DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

"Unia Europejska nie pełni wiodącej roli w walce o pokój"

"Unia Europejska nie pełni wiodącej roli w walce o pokój"
fot. paiviti

320 organizacji pozarządowych, jakie są zrzeszone w Międzynarodowym Biurze Pokoju w Genewie, zaapelowało do Fundacji Noblowskiej w Sztokholmie o to, by nie wypłacała Unii Europejskiej Pokojowej Nagrody Nobla. Tomas Magnusson w imieniu Międzynarodowego Biura Pokoju w liście do wykonującej testament Alfreda Nobla Fundacji Noblowskiej w Sztokholmie tłumaczy: „Pokojowa Nagroda Nobla 2012 została przyznana niezgodnie z prawem, z tego powodu nie może zostać wypłacona".

 

W uzasadnieniu swojego stanowiska Międzynarodowe Biuro Pokoju stwierdziło, że ogłoszony przez Norweski Komitet Noblowski tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla nie spełnia kryteriów, jakie wskazał w testamencie fundator Nagrody Nobla. "Unia Europejska nie pełni wiodącej roli w walce o pokój" – podkreślono w liście. Jak życzył sobie fundator nagrody, jej laureatem powinna zostać osoba, która najlepiej działa na rzecz braterstwa między narodami, zmniejszenia lub likwidacji stałych armii oraz zwoływania i popierania kongresów pokoju.

 

Nagroda pieniężna za Pokojową Nagrodę Nobla wynosi w tym roku 8 mln koron szwedzkich (ok. 931 tys. euro). Medal oraz dyplom mają zostać wręczone 10 grudnia w Oslo, a przelew pieniężny ma być zrealizowany kilka dni później.

 

Źródło:polskatimes.pl

pam


DATA: 2012-11-05 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.