów w składzie Sądu Najwyższego przez Stany Zjednoczone przechodzi proaborcyjny kontratak Demokratów. Jego przejawem są libertyńskie przepisy uchwalone w Nowym Jorku. Obawy budzą też radykalnie proaborcyjne poglądy kandydatów do dominacji prezydenckiej z Partii Demokratycznej. Jednym z nich jest Bernie Sanders.

 

 

Granica politycznej poprawności w Niemczech została ponownie przekroczona. Lewicowi politycy z partii „Zielonych” dokonali osobliwej interpretacji imigranckiego paktu z Marrakeszu i chcą przyjmować jako uchodźców tylko osoby niewykształcone. Tak podpowiada im poczucie globalnej sprawiedliwości.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.