DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szowinizm niemiecki "Niemcy ponad Wszystko" "szowinizm ukraiński "samoistna Ukraina" "Lachów za San"
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
HITLER TEZ NAŚLADOWAŁ RZYMIAN A UKRAIŃCY NIBY KOZAKÓW ALE TO JEST TO SAMO I NALEŻY ZŁO PIĘTNOWAĆ BO ROZLEJE SIĘ PO ŚWIECIE I BĘDĄ KLOPOTY
ponad 3 lata temu / KAM22
 
Cholerne szoszony udają polskie pochodzenie by uzyskać pobyt w Polsce, a potem pokazują swoje nazistowskie oblicze...
ponad 5 lat temu / strażnik
 
Voxmalatis Niech Pan minie nie obraża Pan jest ignorantem historycznym którego nic nie obchodzi polska racja stanu jeżeli Pan rozumie co ona oznacza?
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
VOXLEMANTIS Należy poznać dokładnie Historię II wojny światowej Wielka Brytania Francja nie pomogły nam we wrześniu 1939.Natomiast w Jaułcie USA Wlk Brytania w 1945 sprzedały Kresy Wschodnie Rosji Sowieckiej oraz Polska i pozostałe Kraje Europy Środkowo-wschodniej zostały oddane do sowieckiej strefy wpływów.W Warszawie jednak brał udział w tłumieniu powstania Warszawskiego pułk policji Waffen SS "Galizen" w ukraińskiej wersji"Hałaczyna" świadkowie to potwierdzili sam jednego świadka znam osobiście mówili po ukraińsku. SS Gwardia Adolfa Hitlera Gordon Willimson wyd Espadon Warszawa. Swoją wiedzę nie czerpie od pana Rafała Ziemkiewicza.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
VOXLAMATIS Polska racja stanu to nie pchać się pomiędzy Stany Zjednoczone które rywalizują o hegemonię nad Światem.USA Wlk Bryt i inne Państwa Zgniłego Zachodu dbają tylko własne interesy.Konflikt Federacja Rosyjska USA jeżeli do niego dojdzie nie będzie to konflikt konwencjonalny raczej nuklearny i to terytorium Polski Ukrainy z naszego kraju pozostanie rów atomowy.Niech sobie USA walczy za nebanderowską Ukrainę to nie nasza wojna.Nie zapominaj że na Ukrainie mieszkają też Polacy czy otrzymali oni pomoc od naszego państwa ? Na Ukrainę tylko powinniśmy dostarczyć nosze środki opatrunkowe lekarstwa odzież . USA i spółka nie będą umierać za Warszawę pamiętaj że historia się powtarza.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Jeszcze dodam dla p. Tomasza: Drogi Panie, a czy polską racją stanu byłoby nieudzielenie pomocy "neobanderowskiej" Ukrainie? Niech Pan pomyśli. Wtedy (zakładamy, że bez tej pomocy "neobanderowska" Ukraina padnie przed zimnym czekistą Putinem) siłą rzeczy stajemy się sprzymierzeńcem Moskwy (zresztą jak niejednokrotnie bywało w odleglej i niezbyt odległej przeszłości), Moskwy, która po przełknięciu "neobanderowskiej" Ukrainy dobierze się do miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę, Panu i Pana \'jedinomyszlienników\'. TO - pytam - JEST POLSKA RACJA STANU???
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
@ Jerry: i mamy przykład krótkowzroczności.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Panie Tomaszu, to nie ja, tylko Pan sam siebie obraża zniżając się do chamstwa i świadomie przekręcając nick współrozmówcy (chociaz nie wiem, może ten stan jest dla Pana naturalny). Akuratnie czytam Rafała Ziemkiewicza i Pańska postawa tudzież sposób myślenia świetnie ilustrują jego tezy o "sprzedaniu", "wyprzedaniu" i "zawieraniu sojuszy z Anglią i Francją". Nie wymienię tytułu tej książki, gdyż zapewne wielu jest ona znana. Życzę Szczęść Boże Panu i Pańskiej "racji stanu".
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
VOXMALITIS Tzw Ukraina Zachodnia czyli to nasze Kresy Wschodnie okręg Wileński Brześć itd to nasze Kresy Wschodnie sprzedane Stalinowi w Jałcie przez tzw przyjaciół USA WLK Brytanię dostaliśmy wraz pozostałymi Krajami Europy Środkowo-Wschodniej pod następną okupację Rosji Bolszewickiej. Pomoc Ukrainie neobanderowskiej to nie polska racja stanu.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
wyrzucić wszystkich na ukrainę z zakazem powrotu!!!!!!
ponad 5 lat temu / Jerry
 
Mówiąc zaś o Poroszence, uważam, że Ukraińcy byliby po prostu najszczęśliwszymi ludźmi globu ziemskiego, gdyby mieli pewność, że Prezydent jest o nastawieniu właśnie PRO-UKRAIŃSKIM (w myśl Pańskiej zasady, Panie Tomaszu: szanuj własny naród). Z jakiej takiej racji ma on być "pro-polski"? Kochani, zawsze źle wychodziliśmy na traktowaniu Ukraińców po macoszemu. Dlaczego ta historia miałaby się powtórzyć raz jeszcze?
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Panie Tomaszu, chyba Pan nie będzie posądzał redaktorów Wikipedii polskiej, a tym bardziej pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, o kryptobanderyzm, nie?
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
IPN: "Jeszcze bardziej złożona jest sprawa udziału Ukraińców w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Jak pokazały badania Ryszarda Torzeckiego i Andrzeja A. Zięby, w czasie Powstania nie było w Warszawie zwartych jednostek SS "Hałyczyna". Zbrodnie przypisywane oddziałom ukraińskim popełniły inne oddziały, w tym m.in. brygada Bronisława Kamińskiego, formacja złożona z obywateli ZSRR, walczących po stronie niemieckiej. Pomyłka wzięła się stąd, iż warszawiacy, w dużej mierze pod wpływem informacji o pogromach dokonywanych na Wołyniu przez UPA, wszystkie cudzoziemskie jednostki walczące po stronie Niemiec określali jako ukraińskie. Przeciwko powstańcom Niemcy skierowali natomiast dwie kompanie (zapewne około 300 ludzi) Ukraińskiego Legionu Samoobrony (ULS), które walczyły na Powiślu we wrześniu 1944 r. W marcu 1945 r. ULS włączono w skład dywizji SS "Hałyczyna". Czy jednak w skład Legionu wchodziły w tym czasie wspomniane dwie kompanie, tego nie wiadomo."
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Nie zamierzam Pana obrażać, Panie Tomaszu. W tym nawet polska wersja Wikipedii podaje, że Galizien SS "wbrew powszechnej opinii nie uczestniczyła w tłumieniu powstania warszawskiego". A zatem teza "są świadkowie" jakoś do mnie nie przemawia. Proszę podać źródło. O, gdyby wszyscy Polacy przejmowali się tak "obowiązkami polskimi", jak Pan się przejmuje, kto wie, może prawda historyczna wyglądałaby inaczej.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
voxmantis Proszę mnie nie obrażać "JESTEM POLAKIEM WIĘC MAM OBOWIĄZKI POLSKIE" SZANUJ WŁASNY NARÓD KOCHAJ INNE NARODY" Są świadkowie żołnierze Armii Krajowej Narodowych Sił Zbrojnych i mieszkańcy Warszawy tej zbrodni zbirów ukraińskich z WAFFEN SS GALIZEN .Poroszenko jest też antypolsko nastawiony jak całe obecne władze Ukrainy.Obecne władze ukraińskie glorifikują banderowskich zbirów którzy mordowali Polaków,Ukraińców,Żydów,Rosjan taka jest prawda historyczna.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Tomaszu, poproszę o dowody, że Galizien SS brała udział w tłumieniu Powstania Warszawskeigo. Jeszcze jedno powiedzenie w tym kierunku, a pomyślę, że mam do czynienia ze najzwyklejszym trolem.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Tomaszu i Jerry, "tryzub" istniał i funkcjonował jako znak heraldyczny długo przed Banderą, Petlurą i nawet kozakami. Proszę sobie pomyśleć, ile zbrodni i bezeceństw popełniono zasłaniając się orłem... Mamy wyrzec sie orła?
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
@Jerry: pewnie że się nie chwalą, bo nie ma czym. Przecież niejednokrotnie wyznali swoją wschodnią politykę za krótkowzroczną.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Trójząb jest obecnie godłem Ukrainy. Mamy wsadzać do kryminału każdego Ukraińca mającego taki znak na paszporcie? Czy może przy najbliższej okazji mamy aresztować Poroszenkę, który ma trójząb na niebieskim (sic!) tle flagi prezydenckiej? Co mamy robić?
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
@voxclamntis Jak kiedyś (w XVII wieku) Polacy mordowali kozaków (i vice versa), to się tym władze RP nie chwalą. A bandyci z UPA i OUN są bohaterami narodowymi dla rządzących Ukrainą i dla zwykłych Ukraińców. Co do flagi, z którą pozują studenci: czy trójząb na niej widoczny też był symbolem protestu np. a Afryce?
ponad 5 lat temu / Jerry
 
- ciekawe jak ci "studenci" otrzymali te "Karte Polaka",ze zamiast naszej flagi fotografuja sie nawet nie na ukrainskiej tylko upowskiej? Wyglada na to ze ktos z przydzielajacych robi zwykle "szwindle" a prawdziwi Polacy czekaja dalej na Wschodzie.Karte Polaka powinien dostawac kazdy po ojcu a nie po "babci czy ukrainskim dziadku" i ci w pierwszej kolejnosci powinni byc dopuszczeni do studiowania w Polsce! Sprawa ta wyraznie pokazuje jak jest wykorzystywana K.P.w "niebezpieczny sposob"! Nowych "banderowcow" nam nie potrzeba a i sam J.K.M. nie bedzie mial o czym w przyszlosci "wrzeszczec",ze sa szkoleni w Polsce! Podobni jeszcze nie tak dawno "dostawali sie do Kanady - twierdzac,ze ludnosc katolicka ich "przesladowala" w Polsce? Takich "pseudo rodakow" napewno nam nie potrzeba!
ponad 5 lat temu / M.M.Vancouver.
 
@ Tomasz: Do pierwszego Pańskiego zdania się nie odniosłem, gdyż zgadzam się z nim całkowicie. Jedynie należałoby sprecyzować, że chodzi nie o UPA, stworzoną przez gen. Tiutiunnyka w roku 1921, ani też nie o tę założoną przez otamana Tarasa Bulbę-Borowca w roku 1940, tylko i wyłącznie o tę "UPA", którą utworzyli rozbrajając i zabijając bulbowców przybyłe z Galicji Wschodniej bojówki OUN Bandery. W takim przypadku jestem gotów zgodzić się z Panem całkowicie.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
voxlamantis Jesteś chyba neobanderowcem ? Z pod znaku Tryzuba Waffen SS Galizen zwyrodnialcy pochodzenia ukraińskiego w czasie Powstania Warszawskiego mordowali Polskie Kobiety i Dzieci. W 1939 na Kresach Wschodnich Ukraińcy wrogo nastawieni do Sił Zbrojnych RP mordowali oficerów i żołnierzy Wołyń 1943 pamiętamy Małopolskę też pamiętamy.Zwierzchnik kościoła Greko-Katolickiego Arcybiskup Szeptycki nie nałożył kary ekskomuniki na kapłanów Greko-Katolickich wspierających szowinistów ukraińskich.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
... no bo co teraz mają począć "organy", skoro okazuje się, że nie jest to flaga rezunów ounowskich? Przeprosić? A przecież łatwiej chyba jest dalej brnąć w ten absurd i używać plakietek. Tak się, niestety, robi. ...
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Zaślepieni, zaślepieni czytelnicy w swojej ignorancji i nienawiści. Mówię im, że ta flaga niczego wspólnego nie miała z banderowcami, a oni dalej ciągną swoją linię.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Tomaszu, nie zagłębiajmy się aż tak daleko w przeszłość, gdyż prawdą jest również i to, że Polacy także mordowali kozaków.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
To banderowcy otrzymują pomoc od państwa polskiego ? Za to Polacy za wschodnią granicą traktowani są po macoszemu , zwłaszcza na Litwie.
ponad 5 lat temu / cynik
 
Powinni zostać wyrzuceni z uczelni, ale dobre i to.
ponad 5 lat temu / stoLica
 
OUN i UPA to szowinistyczne zbrodnicze organizacje które mają krew na rękach Polaków Ukraińców Żydów Rosjan. Kozacy też mordowali Polków.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Specjalnie pofatygowałem się i sprawdziłem: a cóż oznacza czerwono-czarna flaga, gdyż kiedyś o uszy mi się obiło, że to kozacka. I, o dziwo, znalazłem w mądrym Internecie, że ani upowcy, ani nawet banderowcy nie znali takiej flagi.... (sic!), natomiast używali - OUNowcy - niebieskiej ze złotym trójząbem, w którym w miejscu środkowego "zęba" był miecz. Flaga zas czerwono-czarna była od początku XX wieku flagą protestu w krajach Europy, Ameryki Południowej i Afryki.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
Świetnie. Najpierw rosyjscy cykliści teraz upowscy studenci. Następni to pewnie będą knedlikożercy zaolziańscy? Polska eldorado agentów i prowokatorów? Jest narodowość śląska a teraz jeszcze będzie narodowość wąchocka i biłgorajska. "Piejo kury. piejo ..."
ponad 5 lat temu / Leo
 
"Ukraińcy ze zdjęcia studiują dzięki Karcie Polaka" - dla mnie jest to co najmniej dziwne, i jeszcze bardziej zasługujące na uwagę niż to, że stanęli z flagą do zdjęcia.
ponad 5 lat temu / voxclamantis
 
W ramach rewanżu po ostatniej uchwale parlamentu Ukrainy mogą się posypać wyroki dla Polaków krytykujących UPA i domagających się sprawiedliwości za Rzeź Wołyńską...
ponad 5 lat temu / wars
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.