DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Ukraińcy studiujący w Polsce ukarani. Sfotografowali się z flagą UPA

 Ukraińcy studiujący w Polsce ukarani. Sfotografowali się z flagą UPA
Ukraińscy studenci Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu pozują z flagą upa - w Przemyskiej Galerii Sanowej. (Wykop.pl)

Siedmiu ukraińskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, zostało ukaranych naganą z ostrzeżeniem za fotografowanie się z flagą UPA.


To było siedem odrębnych postępowań. Komisja badała sprawę każdego studenta. Decyzje komisji są następujące: wszyscy zostali ukarani naganą z ostrzeżeniem. Czterech z nich dodatkowo zostało zawieszonych w prawach studenta na jeden semestr a to oznacza, że na ten okres zawieszono im prawo do pomocy materialnej. Kilku studentów się odwołało od decyzji komisji, ale ich odwołania zostały odrzucone - informuje dr Marek Ruba rzecznik prasowy PWSW.


W październiku ubiegłego roku grupa młodych ludzi  sfotografowała się na tle samochodów BMW - w jednym z przemyskich centrów handlowych - z czerwono-czarną flagą UPA.

 

Ukraińcy ze zdjęcia studiują dzięki Karcie Polaka za darmo. Mogą także korzystać z pomocy socjalnej.

 

W sprawie tej postępowanie prowadzi także prokuratura. - Postępowanie wciąż trwa. Nikomu nie postawiono zarzutów. Czynności prowadzi policja, która sprawdza czy studenci propagowali faszyzm i czy nie wyłudzili Kart Polaka - mówi szef przemyskiej Prokuratury Rejonowej Jacek Staszczak.

 

 

Źródło: rzeszow.gazeta.pl

luk

 


DATA: 2015-04-22 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mi nie wyglądają na studentów, tylko na grupę patusów.
2 miesiące temu / heh
 
Szowinizm niemiecki "Niemcy ponad Wszystko" "szowinizm ukraiński "samoistna Ukraina" "Lachów za San"
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
HITLER TEZ NAŚLADOWAŁ RZYMIAN A UKRAIŃCY NIBY KOZAKÓW ALE TO JEST TO SAMO I NALEŻY ZŁO PIĘTNOWAĆ BO ROZLEJE SIĘ PO ŚWIECIE I BĘDĄ KLOPOTY
ponad 4 lata temu / KAM22
 
Cholerne szoszony udają polskie pochodzenie by uzyskać pobyt w Polsce, a potem pokazują swoje nazistowskie oblicze...
ponad 5 lat temu / strażnik
 
Voxmalatis Niech Pan minie nie obraża Pan jest ignorantem historycznym którego nic nie obchodzi polska racja stanu jeżeli Pan rozumie co ona oznacza?
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
VOXLEMANTIS Należy poznać dokładnie Historię II wojny światowej Wielka Brytania Francja nie pomogły nam we wrześniu 1939.Natomiast w Jaułcie USA Wlk Brytania w 1945 sprzedały Kresy Wschodnie Rosji Sowieckiej oraz Polska i pozostałe Kraje Europy Środkowo-wschodniej zostały oddane do sowieckiej strefy wpływów.W Warszawie jednak brał udział w tłumieniu powstania Warszawskiego pułk policji Waffen SS "Galizen" w ukraińskiej wersji"Hałaczyna" świadkowie to potwierdzili sam jednego świadka znam osobiście mówili po ukraińsku. SS Gwardia Adolfa Hitlera Gordon Willimson wyd Espadon Warszawa. Swoją wiedzę nie czerpie od pana Rafała Ziemkiewicza.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.